Dünyanın En Pahalı Evleri

0
849
Dünyanın En Pahalı Evleri

Evleri ve hayatlarında lüks yaşamdan kopamayan insanlar dünyanın en lüks evlerinde yaşamını sürdürmek istiyor. Bu noktada pek çok insan tarafından tercih edilmekte olan dünyanın en lüks evleri ile ilgili olarak sizlerde dilerseniz dünyanın en pahalı evlerinde rahat bir yaşam sürdürebilir ve bu evlerde yar alan tenis kortlarında keyifli vakit geçirebilir ve kendinize özel bir golf sahası oluşturabilirsiniz. Bunun için geniş bir araziye sahip olmak gerekiyor. Hatta öyle evler var ki içinde özel masözlere yer veriliyor ve masaj salonları özel olarak kişisel kullanıma sunuluyor. Bu evlerden İstanbul boğazını gören de var, Virginya eyaletinde yeşillikleri gören de var.

Albemarle House

Albemaire House

Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan Virginia eyaletinde ki Albemarle House  günümüzde varlığını sürdürmekte olan dünyanın en pahalı evlerinden biri olarak bilinmektedir. Bu evde tam 45 tane oda bulunuyor. Bunun yanı sıra helikopter sahası ve havuzları yer verilmiş olması ile biliniyor. Malikânenin tahmini olarak 100 milyon dolar civarında bir bedelli bulunuyor.

Hala Ranch

Hala Ranch

Lüks bir hayat sürdürmek isteyen bireyler tarafından tercih edilmekte olan bir başka ev ise 1991 yılında inşa edilmiş olan Hala Ranch olarak bilinmektedir. Bu ev Amerika’da yer almaktadır. Colorado eyaletinde ki bu evde 15 tane yatak odası, 16 tane banyo ve bunun yanı sıra badminton kortu, sauna odası gibi yerler bulunuyor. Bu evin bir çiftlik evi havası andırdığı görünüyorum ve eski Suudi büyükelçisine ait olan bu ev yaklaşık olarak 135 milyon dolar civarında bir değer ile adından söz ettiriyor.

Antilia

Antilla

Tam 27 katlı bir yapıya sahip olan Antilia Hindistan’ın en zengin insanları arasında yer alan Mukesh Ambani adlı şahsa ait olması ile biliniyor. Bu bina tam olarak 27 katlı bir yapıya sahip olması ve 173 metrelik yüksekliğiyle göz doldurmaktadır. Bu evde bir kliniğe yer verilmiş olması ve bunun yanı sıra sinema salonları ya da kapalı otoparklara bulunduruyor olması rahat bir şekilde yaşamı sürdürebiliyor hale gelmesini sağlamaktadır. Ambani ailesi tarafından tercih edilmiş olan bu ev yaklaşık olarak 600 tane işçinin çalıştırıldığı bir malikâne olarak görünüyor. Değeri ise 1 milyon dolar civarında olduğu söyleniyor.

Wakehurst Place Mansion

Wakehurst Place Mansion

200 yıllık bir mimariye sahip olmasıyla birlikte olan Wakehurst Place Mansion insanların dikkatini çekiyor. Bu konak İngiltere’nin en pahalı evler arasında yer alıyor olmasıyla beraber dış mimarisinde klasik bir görüntü göz dolduruyor. Tam olarak 218 milyon dolar ödenerek satın alınmış olan bu ev, bir Rus milyardere aittir. Bu evin içinde spa merkezi ve sağlık alanları bulunmaktadır. Aynı zamanda teknolojik cihazlarla donatılmış olan bu ev bir sinema salonunda içeriğinde barındırmaktadır.

Villa la Palladiana

Villa la Palladiana

Lüks yaşamayı seven insanlar tarafından tercih edilmekte olan bir başka yarın ise Fransa’da yer alan ve Akdeniz kıyısında bulunan özel olarak hazırlanmış bir malikânedir. Denizden gelen rüzgârların sıyrılarak yanınızdan geçtiğini görmek isterseniz bu malikâneyi sizde tercih etmek isteyebilirsiniz. Lakin 100 milyon avro civarında bir yatırım gerektirmekte olduğu bilinmiyor. Villa la Palladiana adlı bu malikâneye sahip olmak isteyen milyonlarca insan bulunsa da bu malikâne sahibinin emrine amade.

Şehzade Burhanettin Efendi Yalısı

Şehzade Burhanettin Efendi Yalısı

Şehzade Burhanettin Efendi yalısı İstanbul’da varlığını sürdürmekte olan bir yazılır birinci Abdülhamit’in oğlu Burhanettin Efendi için 1911 yılında satın almış olmasıyla bilinmektedir. Bu yalıda tam olarak 64 tane oda bulunuyor. Bu yalı İstanbul Boğazı’ndaki en  büyük alana sahip olanlardan biri olarak biliniyor. 100 milyon dolar civarında bir maddi değere sahip olmasıyla bilinmekte olan bu yalı aşk ve skandal hikâyelere ev sahipliği yapmış olan bir yerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here