Dünyanın En Pahalı 16 Motosikleti

419

Ülkemizde trafiğin günden güne çekilmez bir hal aldığının hepimiz farkındayız. Bir yerden bir yere gitmek özelikle İstanbul’da bir hayli sıkıcı ve zor. Eğlenmek için dışarı çıkmak istiyoruz ama gideceğimiz mekana 3 saatte gittimiz için, eğlenmek için ne halimiz kalıyor ne de hevesimiz. Günün yarısından çoğunu trafikte geçiriyoruz, bu bir gerçek.

Ama gitmek istedikleri yere, trafiğin en yoğun olduğu zamanda bile oldukça rahat ve çok daha kısa sürede giden insanlarda bulunmakta. Bu insanlar ne araba kullanıyor ne de toplu taşıma araçlarını. Bu insanlar motosiklet kullanıyor. Trafiğin onlar için hiç bir anlamı yok. Sadece daha dikkatli olmaları gerekiyor çünkü araba kullanmasını bilmeyen ve kendisi 3-5 araba öne geçmek için, başkalarının hayatını tehlikeye atan ve başkalarının hakkını alan insanların sayısı oldukça fazla. Emniyet şeritlerinin ne için yapıldığını bilmeden ya da bildikleri halde işlerine gelmedikleri için pek umursamayan insanlara söyliyecek hiç bir lafım yok. Ama her seferinde küfür ediyorum o ayrı.

Neyse lafı fazla uzatmadan dünyanın en pahalı 11 motosikletini sizler için listeliyoruz.

16. TRON Light Cycle – 77.000 Dolar

Andrews Koleksiyon, Kalifoniya’da eşi benzeri olmayan bir motor üretti. Bu motor Tron filminde kullanılan motorun bire bir aynısıdır. Tekerleklerinde ışıkların yer aldığı, üzerinde dokunmatik ekranı bulunan ve sıra dışı dizaynı ile tasarlanan bu motosiklet, elektrikli bir motora sahiptir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here