Filmlerde Parçalanan En Lüks 9 Araba

622

Genellikle aksiyon filmlerinde görmeye alıştığımız araba parçalama sahnelerinde sizin de canınızın yandığına eminim. İnsalar bu tarz araçları belki çıkar umudu ile şans oyunlarına veya çekilişlere katılıyorlar. Ama filmlerde gözümüzün içine baka baka hayalini kurduğumuz araçları parlamaktan geri kalmıyorlar.

 

Bazıları bilgisayar hilesi olduğunu bilsek bile nafile. Özellikle bütçesi yüksek olan filmler, sınırları iyiden iyiye zorlamaya çalışıyorlar. Trafikte kolay kolay göremeyeceğiniz, hatta dünyada sayılı adette çıkarılmış olan araçları parçalama işi bu tarz filmlerde tutmuşa benziyor. Gişesi ne kadar çok fazlalaşırsa, bir sonrakinde parçalanan otomobilin fiyatı da aynı oranda artıyor. Burada aklımıza gelen filmlerin araba parçalama sahnelerini sizler için sıralamaya çalıştık.

Mission Impossible 3 – Lamborghini Gallardo

Yönetmenliğini J.J Abrams’ın, baş rolünde Tom Cruise’un oynadığı bu filmde turuncu renkli Lamborghini Gallordo parçalamışlardır. Bu aracın şu anki fiyatı  300.000 € civarındadır.

Filmlerde Parçalanan Lüks Araçlar -- Lamborghini Gallardo

The Rock – Ferrari F355 Spider

Sean Connery ve Nicolas Cage’in baş rollerini paylaştiğı bu filmde Ferrari marka F355 Spider’ı parçalamaktan kaçınmamışlar. Fiyatı ülkemizde 195.000 € civarındadır.

Filmlerde Parçalanan Lüks Araçlar - Ferrari F355

James Bond – Aston Martin DBS

James Bond serilerinde birbirinden güzel ve pahalı araçları parçalamak artık filmin değişilmez parçası olmuştur ama en çok aklımda kalan araç Aston Martin DBS parçalama sahnesidir. Filmin galasında da parçaladıkları aracın gerçek olduğunu göstermek için getirmişlerdir. Aracın ülkemizdeki fiyatı 350.000 € civarındadır.

Filmlerde Parçalanan Lüks Araçlar - Aston Martin DBS

Need For Speed

Bilgisayar oyunu olarak hayatımıza giren Need For Speed’in geçtiğimiz senelerde yayınlanan filmini insanların beğenisine sundu. Bu filmde ismini “google” bakmadan yazamadığım Koenigsegg Agera R ve herkesin beğendiği Ford Mustang’ı parçalamayı ihmal etmemişler. Filmin sonlarına doğru parçaladıkları araçları burada yazmayı hiç doğru bulmuyorum. Fiyatlarına gelirsek Koenigsegg Agera R 1.5 milyon dolar, Ford Mustang Shelby’nin 250.000 dolar civarındadır.

Filmlerde Parçalanan Lüks Araçlar - Ford Mustang Shelby

Filmlerde Parçalanan Lüks Araçlar - Koenigsegg Agera R

Son bölümlerinden ufak bir görüntü.

Filmlerde Parçalanan Lüks Araçlar - Need For Speed

Jump Street – Chevrolet Camaro

Channing Tatum ve Jonah Hill’in baş rollerini paylaştığı bu komedi filminde Chevrolet Camaro’yu parçaladıkları sahne hiç komik olmamış. Bu aracın fiyatı ülkemizde 110.000 dolar civarındadır.

Filmlerde Parçalanan Lüks Araçlar - Chevrolet Camaro

Die Hard – Mercedes G Serisi

Bruce Willes baş rolünde gördüğümüz Die Hard filmin de, “A Good Day to Die Hard” serisinde parçalamış olduğu hatta parçalamakla kalmamış, yaklaşık değeri 11 Milyon dolara ulaşan araçları Mercedes’in arazi taşıtı olan G serisi ile hurdaya çıkartmıştır.Bu serinin fiyatı 82.000 € dan 395.000 € kadar farklı modellere sahiptir.

Filmlerde Parçalanan Lüks Araçlar - Mercedes G Serisi

Matrix Reloaded – Cadillac CTS

Keanu Reeves’i baş rolde gördüğümüz Matrix serisinde fiyatı günümüzde 132.000 dolar olan Cadillac marka CTS modelini parçalarken izledik.

Filmlerde Parçalanan Lüks Araçlar - Cadillac CTS

Wanted – Dodge Viper 

Angelina Jolie’yi baş rolünde izlediğimiz filmde, araba kovalama sahnesini hepimiz hatırlıyoruz. Dodge Viper ile şahane bir sürücü olduğunu bizlere kanıtladı. Aracın ülkemizdeki fiyatı 140.000 €’dur.

Filmlerde Parçalanan Lüks Araçlar - Dodge Viper

Fast and Furious Serisi

Sizler için sona sakladığım ve her bölümde canımızın yandığı Fast&Furious serisinin fiyatları toplamda 5 milyon daları bulan, Toyata Supra, Maserati, Ford Mustang, Dodge Challenger, Mazda Rx-7 gibi bir sürü marka aracı parçalama sahnelerini paylaşıyorum. Özellikle 7. filmindeki Lykan Hypersport’un fiyatı 3.4 milyon dolar olup dünyada sadece 7 adet üretilmiştir.

Fast and Furious Serisi - 1 Fast and Furious Serisi - 2 Fast and Furious Serisi - 3 Fast and Furious Serisi - 4

Fast and Furious Serisi - 5

Benim aklıma gelenler bu kadar, eminim başka bir sürü filmde parçalanan arabalar aklınıza gelmiştir. Tabi bunların bir çoğu özel efektlerle yapıldığını bilsek bile izlerken canınızın sıkıldığına eminim.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here