Fotoğraf Çekerek Nasıl Para Kazanılır?

118

Fotoğraf çekmeyi seven kişiler için, çektikleri fotoğrafları internet yoluyla satarak para kazanmak mümkündür. (bkz:”Facebook ve Instagram’dan Para Kazanmak“) İnternette okuduğunuz yazıların ve makalelerin içinde gördüğünüz resimler, fotoğrafçılar tarafından çekilmiş özel resimlerdir.

Çektiğiniz Fotoğrafları Satış Yapılan Sitelere Koyarak Satabilirsiniz; İnternette stock fotoğraflara yer veren fotoğraf siteleri mevcuttur. Bu tür internet siteleri, fotoğrafçılar ve grafik sanatçılarının stock fotoğraflarını yükleyerek online satışı içindir. Bu siteye konan fotoğraflar filigranlı olduğundan, siteye girenlerin ücretini ödemeden kopyalayıp yapıştırması mümkün değildir. Satın almak isteyen kişiler, ücretini ödedikten sonra siteden indirip kullanabilirler.

Fotoğraf Çekerek Nasıl Para Kazanılır?

İnternet Sitelerinde Çektiğiniz Resmin Birçok Kopyasını Satmanız Mümkün; Fotoğrafların online olarak satıldığı internet sitelerinde aynı resmin birçok kopyasını farklı kişilere satabilirsiniz. Çekilen bir hayvan resmini yüzlerce kişiye satabilirsiniz.  Satıştan sonra, resmi satın almış olan herkes, her türlü yazısında, reklamında kullanma hakkına sahip olur. Yani sitede ne kadar çok çektiğiniz fotoğraf bulunuyorsa, kazancınız da o kadar yüksek olacaktır.

Hangi Türde Resimler Daha Çok Alıcı Buluyor?

Bu tür resimlerin paylaşımının ve satışının yapıldığı siteler incelendiğinde her tür fotoğrafın alıcı bulduğu görülecektir. İnternete her gün o kadar çok sayıda reklam ve yazı konmaktadır ki, her türlü resim mutlaka alıcı bulacaktır. Dikkat edilmesi gereken nokta resimleri siteye yerleştirdikten sonra, resmi tanımlamak için yeterince anahtar kelime kullanmaktır. Bu tür siteler, siteden indirilen resimler üzerinden de para kazanmaktadır. Belki çok büyük paralar kazanamayabilirsiniz ama ek gelir sağlamanız açısından zevkli ve güzel bir yöntem.

Fotoğraf Çekerek Nasıl Para Kazanılır?

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here