En Yüksek Maaşlı 9 Meslek

243

Yüksek maaşlı bir işte çalışmak pek çok kişinin hayalini süslemektedir. Yüksek maaşlı meslekler de çalışabilmek için uzun yıllar eğitim almış olmanız ve iş tecrübenizin yanında mesleğiniz ile ilgili geçmişte kanıtlanmış başarılarınızın olması gerekmektedir. Başarılı kişilerin bazıları örgün eğitimlerini tamamlamamış olsa da genellikle yüksek lisans derecesinde mezun olmak gerekir.

 

Daha önce Karizmatik ve Para Kazandıran 6 Meslek yazımızla bu yazımız arasında, burada mesleklerin karizmatik olup olmamasına önem vermedik. Burada listelediğimiz meslekler, her zaman birebir insan ilişkilerinde bulunabileceğiniz meslekler ama Evde Çalışarak Para Kazandıran İşler yazımızda olduğu gibi, evinizde kendi başınızada para kazanmanız mümkün. Ancak buradaki ücretlerin bir hayli altında para kazanırsınız.

 

9 Bomba İmha Uzmanları

Bomba İmha Uzmanı

Henüz patlamamış, patlayıcı, bomba, mayın vb. gibi şeyleri bulurlar. Daha sonra bunları güvenli bir şekilde karada ya da denizin altında imha ederler. Bomba imha uzmanları yıllık 220 bin TL maaş alırlar.

8 Sosyal Mühendis

Sosyal Mühendis

Şirket çalışanlarını oyuna getirerek, şirketle ilgili gizli bilgileri dışarı sızdıracaklar mı diye kontrol eder. Sosyal mühendisler genelde bilgi işlem alanlarında diploma sahibi olurlar. Diğer yandan psikoloji konusunda bilgili olmak da işe yarıyor. Sosyal mühendisler yıllık 182 bin – 292 bin TL arası maaş almaktadır.

7 Özel Uşak

Özel Uşak

İşverenin verdiği her görevi yerine getirir. Günlük hayatında yapacağı bütün işleri yapmakta görevlidir. En çok yaptığı iş ise diğer çalışanları yönetmektir. Ayak işlerinin yapılmasını sağlamak, misafirlerle ilgilenmek, restoranlara rezervasyon yaptırmak, evin güvenliğini sağlamak en önemlisi de kişisel olarak hizmet verir. Zengin işverenlerin tüm ihtiyaçlarıyla özel olarak ilgilenir. Uşak olmak için özel gereklilik yoktur. Özel uşaklar yıllık 293 bin TL kadar alabiliyor.

6 Doğa Bilimleri Yöneticisi

Doğa Bilimleri Yöneticisi

Dünyadaki en yüksek maaşlı mesleklerden biridir. Bu sektörde çalışanlar yüksek ücretler alırlar ve büyük sorumlulukları vardır. Ziraat uzmanı, kimyager vb. gibi diğer bilim adamlarının çalışmalarını denetler ve kontrol eder. Bu meslek grubu genellikle araştırma ve geliştirme alanında çalışırlar. Bu alanda dünyadaki en yüksek gelir 97,560 dolardır.

5 Temsilciler ve Menajerler

Temsilciler ve Menajerler

Artistler ve atletler kendini temsil etmek için, başarılarını pazarlamak için temsilci ya da menajerler ile çalışmaktadır. Temsilci ve menajerler kariyer hedeflerini planlamakta yardımcı olurlar. Kişinin seyahatlerini, görüşmelerinin programlanmasında müşteri ve işveren arasında diyalog sağlar. Temsilci ve menajerlerin yıllık 39,770 dolar ve 113,580 dolar arası kazançları vardır.

4 Satış Müdürleri

Satış Müdürleri

Satış temsilcilerini denetleyen satış müdürleri denetler, araştırır ve satışları geliştirmeye yönelik plan yaparlar. Satış müdürleri senede 54,560 dolar ve 125,130 dolar arası maaş alırlar.

3 İnsan Kaynakları Müdürü

İnsan Kaynakları Müdürü

İnsan kaynakları müdürleri kişilerin hünerlerini geliştirmekten, eğitiminden, desteklemek ve dengelemekten sorumlu tutulur. İnsan kaynakları müdürleri kurumun üretkenliğini ve verimliliğini geliştirmek için planlar yapıp sunarlar. Yıllık kazançları 73,480 dolar ya da 126.050 dolar arası bir miktardır.

2 Hava Trafik Kontrolörü

Hava Trafik Kontrolörü

Hava trafiği için kullanılan teknoloji ve teknikler sürekli olarak gelişmektedir. Gelişen bu teknikleri kullanan hava trafik kontrolörleri uçaklara güvenli uçuş sağlarlar. Bu meslek grubu yıllık 135,120 dolar kazanmaktadır.

1 Pazarlama Müdürü

Pazarlama Müdürü

Plan, hesaplama, düzen, işletmenin müşteriye ve rakibe göre tanıtımı ve şirketin analizlerinden sorumludur. Ayrıca karları, yatırımları arttırmak için çözümler bulur. Yıllık kazançları 80,900 dolar ve 151,260 dolar arasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here