Dünyanın En Pahalı Prefabrik Evi

598

Daniel Libeskind, 1946 yılında aslen Polonyalı olani, Amerikalı bir mimar, şarkıcı ve sahne tasarımcısıdır. 1989 yılında kurduğu mimarlık firması ile büyük projelere imza atmıştır. Berlin Yahudi Müzesi ve 2011 yılında yıkılan Dünya Ticaret Merkezi’nin yerine yapılacak olan Özgürlük Kulesi’de vardır.

Dünyanın En Pahalı Prefabrik Evi -1

Daniel Libeskind imzalı bu yapı bükülü mimariye en büyük ve en güzel örnektir. Bu yapının en güzel özelliği beklenmedik açıları olan asimetrik bir mimariye sahip olmasıdır. Çinko alaşımlı bir dış cephe sayesinde açık havalarda güneş enerjisini, yağmur zamanında yağmur sularını depolayarak doğal enerji kaynaklarını kullanır. Bu yapı prefabrik olmasına rağmen 2 katlı bir villadır, 515 metrekare ve 11 metre yüksekliğe sahiptir. Alman mühendisleri tarafından 30 gün içerisinde kurulur. Ancak sadece 30 adet üretilmiştir. İçerisinde  4 yatak odası, kapalı balkon, sauna ve gömme dolapların içine ışık gelebilmesi için, ışık yönlendiren “ışık kuyuları” bulunmaktadır.

Dünyanın En Pahalı Prefabrik Evi -2

Son teknoloji kullanılarak yapılan bu villa, dünyanın en lüks ve en pahalı prefabrik evidir. Fiyatı 2.000.000 €’dur. (5.948.600 TL)

Dünyanın En Pahalı Prefabrik Evi -3 Dünyanın En Pahalı Prefabrik Evi -4

Geçmiş senelerde, deprem hattı üzerinde olduğumuzu anladığımız kötü olaylar yaşadık. O sıralar ülkemizde modadan ziyade korkudan kaynaklanan bir ihtiyaç olan prefabrik evler, yurtdışında son teknoloji ve lüks içinde bir yaşam sürmenizi sağlamak için tasarlamışlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here