Evli Çiftler İçin Para Biriktirme Yöntemleri

84

Önceki yazılarımızda (bkz: “Ek Gelir Sağlayabileceğiniz İş Fırsatları” ve “Birikim Yapmanızı Sağlayacak İpuçları“) birikim yapmanızı sağlayacak ve ek gelir sağlayabileceğiniz fırsatları sizlerle paylaşmıştık. Bu yöntemleri evli çiftler de deneyebilir özellikle, evde tek kişi çalışıyorsa bu yazılarımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

Yeni evlenmiş ve ya evlenecek kişiler ilk olarak sıkıntı çektikleri ve önem verdikleri konu masraflarıdır. Hal böyle olunca ister istemez, hesaplar yapılır ve ev, ev eşyaları, gerekli eşyalar gibi önemli şeyleri almaları biraz zorlaşmaktadır.Yeni evlenecek veya evlenmiş çiftlerin devletin verdiği kredilerden yararlanması, iyi bir yöntem olabiliyor. Borçsuz evlenmiş olan ve evde 2 çiftinde çalışması, para biriktirmek için güzel bir ortam oluşmasını sağlar. Denenebilecek yöntemler;

 

1 Günlük, haftalık ve aylık belli bir miktar tutularak, kontrol etmeden biriktirilebilir.

2 Evli çiftin toplam gelen maaşından belli bir miktar belirlenerek her ay, hesap kartında biriktirilebilir.

3 Düğünde takılan takıları, gelen paraları, hediyeleri vb. gibi birçok şey tutularak piyasası yükseldiğinde satılabilir.

4 Ek olarak 2 çifte iş yapabilir ve internet üzerinden ek gelir sağlayacak  birçok işle uğraşabilir. Ayrıca kendilerini bazı konularda geliştirerek eğitim verebilir. Belli başlı etkinlikler, organizasyonlar vb. gibi keyifli zamanlar geçirilebilir ve para elde edilebilir.(bkz:Evde Çalışarak Para Kazandıran İşler)

5 Eve gelen masraflar kısılabilir. Bu da istatistik çıkartılarak gelen faturalara dikkat edilebilir. Birçok bankanın bireysel bankacılığından faydalanılabilir ve ilerideki zamanlar için hesap oluşturulabilir.

6 Altın alıp yatırım amaçlı tutulabilir.

Evli Çiftin Para Biriktirmesi Neden Önemlidir?

Birçok evli çiftlerin para biriktirme sebebi, ilerde daha rahat bir hayat sürmek için, ayrıca çocuklarına iyi bir gelecek sağlamak amaçlı, para biriktirmeleri önemli bir konudur. Toplu biriktirdiğiniz para bir gün lazım olduğunda sıkıntı çekmeden, biriktirdiğiniz parayı kullanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca tutulan para bazı yatırımlar ile de olduğu yerde yükseltilebilir. Bu da günümüz de en uygun örnek altına yatırımdır. Her ay alınıp köşeye atılacak, çeyrek, yarım, tam altın gibi para yatırım yapılabilecek işlemler uygulanarak belli bir zamandan sonra satılabilir. Geçmişten günümüze genel olarak ele bakıldığında altın her zaman kazandırma durumundadır. Bazı dönemlerde az da olsa geri düştüğü gözlemlense de, genel olarak kazançlı bir iştir.

Evlilerin Para Biriktirmesi İçin Yapması Gerekenler

Öncelikle eğer para biriktirmeye karar verilmişse ve çiftin birbirinden para saklamaması gerek. Eve giren para birleştirilerek belirli bir günde hesap yapılması para biriktirmek için önemli bir durumdur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here