2015 Yılının En Pahalı 10 Kadın Ayakkabısı

665

Ayakkabı bir ihtiyaç bunda hepimiz hem fikiriz. Ancak insanlar artık 3 – 4 çift ayakkabı sahibi değiller. Bugün ortalama olarak konuşursak her insanın en az 6 – 7 çift ayakkabısı bulunmakta. Kimileri için israf olarak düşünülse de kimileri için olmazsa olmazlar arasında.

 

Kadınların yaratılışlarından ötürü olan ayakkabıya tutkusunu hepimiz biliyoruz ancak birazdan bakıcağınız listedeki ayakkabılara sahip olmak tutkudan fazlasına ihtiyacınız var. Kimisi fazla gösterişli kimisi de bir o kadar sade olan bu ayakkabıların, eminim sizde fiyatlarını gördüğünüzde ne kadar astronomik rakamlar olduğuna hak vereceksiniz. İşte 2015 yılının en pahalı ayakkabıları;

 

10 Diamond Dream Stilettos – Stuart Weitzman $500,000 

Diamond Dream Stilettos’u Oscar ödüllerinde Anika Noni Rose tarafından giyilmiştir.Üzerinde 1420 adet elmas olması sebebiyle dünyanın en pahalı 10 ayakkabı listesine girmiştir.

 

en-pahali-kadin-ayakkabasi-10

 

9 Original Ruby Slippers from the Wizard of Oz $612,000

Oz Büyücüsünde Dorothy karakteri tarafından giyilen bu ayakkabı aslında ne yakut ne de herhangi bir değerli taş içerir sadece üzerinde kırmızı pullar vardır. Ayakkabının pahalı olmasının nedeni sahnede kullanıldığı içindir zaten değerli bir taş kullanılsaydı fiyatını listenin sonlarında göreceksiniz.

 

en-pahali-kadin-ayakkabasi-9

 

8 Retro Rose Pumps – Stuart Weitzman $1 million

Retro tarzındaki bu ayakkabı kırmızı halıda giyilmiş olup birçok ünlüyü kendine hayran bırakmıştır.100 karatlık elmaslarla süslenen bu ayakkabı retro tarzını sevenlere hitap etmeyi amaçlamıştır.

 

en-pahali-kadin-ayakkabasi-8

 

7 Marilyn Monroe Shoes – Stuart Weitzman  $1.03 million

Marilyn Monroe ayakkabısı düzgün yapısıyla ve etrafını saran Swarovski kristalleri, saten gül motifi ile dünyanın en pahalı ayakkabıları arasında yer almayı başarmıştır.Oscar töreninden sonra yapılan kapalı bir açık arttırma ile Regina King tarafından alınmıştır.

 

en-pahali-kadin-ayakkabasi-7

 

6 Platinum Guild Stilettos – Stuart Weitzman $1.09 million

Platin kumaşı  ve toplam da 464 karatlık elmas ile süslenen bu ayakkabı fiyatını bu sayede kazanmıştır.

en-pahali-kadin-ayakkabasi-6

 

5 Ruby Stilettos – Stuart Weitzman $1.6 million

600 adet yakut ile bezenmiş bu ayakkabı pahalı olmasının yanı sıra kimse tarafından tercih edilmemiştir.Bu etkileyici ayakkabı sadece Akademi Ödüllerinde görüntülenmek için dizayn edilmiş ve kimsenin satın almaması nedeniyle sadece rafları süslemekle yetinmiştir.

 

 

en-pahali-kadin-ayakkabasi-5

 

 

4 Tanzanite Heels – Stuart Weitzman $2 million

Bu ayakkabıda Wietzman ve takı tasarımcısı Eddie Le Vian  işbirliği sayesinde 185 karat mavi tanzanit taşı , 28 karat elmas ve bilekten sarkan 16 karat  tanzanit damla modeli ile şekillendirmiş.

en-pahali-kadin-ayakkabasi-4

 

3 Cinderella Slippers – Stuart Weitzman $2.1 million

Cinderella Slippers yani Türkçesi Külkedisi Terliği Stuart Weitzman tarafında üzerine 565 karat elmas ekleyerek bu fiyatın sahibi olmuştur.

en-pahali-kadin-ayakkabasi-3

 

 2 Rita Hayworth Heels – Stuart Weitzman $3 million

Rita Hayworth’ın Shawshank Hapishanesi  filminde giydiği bu ayakkabı şimdilerde tekrar gün yüzüne çıkarılmış ancak bu sefer üzerinde yakut, elmas ve safir gibi kıymetli taşlar ile süslenmiş. Bu ayakkabıyı da  Rita Hayworth’un prenses kızı Yasmin Aga Khan tarafında alınmış yani ayakkabı çok fazla uzağa gidememiş.

en-pahali-kadin-ayakkabasi-2

 

1 Ruby Slippers – House of Harry Winston $3.2 million

Harry Winston isimli şahıs tarafında dizayn edilen bu ayakkabının yapımı yaklaşık 2 ay sürmüş.Üzerinde 1,350 karat yakut ve 50 karat yakın elmas sayesinde dünyanın en pahalı ayakkabısı olma özelliğini taşır. Oz Büyücüsündeki Dorothy karakterinin ayakkabısının replica versiyonudur ancak tek farkı orjinalinden daha pahalı olmasıdır.

en-pahali-kadin-ayakkabasi-1

Sonuç :

Bana da  o kadar  elmas, yakut taksalar bende dünyanın en zengin insanlarından biri olurum.

 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here