Dünyanın En Pahalı 5 Bisikleti

275

Hem motorlu araçlar yüzünden doğaya salınan karbondioksit miktarının daha düşük seviyelere düşürmek hem de trafik sorununu ortadan kaldırmak adına, Avrupa ülkeleri başta olmak üzere bazı gelişmiş ülkeler, gün içerisinde bisiklet kullanımını daha yaygın hale getirmek adına bir çok girişimde bulunuyor. Ünlü isimler ve devlet yetkilileri günlük hayatlarında özel araçları yerine zaman zaman toplu taşımayı kullanıyor. Bir de bisiklet kullanımına insanları teşvik etmek amacıyla özel bisiklet yolları inşa ediliyor ve hatta devlet dairelerinin dahi bahçelerine otomobil otoparkının yanına bir de bisikletler için özel parklar inşa ediliyor.

Özellikle son dönemde gazete sayfalarında bir çok ünlü ismi bisiklet kullanırken daha sık görür olduk. Bunu mümkün kılan birazda bisiklet malzemelerinde kullanılan teknolojinin de ilerlemesi. Bizim de sokaklarda maalesef ara sıra görebildiğimiz bisikletlerin yanı sıra, biraz daha lüks malzemeden üretilen ve bisiklet kullanmanın zevkini tam anlamıyla yaşatan bisiklet modelleri, bisiklet kullanırken de lüks arayan kişilerin tercihi oluyor.

Daha önce yine luksyasamrehberi.com içerisinde yer verdiğimiz Dünyanın en pahalı 16 motosikleti listesinde biraz daha gelişmiş(!) bisikletlere yer vermiştik. Bu sefer tek özelliği bisiklet olan yani rampada açılan motor sistemi, sağında solunda elektronik devreler vs. gibi ekstra bir özelliği olmayan ama özel üretim olup, sadece bisiklet kullanırken biraz konfor arayanlara hitap eden en pahalı 5 bisiklet modelini inceledik. Belki aralarından sizin de hoşunuza giden bir model çıkar

5 Butterfly Trek Madone

Butterfly Trek Madone Bisiklet

2009 Tour De France’ta Lance Armstrong’un kullandığı bisikleti alan  Damien Hirst, tamamen gerçek kelebekler kullanarak yeniden tasarladığı bisikleti, düzenlenen bir müzayede de 500.000 $ a alıcı buldu. Bu yüzden aynı fiyattaki diğer bisikletlerin bir adım önüne geçerek ilk sıraya geliyor.

Fiyat: 500.000 $

4 24 Ayar Altın Kaplama Dağ Bisikleti

The House of Solid Altın Kaplama Bisiklet

Aynı zamanda dünyanın en pahalı futbol topu, en pahalı okuma gözlüğü, en pahalı vida, en pahalı kulaklık vs. gibi altın kaplamalı ürünlerini de satan The House of Solid Gold markasının özel üretim modeli olan bu bisikleti, isterseniz hemen “The House of Solid Gold” un internet sitesi üzerinden sipariş verip satın alabilirsiniz. Tabi fiyatına bakmayı ihmal etmeyin 🙂

Fiyat: 500.000 $

3 Aurumania Altın Kaplama Kristal Özel Seri

Aurumania Altın Kaplama Bisiklet

Sınırlı sayıda üretilen ve tanıtımında sele kısmının konforuna özellikle dikkat çekilen bu altın kaplama bisiklet, 600 adet swarovski taşla süslenmiş.

Fiyat: 90.000 $

2 Tiffany & Co. Gümüş Kaplama Kadın Bisikleti

Tiffany Co. Gümüş Kadın Bisikleti

Vintage ürün tasarımlarıyla bilinen Tiffany, yine 1890′ lardan ilham alarak hatta bisikletin vites mekanizmasını o yıllardan kalma bir teknoloji ile üreterek, kadınlar için ürettiği gümüş kaplama bisikleti açık arttırma da 57.000 $ a alıcı buldu.

Fiyat : 57.000 $

1 Aston Martin One-77

Aston Martin One 77

Aston Martin’ in tasarım konusunda ne kadar yenilikçi ve kaliteli olduğunu zaten ürettiği otomobil modellerinden biliyoruz. Uzay çağı teknolojisini kullanılarak yalnızca 77 adet ürettiği bisiklet modeli için de üretimi ve işçiliği için anlaştığı ünlü bisiklet üreticisi Factor Bikes ile ortak projede çalıştı. Motor yarışlarından önce antrenman aracı olarak kullanılması planlanan bu bisiklette kullanılan ölçümleme araçları ile hem teknolojik bir bisiklet kullanmış hem de Aston Martin işçiliğine sahip bir araca sahip oluyorsunuz.

Fiyat : 40.000 $

Bonus S-Works Venge ViAS Di2

Specialized S-Works Venge Bisiklet

Bu da listenin bonusu olsun diyelim. Aynı zamanda Dünyanın en hızlı bisikleti unvanını da elinde bulunduran bu bisiklet, ortalama 2 dakike içerisinde 40 km hıza rahatça çıkabiliyor. Bu aerodinamik tasarıma ulaşmak için mühendisler 1.000 saatten fazla üzerinde çalışmış. Tasarımı da oldukça etkileyici olan bisikleti listedeki diğer bisikletlere göre caddelerde görmek daha mümkün sanıyorum.

Fiyat : 12.500 $

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here