En Pahalı Otomobil Lamborghini’den

5
4634
Lamborghini Veneno

İtalya da üretilen bu araç 6.5 litre, 12 silidir motoruyla 750 beygir güç üretmektedir. Hem görüntüsüyle hem de motor gücüyle ön plana çıkan bu araç 12.000.000 TL (4.500.000 milyon $) fiyata sadece 9 adet üreteceklerini açıklamalarıyla, daha üretime geçilmeden ön sipariş ile tükenmiştir.0-100 km hıza sadece 2.8 saniyede çıkabilen Veneno’nun son süratı 355 km/s’tir. Veneno’nun şasesi karbon fiberden üretilmiş bu da ağırlığı düşürmek ve daha iyi hızlanmasına olanak sağlamış. Veneno’da ayrıca 7 ileri triptonik vites kullanılmıştır. Bu aracın iç konsolunu çok gösterişli yapılmamıştır. Ürütecilere göre bunun nedeni sürücünün tüm dikkatini yola vermesini sağlamakmış.

Dünyanın En Pahalı Arabası

Lamborghini markasının ürettiği dünyanın en pahalı arabası olarak tarihi adını yazdıran Veneno, aerodinamik görüntüsü, inanılmaz motor gücü ve son teknoloji kullanılarak yapılan sıra dışı bir araç.

Dünyanın En Pahalı Arabası

Lamborghini markası daha önceki araçlarına İspanyol boğaların isimlerini vermişti bu sefer ispanyolcada “zehir” anlamına gelen Veneno ismini verdiler.
Dünyanın En Pahalı Arabası Dünyanın En Pahalı Arabası

Biz sizin için küçük bir araştırma yaptık ve Veneno’ya verilen parayla neler alabileceğini hesapladık.

  • 65 Adet – 2015 BMW BMW 320d xDrive
  • 24 Adet – Mercedes-AMG C 63
  • 121 Adet – Passat 1.4 TSI BMT
  • İstanbul – Silivri’den 492 bin dönüm arsa
  • 3872 Adet – İphone 6Plus
  • 1791 Adet – Apple MacBook Pro Retina
  • 8000 Adet – Sony PS4

Dünyanın En Pahalı Arabası

Bunun gibi bir sürü örnek daha sıralayabiliriz. Tabi alana hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin diyoruz.

5 YORUMLAR

  1. […] Dünyanın en pahalı arabası ünvanını elinde tutan Lamborghini markasının, tasarladığı diğer araçların fiyatı da oldukça yüksek. Dizayn ettikleri araçlar hem görünüş hem de motor gücü bakımından verilen parayı hak ediyor. Dünyadaki hiç kimse Lamborghini’yi beğenmemezlik yapamaz. Her modeli biraz daha agresif biraz daha güçlü olan Lamborghini modelleri arasında en pahalı 10 tanesini sizler için listeliyoruz. […]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here