Dünyanın En Pahalı 9 Hobisi

458

En güzel hobilerin, en tehlikeli hobiler olduğunu ve bu hobilerin şaşırtıcı özelliklere sahip olduğunu biliyor musunuz? Günümüzde pek çok insan tarafından tercih edilmekte olan hobiler insanlar üzerinde önemli etkilere sahip olması ile bilinmektedir. Farklı hobilerin ele alındığı ve parayı dert etmeyen insanlar tarafından yapılmakta olan hobiler insanlar üzerinde önemli etkiler bırakmaktadır.

9Büyük Hayvan Avcılığı

Günümüzde pek çok insan tarafından tercih edilmekte ve mermi ya da kaliteli silah modelleri ile tercih edilmekte olan bu hobinin insanlar üzerinde iyi bir aktivite olduğu görülmektedir. Bu hobiler arasında avlanma ya da av kıyafetleri için yüzlerce dolar harcamanın mümkün olduğu bilinir. Bir geyik avlamanın yalnızca 200 dolar olduğu ve Afrika’da yer alan bataklık bölgelerinde de iyi bir şekilde antilop avlamanın bedelinin 5000 dolar olduğunu biliyor musunuz? Safariye çıkmak isteyen bireyler 49 bin dolar civarında bir bedel ödemek durumunda kalacak ve Türkiye’de de çeşitli hayvanlar için avlamanın ücretsiz olduğunu bilmek mümkün olduğu bir gerçektir.

8Polo

Parayı dert etmeyecek olan bireyler tarafından tercih edilmekte olan bireylerin seçtiği bir spor dalıdır. 8000 dolar civarında bir para ödemenin mümkün olduğu ve bu spor sonucunda da iyi bir at binicisi olmak gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

7Dağcılık

Günümüzde dağcılık denildiğinde everest ya da everest denildiğinde ise dağcılık karşımıza çıkıyor. Epey büyük bir cesaret gerektiren bu spor dalı önemli bir macera olarak bilinmektedir. Dağcılık için 25 bin ile 60 bin dolar arasında olması ile bilinmektedir.

6Sıcak Hava Balonu

Bazen romantik bir akşam yemeği için bazen de bir balonda şehri yüksekten gezmek insanlara büyük bir zevk vermektedir. Sadece zengin olan insanlar değil pek çok insan tarafından tercih edilmekte olan bu hobi türü insanların beğenisini kazanmış olması ile biliniyor ve 3500 dolar civarında bir ödeme durumunda bu iyi bir şekilde sonuç elde etmenin mümkün olduğu görülür.

5Drag Yarışı

150 bin dolar değerinde bir yapıya sahip olması ile bilinmekte olan bu hobi 3bin dolar ile 20 bin dolar arasında değişen drag yarışı maliyetlerini bize sunuyor. Drag yarışlarının birkaç yüz metre gidildikten sonra 300 km hıza ulaşılıyor olduğunu bize göstermektedir.

4Sürat Teknesi 

Günümüzde pek çok insan tarafından tercih edilmekte olan bu hobi zengin insanların tercih edeceği bir hobi türüdür. Eğer 5-6 haneli bir rakamın olduğu bir banka hesabınız varsa saatte 160 km hıza kadar erişebilirsiniz. 700 beygir gücüne sahip olması ile bilinmekte olan bu hobi için 10 yaşında bir motora sahip olan ürünün 160 bin dolar üzerinde bir yapıya sahip olması ile bilinmektedir.

3Yelkencilik

Su sporlarından hoşlanmakta olan bireyler tarafından tercih edilmekte olan bu spor dalı 300 milyon dolar ile 4.5 milyar dolar arasında değişen bir hobi türü olarak görülmektedir. 30 bin ile 50 bin dolar arasında bir güverte garson maliyeti olması da önem arz eder.

2Poker ve Blackjack 

Bütün kumar türlerinin epey pahalı bir hobi türü olduğu bilinir. Bu hobi ile beraber iyi bir şekilde sonuç elde etmenin mümkün olduğunu göreceksiniz. Zengin bireyler tarafından tercih edilmekte olan bu oyun yüksek miktar yatırımları da beraberinde getirmektedir.

1Sanat Koleksiyonculuğu 

Günümüzde en çok tercih edilmekte olan bu hobi türü insanlar için en eğlenceli, en etkileyici, en heyecan verisi yapıya sahip olan ve rakamlarla sayılamayacak niteliklerde para gerektirmekte olan bir yapıya sahip olduğu görülmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here