Faizsiz Kredi Veren Bankalar 

223

Bankaların sunmuş olduğu, ihtiyaç, konut ve taşıt kredileri anlık nakit ihtiyaçlarınızda oldukça kullanışlı seçenekler sunabilmektedir. Ancak herhangi bir kredi alımında geri ödeme faizli olarak yapıldığından birçok kişi bankalardan kredi alımına sıcak bakmamaktadır. Bu durumun belli haklı sebepleri bulunmaktadır.  Bu sebeplerin en başında faiz oranlarının dünya ekonomisine bağlı değişkenliği gelmektedir. Ödemeler kimi bankalar tarafından sabit faiz oranı ile kabul ediliyor olsa da bu durum her kredi çeşidi için geçerli değildir. Faiz oranının değişkenliği borç sahibinin her an bir sürpriz ile karşılaşabileceği anlamına gelmektedir.

Faizsiz Kredi Uygulaması nasıl Ortaya Çıkmıştır? 

Son dönemlerde ortaya çıkan faizsiz kredi uygulaması gerek bankalar arasındaki rekabet politikaları gerekse kredi çekmenin ihtiyaç sahiplerine daha cazip gösterilmesi gibi durumlar sonucunda uygulanmaya başlanmıştır. Birçok banka müşterilerine faizsiz ihtiyaç kredisi adı altında kredi çekme imkanı sunmaktadır.  Kredi limitleri ise kredinin çeşidine göre değişmekle birlikte ödemelerin vade sayıları bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Uzun vadeli ödemeler için faizsiz ihtiyaç kredisi daha kullanışlı ve mantıklı bir seçenektir.

Faizsiz Kredi Aslında Nedir? 

Faizsiz kredi veren bankalar tarafından sunulan bu kolaylık ilk bakışta oldukça masum gözükse de birçok banka sunmuş olduğu bu fırsatın yanında dosya masrafı, işlem ücretlendirmesi gibi isimler altında, faizli kredi çekmeniz durumunda ödeyeceğiniz faizin tamamına yakınını sizden talep etmektedirler.  Dolayısıyla faizsiz olarak alınan kredi yine faizli olarak alınan kredi ile aynı yere gelmektedir. Bu sebeple ihtiyaç sahiplerinin en az dosya masrafı ücreti talep eden ya da bu konuda kendi çıkarını en az ön planda tutan bankaları tercih etmesi tavsiye edilmektedir.  Bankaların faizsiz ihtiyaç kredisi vermek için bankaya ait kredi kartı kullanımını zorunlu tutması bankanın faizsiz kredi uygulamasını tamamen çıkar amaçlı kullandığının göstergesidir.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 

Faizsiz Krediye Alternatif Uygulamalar 

Bankaların müşteri çekme politikalarının kurbanı olmamak adına en düşük faiz oranlarına sahip bankaların kredilerini tercih edebilmeniz de mümkündür.  Bazı bankalar kredi notunuzun yüksek olması durumunda çok düşük faizlerde ihtiyaç kredisi verebilmektedirler. Düşük faizli ihtiyaç kredisi ile faizsiz ihtiyaç kredisinin birçok açıdan birçok banka için aynı olduğu unutulmamalıdır.

Kredi Sorgulama Sistemleri 

Faizsiz ihtiyaç kredisi veren bankaların tek tek araştırılması ve kıyaslanması oldukça vakit alan bir uğraş olacağından bankaların faizsiz kredi kampanyalarını ve sunmuş olduğu diğer düşük faizli standart ihtiyaç kredisi olanaklarını görmek için tek bir adresten sorgulama yapmanız daha mantıklı olacaktır. Bunun için iyi bir kredi sistemini kullanmanız işinizi görecektir.

Ayrıca kredi notunun ne olduğunu ve nasıl belirlendiğini buradan öğrenebilirsiniz. Findeks ile ilgili bilmek istediklerinizi de buradan öğrenebilirsiniz.

Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor? 

Türkiye’de faizsiz kredi veren bankalar,

1 Garanti Bankası

2 Deniz Bank

3 Halk Bankası

4 Şeker Bank

olarak sıralanabilmektedir. Diğer bankaların da zaman zaman düzenlemiş oldukları faizsiz kredi fırsatlarını takip ederek en doğru seçeneğe ulaşmanız mümkündür. Bankaların faizsiz kredi verirken talep etmiş oldukları komisyon ücretleri ve dosya masrafları ödemelerinin faizli krediden daha avantajlı olup olmadığının ayrımını yapmak ihtiyaç sahiplerinin kendi düşünlerine kalmış bir durumdur.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here