Koenigsegg Regera İncelemesi

251

İsveç markası olan Koenigsegg’in son modeli Regara, dilimizde “Saltanat” anlamına gelmektedir, 2015 Cenevre Otomobil Fuarında ilk defa sergilemiştir. Regare’de Porsche 918 Spyder , Ferrari LaFerrari gibi hibrit bir otomobildir. Yani hem elektrikli hemde benzinli bir motora sahiptir ancak Regare’de 3 adet elektrikli motor bulunur.

Koenigsegg Regera - 2

1500 beygir gücüne sahip bu otomobil, ki bu 1500 beygirin 700’nü elektrikli motorlar sağlamaktadır, 5.0 Litre V8 bir motora ve daha önceden de söylediğimiz gibi 3 adet elektrikli motora sahiptir. Doğal olarak böyle bir motora, böyle bir teknolojiye sahip olan bir otomobil, 400 Km/s gibi oldukça yüksek bir sürate erişebilmektedir. Hem de 20 saniye içerisinde.

Koenigsegg Regera - 3

Koenigsegg, tasarım olarak çizgisinden pek fazla şaşmasada, aracın iç özellikleri diğerlerinden biraz farklı. Agera ve One modellerinin aksine bu sefer deri koltuk tercih emiştir ve Apple uyumlu eğlence sistemi eklemesi, konfora biraz daha önem verdiklerinin göstergesidir.

Koenigsegg Regera - 1

Koenigsegg Regera - 5

Aracın büyük bir bölümü karbon fiber olması, ağırlık açısından büyük bir avantaj sağlamıştır. 1420 Kg gibi normal bir binek aracın ağırlığından hiç bir farkı yoktur. (1500 beygir olması dışında) En önemli konuya gelicek olursak, araç sadece 80 adet üretilecektir ve yurt dışında 1.9 Milyon Dolara satılmaktadır. Ülkemizde ise malum vergiler falan eklenince herhalde almak oldukça zor olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here