Dünyanın En Lüks Cep Telefonları

357

Teknik özellikler olarak kıyaslandığında belki piyasada birkaç bin dolara satın alınabilecek olan cep telefonları üzerine işlenmekte olan özel tasarımlar ile beraber dünyanın en lüks telefonlarını sizlere sunmamıza sebebiyet vermiştir.

Diamond Crypto Smartphone

Diamond Crypto Smartphone modeli tercih etmek isteyen bireyler dünyanın en pahalı cep telefonunu satın alacağını bilir ve bu cihaz için yalnızca 1,3 milyon dolar gibi bir yatırım yapılması gerekir. Aslına bakacak olursanız bu telefon 100 lira bile etmeyen Nokia cihazların eski modellerine benzerlik gösteriyor olması ile bilinmektedir. Bu cihazın para ediyor olan en önemli kısımları arasında üzerinde yer alan elmas işlemeleri ve diğer değerli taşlara da üzerinde yer verilmiş olmaları diyebiliriz. Yine de 1,3 milyon dolar verilerek satın alınacak bir cihaz olmadığı kesindir. Tabi bu cihazı yere düşürmek, suya düşürmek, tuvalette düşürmek de insanlık için çok büyük bir tecrübe olacaktır. Denemeden bilemeyiz.

Diamond Crypto Smartphone

Gold Edition Nokia 8800

Gold Edition Nokia 8800 model ürün ise 2700 dolar üzerinden satışa sunulmuş olması ile biliniyor. 2 mp kameraya sahip olan bu cihaz 138 gram ağırlık ve 240 saat bekleme süresine sahip olması ile bilinmekte olan altın ya da gümüş seçenekler ile insanlara sunulmuş olan bir cihazdır.

Gold Edition Nokia 8800

Goldstriker iPhone 3GS

Goldstriker iPhone 3GS Supreme modeli 3,2 milyon dolar gibi bir ücretle piyasaya sunulmuş olan cihazlar arasında yer almaktadır. Telefon özellikleri göz önünde bulundurulduğunda artık çok eski bir cihaz olması ile bilinmekte olsa da üzerindeki altın kaplama sticker ile beraber asla fiyatından taviz vermeyeceği ve 22k altın ile 136 pırlantanın bulunduğu bir model olarak değerlendirmek mümkündür.

iPhone 3gs Supreme

GoldVish Le Million

GoldVish Le Million adından da anlaşılacağı üzere milyon dolar değerinde bir cep telefonudur. Bu cihaz üzerinde 18 karat beyaz altından oluşan GoldVish Le Million işlemesi vardır. Şu anda 100 adet ile sınırlı olan bu cihaz dünya genelinde sadece 100 kişi tarafından kullanılmakta olan ve istek üzerine üretimi ve dağıtımı gerçekleştirilmekte olan bir cihazdır. El yapımı bir ürün olması ile tanıyor olduğumuz GoldVish Le Million cep telefonu 2006 yılında Eylül ayında bir Rus iş adamı tarafından 1 milyon Euro değerinde telefon satın aldım haberi ile piyasada nam salmıştır. Bu iş adamı için Guinness dünya rekorları kitabında işlem başlatılmış ve o günden bu güne dek 120 karat değerinde elmasların süslediği bu cihaz varlığını sürdürmeye devam etmiştir.

Goldvish Le Million

iPhone Princess Plus

iPhone Princess Plus modeli için dünyanın en pahalı telefonları listesinde yer alan bir ürün sunuldu ve bu ürün için 222.360 dolar değer biçilmiş olması insanları şaşırtmaya yetti. Ülkemizde satışa sunulmuş olan bu cihazların 730 dolar civarında piyasaya sürülmüş olması ve kuyumcu Peter Aloisson tarafından yapılan süslemelerle beraber uç rakamlara çıktığı görülmektedir. Bu cihaz ile beraber dünyanın en pahalı telefonları arasında yer almayı başarmış olan iPhone Princess Plus cep telefonunu cepte taşımaya korkar insan. iPhone Princess Plus tercih eden bireyler tam olarak 6,42 karat ağırlığında elmasların kullanıldığı bu cihazı tercih etmiş görünüyor.

iPhone Princess Plus

Motorola V220

Motorola V220 Special Edition model cep telefonunun üzerinde de altın kaplama kullanılması sonucunda 51800 dolar Nokia Lamborghini 8800 sirocco ürününün diğerlerinden aşağı kalır yanı olmadığı görülmektedir. Genel olarak cihaz kalitesi ya da özelliklerinden ziyade ürünler için tercih edilmiş olan kılıf ve kaplama ürünleri sayesinde uç rakamların gözlendiği bir gerçektir. Bu cihazlar yerine çok daha kaliteli özelliklere sahip ürünleri tercih etmek daha bir akıl kârı olacaktır.

Motorola V220 Special Edition

 

Vertu Signature Cobra

Şimdiye kadar sadece 8 adet üretilmiş olan Vertu Signature Cobra, üzerinde 2şer adet elmas ve zümrüt, 440 adet yakut ile yapılmıştır. French Boucheron tasırımı olan telefonda her telefonun kendine özel yılan deseni mevcuttur. Fiyatı 331 bin dolardır.

Vertu Signature Cobra

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here