Dünyanın En Pahalı Evi “Bel Air”

411

Bel Air da, 9 bin 290 metrekarelik alan inşa edilen satışı 500 milyon dolara sunulan ev ilk sırada gelmektedir. Film yapımcısı olan Nil Niami, inşa etmekte ve Paul McClean tarafından tasarlanan ev, pasifik okyanusu, Beverly Hills, Los Angeles’ı izleyecek manzaraya sahip. 20 ay daha sürecek olan bu mega yapının içerisin de, 30 arabalık garaj, 45 kişi kapasiteli sinema, 4 adet yüzme havuzu, gece kulübü ve Monaco tarzı casino bulunmaktadır. Mega konut bittiğinde aşağıdaki örneğe benzeyecektir.

Dünyanın En Pahalı Evi - Bel Air

Dünyanın En Pahalı Evi - Bel Air

İnsanlık oluştuğundan bu yana, yazısız devirlerden beri korunma ihtiyacı duymaktadır. Korunma ve barınmanın en kolay sağlandığı sistemde dört tarafı çevrili üstü kapalı olandır. Eskilerde bu ihtiyacı mağaralar görmekteyken insanın kendini teknik olarak kendileri geliştirmesinden sonra kendi ayakları üzerinde duran adına ev dedikleri dört duvarı bulunan mekanı oluşturdular. Bu mekanlar kendi karakterlerine göre dizayn etmişlerdir. Bu dizaynı odalara bölerek daha da alanlara ayırmışlardır.

Dünyanın En Pahalı Evi - Bel Air

Tabi ki sadece küçük evlerle yetinmeyen insanoğlu, büyükleri oluşturmaya başladılar. Bu sefer katlı sistemlerle beraber yaşama özen gösterdiler bu sistemin adı apartman olmuştu. Aynı zaman kendilerine ait toprakların üzerine inşa ettikleri evleri, göz alıcı şekilde boyamakla daha da geliştirdiler. Dünya da bu işten çokça para kazanan insanların oluşması, ev denen kavrama ne kadar saygı duyduklarını göstermektedir.

Dünyanın En Pahalı Evi - Bel Air

Şimdiye kadar inşa edilmiş en pahalı evler olarak bir yarışa bile tutulmuş durumdalar. Pahalı evler kendileri ilk başlarda büyüklükleriyle gösterirken daha sonralarında yapı içinde kullanılan malzemelerle kendini değiştirdi. Daha sonraları ise hem büyük hem yapı olarak bambaşka boyutlara ulaşmış durumdadır. Ev demekten öte de villa köşk malikane gibi de isimler vermişlerdir. Amerika da bu işin boyutları muhteşem şekildedir.

Dünyanın En Pahalı Evi - Bel Air

Şimdiye kadar inşaa edilmiş en pahalı evler Hong Kong bazlı firmanın elinde inşa edilmiştir 228 milyon dolar olan ev, görenlerin gözünü almayacağı bir dizayn sahiptir. Eski tarihlerden kalma olan Drakula’nın evi olan şato şimdiye kadar inşaa edilmiş en pahalı evler arasında kendine yer bulmakta ve gözleri kamaştırmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here