Ayrılık Acısını Unutmak İçin Gidilecek En Lüks 10 Yer

231

Eğer sevgilinizden ya da eşinizden ayrılmışsanız, kafanızı dağıtmak için gitmeniz gereken yerleri sizler için listeliyoruz. Tabi erkeklere “Rusya’ya kesin gitmelisiniz” gibi yerler değil buralar ya da Antalya veya Bodrum’a gidin demeyeceğiz yani oraları beğenmediğimden değil ama yazacağımız yerlere gidecekseniz biraz daha para harcamanız gerekecektir. Kimseyi tanımadığınız, Türkçe konuşanı birini bile bulamayacağınız, doğa, deniz ve kum ile iç içe olacağınız ama sizlerin acılarınızı kesinlikle unutturacak 10 yeri sizler için listeliyoruz.

10 Paradise Beach, Nevis

Paradise Beach Resort Nevis

Nevis adası oldukça tenha  ve kafanızı dinlemek için en ideal yerlerden biri. Müşteri olarak gittiğiniz ilk günden son güne kadar sizi şımartmak için çabalıyorlar. Size özel bir hizmetçi 7 gün 24 saat hizmetinizde ve eğer karnınız acıkır ve yemek saati geçmiş bile olsa sizler için özel aşçılar bekletiliyor. Otele rezervasyon yaptırdığınız anda size gelen ilk mail, buzdolabınızda ne görmek istersiniz? sorusudur. Sazdan yapılmış villaların bulunduğu, deniz ve dağ manzarasına sahip, en lüks eşyaların kullanıldığı bir yer hayal ediyorsanız ayrıca, balıkçılık, dalış, kayak gibi aktivitelerine meraklıysanız kesinlikle gitmenizi tavsiye ederiz.

9 Los Cabos, Meksika

Los Cabos Meksika

Los Cabos eğlence hayatının yüksek olduğu yerlerden bir tanesi ama siz oraya kendinizi dinlemek için gidiceksiniz. Bu sebeple gitmeniz gereken yer Grand Solmar Land’s End Resort & Grand Spa otelidir. Bu otel Baja adasının ucunda yer alan, doğal yollarla oluşan kayaların içlerine inşa edilmiş, geleneksel Meksika şifa tekniklerinin uygulandığı bir yer.

8 Motu Teta, Rangiroa

Motu Teta Rangiroa

Burayı belki hiç duymamışsınızdır ya da duymuşsunuzdur, ben bilemem de, gittiğinizde bir daha ömrünüz boyunca unutmayacağınıza eminim. Rangiroa özel bir ada, Fransız’lara ait bir yer ve tamamen tenha. Burada size özel bir gezi rehberi eşlik ediyor ve balıkçılık, gece ıstakoz avcılığı, su kayağı veya rüzgar sörfü gibi maceralar yaşamanızı sağlıyor. Size ait özel bir şef sayesinde hiç bir yemek arasını kaçırmıyorsunuz çünkü ne zaman isterseniz aşçı o zaman yemek yapıyor.

7 Himalayalar

Himalayalar

Hindistan’a giderseniz büyük ihtimalle halinize şükredip geri dönersiniz. Bu da bir iyileşme biçimidir zaten.:) Şaka bir yana Hindistan’da zihninizi, bedenenizi ve ruhunuzu arındıracak olduğunuz bir ülke. Burada yapacağınız tatil ile, çakranın ne olduğunu, bitkisel tedavileri, yogayı ya da Hint yaşam tarzını öğrenip, meditasyon ile kafanızı toplayabileceğiniz bir yer.

6 Sonoma County, California

Sonoma County California

Eğer siz “ben içmeden kafamı dinleyemem” diyorsanız, gitmeniz gereken yer burası.Kendi yetiştirdikleri üzümlerle kullanılan her eyin organik olduğu 400 tane şarap imalathanesinin bulunmaktadır. Bir çok turist sadece şarap içmek için Sonoma County’e gitmektedir. San Francisco’nun 50 kilometre uzağında olan bu yerde, otellerin hepsi doğallık üzerinde durmaktadır. Ahşap banyolar, ahşap mobilyalar yani kullanılan her eşya hemen hemen ahşaptır. Burada sabaha kadar şarap içebilecek ve doğa manzarası seyredebileceksiniz.

5 Paradise Coast, Florida

Paradise Coast Florida

Türkçe karşılığı “Cennet sahili” olan bu yer için her halde fazla söze gerek yok. Bembeyaz kumu ve masmavi deniz sahip olan, sezonu dışında pek kalabalık olmayan, tablo gibi gözüken bir yer.

4 Santa Fe, New Mexico

Santa Fe New Mexico

Santa Fe bulunan inanışa göre, insanlar uzun süreden beri ruhlarını arındırmak için buraya giderlermiş. Kaplıcaların, yoga merkezlerinin, dağ gezilerinin yapıldığı bir bölge. Ama Türkler için bir sıkıntı var, (bizim gibi her hafta sonu 200 km gidip, mangal yakıp gece dönen insanlar olarak)yapılan yemekler içinde et bulmanız imkansız. Yani sağlıklı beslenmeyi ilke edinmiş bir yer bu sebeple eğer vejeteryansanız burada çok mutlu olacağınıza eminim.

3 Porta Blancu, Curacao

Porta Blancu Curacao

Santa Barbara Resort, Karayipler de Curacao da yer alan bir otel. Müşterileri şımartmak için ek bir ücret var ve verirseniz -ki bu fiyat 250 dolardır- spa, golf gibi bir çok aktiviteden ücretsiz fayadalanabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra sertifikaya sahip herbalist Dinah Veeris’in doğal yaptığı ilaçlardan alabilir ya da botanik bahçesinde gezebilirsiniz.

2 Playa del Carmen, Meksika

Playa del Carmen Meksika

Tamamen spa üzerine kurulmuş olan otellerin yer aldığı, örnek verecek olursam Grand Velas Riviera Maya gibi bir otel, otellerin bir hizmeti olarak boşanma paketi seçebiliyorsunuz. Bu paketi seçtiğinizde, sizlere istediğiniz zaman spa, yoga, plajda meditasyon gibi aktiviteleri yapabiliyorsunuz.

1 Toskana, İtalya

Toskana İtalya

İtalya’da görülmesi gereken 10 yer başlıklı yazımızda da Toskana’yı yazmamıştık, bu vesileyle burasıda 11. yer olmuş oldu. Şarap mahzenlerinin, bağın bahçenin bol olduğu bunun yanı sıra gezebileceğiniz tarihi yapılarında yer aldığı, sesiz sakin bir yer.

Not: Şaka bir yana sevgilinizden ya da eşinizden ayrılıp gitmeyin buralara, onlarla gidin. Onlarla daha çok eğlenirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here