Dünyanın En Çarpıcı 10 Saati

174

Dünyanın en etkileyici ve en prestijli tasarımcılar tarafından tasarlanan lüks saatler, insanın göz zevkine hitap eden cinsten. Tebi ki herkesin zevkleri, beğenileri aynı değil bu yüzden listeye hazırlarken sadece bir düzen olması için numaralandırdım. Ama eminim sizlerde bu saatleri çok beğeneceksiniz. Bazılarına baktığınızda saatin kaç olduğunu anlayamayabiliyoruz ama bu güzel olmadığı anlamına gelmiyor 🙂 Daha önceki lüks saat yazılarımızdan bazıları, Harry Winston’un yeni yıl için tasarladığı saati “Premier Monkey” ve filmlerde gördüğünüz en pahalı ve en lüks saati ise “Filmlerde Takılan En Pahalı 10 Saat yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Dünyanın en lüks markalarının tasarladıkları, en lüks saatlere bir göz atalım isterseniz.

10 MB&F HM6 RT Red Gold

MB&F HM6 RT Red Gold

MB&F HM6 RT olarak adlandırılan bu lüks saat, HM6 sürümünün yeni versiyonu. Fütüristik bir görünüme sahip olan bu saatte, 18 ayar kırmızı altın, paladyum, bakır, titanyum ve 10 adet safir kristal gibi pahalı materyaller bulunmaktadır. Bu karışım 5N+ olarak adlandırılmaktadır. Saatin fiyatı 230.000 dolardır.  

9 A. Lange & Söhne 1815 Tourbillon Handwerkskunst 

A. Lange & Söhne 1815 Tourbillon Handwerkskunst

Üzerinde 21 adet mücevher ve altından oluşan saat, el yapımı oyma kadranı ve 11.1 mm inceliği ile hem pahalı hem de zarif bir saattir. “Handwerkskunst” Türkçe “İşçilik” anlamına gelmektedir. Anlaşıldığı gibi ince detayları, titiz çalışılması ve gösterişli olması ile adından oldukça söz ettirdi. Saatin fiyatı 181.000 dolardır.

8 Bvlgari Tourbillon Saphir Ultranero

Bvlgari Tourbillon Saphir Ultranero

Sadece 30 adet üretilen bu lüks ve değişik saat, ışık saçan bir tasarıma sahip. Bvlgari tasarımcıları “Transparent Black Sapphire Magic” olarak adlandırdıkları bu yeni tasarım, karanlıkta bile parlak bir şekilde durabiliyor. Bu eşsiz görüntü saatin ortasında bulunan ve Super-LumiNova olarak adlandırılan bir maddeden geliyor. Saatin fiyatı 230.000 dolardır.

7 Bvlgaria Serpenti Luxury 

Bvlgaria Serpenti Luxury

Bvlgari markasına ait bir başka lüks saat, bu saatin 2 modeli bulunmakta. Bunlardan biri siyah tabanlı beyaz altın bir diğeri ise pembe altındır. Pembe altın olanında 33 adet küçük ve 6 adet normal boyutlarda elmas ile süslü kadran ve toplamda 96 adet elmas bulunan kayış ile tamamlanıştır. Beyazında ise 144 adet elmas serpiltilmiş gibi olan kadrana ve 174 adet elmas ile süslü kayışa sahiptir.

6 Devon Star Wars

Devon Star Wars

Son günlerde sinemalara yeni bölümü ile gelen Star Wars filmi, adından oldukça fazla söz ettirdir. Devon firması da Darth Vader’dan esinlenerek yaptığı bu lüks saat, ilk bakışta o kadar da lüks görünmüyor ama içerisinde kullandıkları materyaller ve sınırlı sayıda ürettikleri için fiyatı 28.500 dolar.

5 Pininfarina Luxury Wearables

Pininfarina Luxury Wearables

Christophe & Co firması, akıllı saatlere farklı bir bakış açısı getirdi. Araba tutkunları Pininfarina ismini biliyordur ancak bilmeyenler de olabilir bu yüzden sizlere tanıtmak istiyorum. Pininfarina, İtalyan tasarımcı çizdiği araba modelleri ile ismini duyuran biri. Ferrari modellerinin çoğunda imzası bulunan bu isim, Christophe & Co firması ile ortak lüks bir saat tasarlamışlar. Ve bu saati elmas ile süslenmiş, altınla kaplamışlar. Saatin fiyatı 149.000 dolardır.

4 MB&F Melchior 

MB&F Melchior

MB&F firması 10. yaşını kutlamak için robot şeklinde eşsiz bir masa saati tasarladı. Saat, 40 güne kadar güç depolayabilen, paladyum kaplı pirinç, paslanmaz çelik, kırmızı alüminyum ve parlatılmış cam çantası ile birlikte geliyor. Bilimkurgu filmlerinde görsek hiç şaşırmayacağımız bir saat.

3 MB&F Arachnophobia

MB&F Arachnophobia

Bu listeden anladığımız kadarıyla, MB&F firması dünyada farklı ve lüks saat tasarlayan firmaların başında geliyor. Bir diğer masa saati de örümcek şeklinde olan ve 8 güne kadar güç depolayabiliyor. Bu saatin 2 versiyonu bulunmaktadır. Biri siyah bir diğeri altın kaplamadır. Duvarda duran örümcek hiç bu kadar pahalı olmamıştır herhalde. Siyah olanın fiyatı 15.000 dolar, altın kaplama olanının fiyatı ise 18.000 dolardır.

2 Breguet B Crazy Haute Joaillerie

Breguet B Crazy Haute Joaillerie

“Crazy” denmesinin sebebi herhalde ,altın kaplama üzerinde 133 adet dikdörtgen şeklinde kesilmiş elmas ile süslenmiş olmasıdır. Çelikten yapılmış açık mavi renkli akrep ve yelkovanı, saati bu eşsiz güzelliğe getirmiştir. Saatin fiyatı dudak uçuklatan cinsten, 1.8 milyon dolar.

1 HYT Skull Maori

HYT Skull Maori

Kafatası desenli bu saat, el yapımı oyma kayışı ve altın kaplı desenleri ile geçen yılın en çarpıcı saatleri arasındadır. Antik kültürden esinlenerek yapılan bu saatin fiyatı 120.000 dolardır. 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here