Gezilmesi Gereken En Pahalı 10 Şehir

487

Tatile gitmek istiyorsunuz ve maddi açıdan bir sıkıntınız yok. O zaman size geceliği en pahalı şehirlerini  listeliyoruz. Dünyayı gezmek, farklı kültürleri tanımak, farklı yemekler yemek hem de tüm bunların en iyisini istiyorsanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz.

10Riyad

Arap Yarım adasının orta kısmında yer alan bu Suudi Arabistanın başkentidir. Nüfusu yaklaşık olarak  4.300.000 civarındadır.

Geceliği 1,326.00 TL 

9Oslo

Norveç’in başkenti olan Oslo aynı zamanda en büyük şehridir. Bir diğer özelliğide yaşamın en pahalı olduğu şehirlerden biridir.

Geceliği 1,331.00 Tl

8Paris

Fransa’nın başkenti olan bu şehir sanatsal ve kültürel yaşamı ile önde gelen bölgelerden biridir. Eyfel Kulesinin yanı sıra moda dünyasının başkentidir.

Geceliği 1,345.00 Tl

7Londra

İngiltere’nin ve Birleşik Krallıkların başkentidir. Gece yaşantısı ile çok renkli olan bu şehir ve 0 derecenin geçtiği Greenwich kasabasına yakındır. Dünyanın en kalabalık hava trafiğine sahip olan şehirdir.

Geceliği 1,361.00 Tl 

6Zürih

İsviçre’nin başkenti ve en büyük şehridir. Nüfusu yaklaşık 1.85 milyondur. FIFA merkezi bu şehirde yer alır.

Geceliği 1,363.oo TL

5Hong Kong

Hong Kong, Çin Hal Cumhuriyet’inin güneyinde bulunun 237 kadar adadan oluşan bir bölgede yer alır. Asyanın en büyük limanına ve serbest pazarına sahiptir. Turizmin, ticaretin ve endüstrinin yoğun olduğu bir bölgedir.

  Geceliği 1,401.oo TL

4Stavanger

Norveç’in diğer büyük şehridir, petrol merkezi olarak bilinir. Şehirde bulunan eskiden kalma bir  konserveleme fabrikası artık müze haline dönüştürülmüştür. Dünyanın her yönünden  gelen sardalyaları konservelemesi ile önem taşımaktadır.

Geceliği 1,403.00 TL

3Stockholm

İsveç’in başkenti olan bu şehir, İsveç nüfusunun %21 ve endüstrinin %35’i bu bölgedir. 1973 yılında yaşanan bir hadisede, kısacası kendisini kaçıran kişiye duygusal olarak bağlanma olayı olan Stockholm Sendromuna da ismini vermiştir.

Geceliği 1,414.00 TL

2Cenevre

İsviçre’de Zürih’den sonra yüksek nüfuslu ikinci şehridir. İsviçre’de fransızca konusalan bir bölgedir.

Geceliği 1,465.00 TL

1Caracas

Evet geldik en pahalı şehire, aklınızdan belki New York, Berlin ya da Tokyo geçirdiniz ama dünyanın en pahalı şehri Venezuela’nın başkentidir. Bu listenin başında olmasının sebeplerinden biride Karayip Denizine yakın olamsıdır.

Geceliği 1,637.00 TL 

Not :

Burada yazdığım fiyatlar lüks oteller baz alınarak verilmiştir. Daha ucuza da aynı şehirlerde kalmak mümkündür.

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here