Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

80

Ülkemizde borçluluk durumunun yükselmeye başlaması ile birlikte bankalara olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Borçluluk durumunun yükselmesinde en önemli faktör yine bankalar olsa da sorunun çözümü yine bankalarda aranmaktadır. Banka müşterilerinin kredi ihtiyaçlarının fazla olmasının nedeni sadece borçlar olmamaktadır.

Bankaların sunmuş olduğu birbirinden özel fırsat ve kampanyalar kredi çekmeyi cazip hale getirmektedir. Örnek verilecek olursa, kampanyalı taşıt ve konut kredileri, hayvancılık kredileri ve tarım kredileri bu fırsatlar arasında gösterilebilmektedir. Özellikle girişimcilik ile ilgilenen kişiler için banka kredileri büyük bir fırsat olarak görülmektedir. Fakat bilindiği gibi bankaların kredi çekerken koşul olarak sundukları maddelerin başında kefil gösterme zorunluluğu gelmektedir. Son dönemlerde yine bankaların kredi çekmeyi cazip hale getirmek için sundukları kefilsiz ihtiyaç kredisi ise ihtiyaç sahiplerinin en fazla tercih ettikleri yöntem olmaktadır.Faizsiz kredi için “Faizsiz Kredi Veren Bankalar” konumuzdan yararlanabilirsiniz.

Kefilsiz Kredi Nedir?

Bankaların müşterilerine karşılıksız fırsat sunmaları söz konusu değildir. Bu sebeple kredinin kefilsiz, masrafsız ya da koşulsuz sunulmuş olması müşteriye tozpembe görünmemelidir. Bankanın sunmuş olduğu kolaylık gizli olarak başka bir yönden tolare edildiğinden bankalardan kredi almak çoğunlukla öyle ya da böyle aynı yere gelmektedir. Ancak kefilsiz kredi imkanı şaşırtıcı bir şekilde bu tür uygulamalar arasına dahil edilememektedir. Kefilsiz kredide önemli olan kişinin kredi özgeçmişi ve ödeme alışkanlıklarıdır. Kredi özgeçmişi fazla kabarık olmayan ya da kredilerini düzenli ödemiş olan müşterilerin bankaların gözünde güvenilirliği yüksek olduğundan kefilsiz kredi alabilme imkanları bulunmaktadır.

Kredi Notunuz Ve Kefilsiz Kredi İlişkisi

Kredi notu olarak da bilinen sistem kefilsiz kredi uygulamasında göz önünde bulundurulan kriter olarak karşımıza çıkmaktadır. Kredi notu müşterilerin geçmiş kredi kartı ödemelerindeki düzenlilik, geçmiş kredi borçlarının olması gerektiği gibi kapatılıp kapatılmadığına göre değişmektedir. Kısacası müşterinin kredi notu kefil olarak kabul edilmektedir.

Kefilsiz Kredi Limitleri Nelerdir?

Kefilsiz kredi veren bankalar bunu çoğunlukla belli limitler çerçevesinde gerçekleştirmektedirler. Bu limitler hemen hemen her banka için 5.000, 10.000 ve 15.000 TL olarak belirlenmiş durumdadır. Bu noktada da kredi notunun devreye girmesi mümkündür. Kredi notu kredi alımlarında sadece kefil görevi görmemekte aynı zamanda kefilsiz kredi alım limitinizi de yükseltebilmektedir. Bu durum tercih edilen bankanın inisiyatifinde bulunmakla birlikte kredi notunun yüksek olması durumunda limit 25.000 TL’ye çıkabilmektedir. Bunun yanında kredi notunuzun yüksek olması düşük faiz oranlarından yararlanabilmeniz açısından da kullanışlı olmaktadır.

Kefilsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kefilsiz kredi veren bankalar;

1 Garanti Bankası

2 Finans Bank

3 Deniz Bank

4 TEB

5 Şeker Bank

6 İş Bankası

7 Akbank

8 Yapı Kredi

9 ING Bank

10 Vakıf Bank

11 Halk Bank

olarak sıralanabilmektedir. Bu bankalara kefilsiz kredi için başvurular, SMS ya da internet yoluyla yapılabilmektedir. Kefilsiz kredi şartlarını tam anlamıyla öğrenmek ve sürpriz bir durumla karşılaşmamak için bizzat bankalardan başvuru yapılması tavsiye edilmektedir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here