İstanbul’un En Pahalı 10 Restoranı

4
4470
İstanbul'un En Pahalı Restoranlaru

İstanbul’da yaşam pahalı bunu hepimiz biliyoruz ancak konu yeme içme olunca açıkçası biraz tuhaf gelebiliyor. Sonuçta alt tarafı bir yemek aynı yemeği başka bir restoranda daha uygun fiyata yenilebilir diye düşünüyorsunuz ve bence de çok haklısınız. Bir tabak ete veya pizzaya dünya kadar para verilmesi saçma ama verenler de var ve bence sizden zamanı geldiğinde verdiniz ya da vereceksiniz.

 

Önemli bir toplantı yemeği vermeniz gerekebilir veya kız arkadaşınıza evlenme teklif ederken lazım olacaktır .Kız arkadaşınıza bir alış veriş merkezinin fast food katında hamburger yerken evlenme teklif edecek değilsiniz.O yüzden büyük konuşmamakta fayda var. Gerçi evleneceğiniz insanla, evlendikten sonra o alış veriş merkezlerindeki fast food katlarında hamburger yiyeceksiniz, ironi dediğiniz böyle olur.Aklınızın bir köşesinde bu bilgiler kalsın yarın bir gün lazım olacağı kesin gibi duruyor.Tabi buradaki fiyatlar yemek yiyeceğinizi düşünerek yazıyorum.İki kahve içmeye giderseniz ödeyeceğiniz rakamlar değil.

10 Papermoon

istanbulun-en-pahalı-restoranları-10

İki kişi gittiğiniz vakit 450 tl civarında bir rakamla karşılaşırsınız.Dünyada 3 adet şubesi bulunan Papermoon, Milano, New York ve İstanbul’da bulunmaktadır.İtalyan mutfağı denilince aklınıza gelebilir.

9 Kız Kulesi

istanbulun-en-pahalı-restoranları-9

İki kişi gittiğinizde 485 tl civarında bir hesap gelir ama manzaranın son noktasıdır. Her yeriniz denizlerle çevrili bir ortamda bence fiyatını hak ediyor denenebilir ve tabi ki doğal olarak şubesi yoktur. Osmanlı ve Türk mutfağı sunulmaktadır.

8 Nicole

istanbulun-en-pahalı-restoranları-8

Adalar manzarası olan bir mekan ve 5-6 haftada bir menüler değiştiriliyor. Eğer gideceğiniz önceden haber verirseniz size özel bir menüde hazırlanmaktadır. İki kişi gitmeniz halinde 500 tl’ye yakın bir hesapla karşılaşırsınız.

7 Ulus 29

istanbulun-en-pahalı-restoranları-7

İstanbul’un eşsiz boğaz manzarasına karşı yemek yemek bence fiyatına etki etmiştir gerçi aynı manzarayı 1 km ötede çay içerken de görebilirsiniz ama bu mekanın yerini tutmaz.İki kişi 585 tl civarında bir hesapla karşılaşırsınız günün sonunda.

6 La Petite Maison

istanbulun-en-pahalı-restoranları-6

Londra, Beyrut, Duabi ve Nice’de şubeleri bulunan bu mekan Akdeniz mutfağı çoğunlukta olan bir menüleri mevcut. İki kişi gitmeniz dahilinde 600 tl gibi bir ücret ödersiniz.

5 Alancha

istanbulun-en-pahalı-restoranları-5

İlk olarak Çeşme de kurulan bu mekan da fiks ve deneme menüleri mevcut olup ikisinden birini seçiyorsunuz. İki kişi 620 tl gibi bir hesap gelir.

4 Spago

istanbulun-en-pahalı-restoranları-4

Deniz mahsulleri üzerine daha çok emek harcayan  bir mekan ve eğer deniz ürünlerini seviyor ve burada yemek yemek istiyorsanız size iki kişi 650 tl civarında bir hesapla karşılaşırsınız

3 Lacivert

istanbulun-en-pahalı-restoranları-3

Pek çok ünlünün müdavimi olan bu restoran, boğaz manzaralı ve köprüye alttan bakma fırsatı tanıyor. İki kişi gittiğiniz takdirde 700 tl bir hesap ödersiniz.

2 Ristorante Italia

istanbulun-en-pahalı-restoranları-2

Çok ünlü şefleriyle ününe ün katan bu mekanda 36 ay bekletilmiş ismini buraya yazsam da okumadan geçeceğiniz peynirlere sahip. İki kişilik ücreti 800 tl.

1 Sunset

istanbulun-en-pahalı-restoranları-1

Sosları Japonya’dan gelen, Türk, Akdeniz ve Japon mutfağını sizlere sunan bir mekan. İki kişi 850 tl gibi bir hesapla günü bitirebileceğiniz bir mekan.

Şimdi bunları okuduktan sonra köşe başındaki dürümcüden dürüm yemeğe devam edeceğiz. Ne yazık ki gerçekler acı. Günün birinde biz de buralarda yemek yeriz herhalde.

Fark ettiyseniz bütün mekanların fiyatlarını 2 kişilik yazdım umarım mesajı almışsınızdır. Afiyet bal şeker olsun.

 

4 YORUMLAR

  1. Burda bulunan mekanların yarısında yemek yedim degil 300 ye 1000 teleleri inanin bedava dahi olsa giram zevk alınacak yerler değil samimiyet yok herkes bı çıtkırıldım tavirlarda yemeği iki garson getiriyor bir tipini sevdiğim şefi sunuyor sanki bana dünyayı kurtarıyor bırak git lavuk soğudu yemek açım karnımı doyurmaya geldim içeceği bardagami döküyor bana kurmu yapıyor anlayamadım pezevengin hareketlerinden birde tok girip aç çıkması var kocaman bir tabak ortasında bir parça et üzerindeki sosu tanıtıyor bana araba alırken o kadar şey anlatmıyor satıcı dayanamayıp bırak git pezevenk yemeğimi yiyeyim diyesim geliyor misafirim veya misafiri olduğum şahsiyetler den utaniyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here