Futbolcuların Sahip Olduğu En Pahalı 10 Ev

Futbol, dünyanın her yerinde neredeyse en popüler spor dalı. Bundan dolayı bir çok yetenekli futbolcu çok zengin ve meşhur oluyorlar. Kendi değerleri de milyon dolarlarla ölçülüyor. Evleri de kendi maddi durumlarını yansıtıyor doğal olarak. Göreceğiniz evlerin fiyatları dudak uçuklatacak cinsten.

İşte size futbolculara ait en pahalı 10 ev.

10 Lionel Messi (Değeri Bilinmiyor)

Lionel Messi bazılarına göre dünyanın en iyi futbolcusu. Evi ise milyon dolarlar değerinde. Ancak kesin değeri tam olarak bilinemiyor. Kendine özel bir gösteri salonu, spa, kapalı futbol sahası var. Ayrıca Messi futbol topu şeklinde yeni bir ev için inşaat başlatmış durumda.

9 Kaka (3 milyon dolar)

Kaka’nın Madrid’de bir dönümlük arazi üzerinde bir evi var. Kendi spor salonu, kapalı yüzme havuzu, altı araç kapasiteli otoparkı mevcut. Kaka bu evi Milan’dan Real Madrid’e transfer olduğu yıl olan 2009’da almış. Ev şu anda yine Madrid’de forma giymiş Gareth Bale’e kiraya verilmiş durumda. Aylık kirası ise 16.000 dolar yani yaklaşık 50.000 TL.

8 Andres Iniesta (4.6 milyon dolar)

Barselona’nın süper yıldızı İniesta’nın beş odalı evi 2005 yılında inşa edilmiş. Kendine ait bir havuzu ve ibadethanesi var. Çünkü İniesta Roma Katolik kilisesine bağlı bir Hristiyan. Evin üzerinde Iniesta’nın soyadı yazıyor. Dışarıdan küçük bir ev gibi görünse de sizi temin ederim ki içinde at koşturabilirsiniz.

7 Mario Balotelli (4.86 milyon dolar)

Balotelli artık bu evde yaşamıyor ama evin bir yüzme havuzu, özel gösteri salonu ve şarap mahzeni var. Ev geniş bahçeli ve 4 yatak odası + 4 banyolu.

6 Cristiano Ronaldo (6 milyon dolar)

Real Madrid takımının süper yıldızının Madrid’deki evi, bir sauna bir özel gösteri salonu, bir spor salonu bir yüzme havuzu ve bir akvaryuma sahip. Ronaldo bu malikaneyi 2008’de satın almış.

5 John Terry (7 milyon dolar)

John Terry’nin dokuz odalı malikanesini sattıktan sonra aldığı bu ev golfçü Colin Montgomerie’e aitmiş. Terry’nin eski evi Surrey’deymiş. Terry’nin emlak piyasasındaki karlı alım satımları da yakın çevresi tarafından gıptayla takip ediliyor. Eski evini Sultan bin Mohammed al-Naamani’ye satara bu satıştan 16.3 milyon dolar kazandığı biliniyor.

4 Frank Lampard (10.5 milyon dolar)

Frank Lampard devasa araziye sahip evini 10 buçuk milyon dolara satışa çıkardı. Bu ev Chelsea’de oynarken aldığı iki evden biri. Sadece 9 yatak odasına, 12 banyoya, büyük bir bahçeye, yüzme havuzuna, tenis kortuna ve tekne iskelesine sahip küçük bir evcik.

3 Wayne Rooney (17.8 milyon dolar)

Rooney’in sahip olduğu neo-georgian malikane 2004 yılında inşa edildi. Özel bir gösteri salonu, devasa bir havuz, Yunan tarzı heykeller, çimenler için alttan ısıtmalı bir bahçesi bulunuyor. Ayrıca bahçe düzenlemesi ve güvenlik için de epey bir yatırım yaptığı söyleniyor.

2 David Beckham (20 milyon dolar)

Emekli olmasına rağmen David Beckham hala zengin ve güçlü bir ünlü. Beckingham Place adıyla anılan malikanesini 1999 yılında satın aldı. İçinde bir şapel, kayıt stüdyosu ve futbol sahası var.

1 Didier Drogba (21 milyon dolar)

Bir dönem Galatasaray’da da top koşturmuş Drogba’nın serveti 90 milyon dolar olarak tahmin ediliyor. Harikulade malikanesi 8 banyo, 7 yatak odası ve bir ödül odası barındırıyor. Arazisi ise neredeyse 1000 metrekare.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi