Lamborghini’nin Yeni Oyuncağı Asterion

133

İtalyan otomobil üreticisi Lamborghini, modaya uydu ve hybrid yani hem elektrikli hem de benzinli bir araç ürettiler. Ferrari F80 ve Porsche 918 Spyder gibi güçlü ve teknolojik olan bu araca Asterion ismini verdiler. Şu anda konsept olarak görücüye çıkarılan bu araç 2016 senesinde yollarda olması bekleniyor.

Lamborghini Asterion - 3

İlk ürettikleri Asterion, mavi renk (Elektra mavisi) olarak Paris otomobil fuarında görücüye çıkarıldı. Mavi renkte olmasının sebebi ise elektrikli olduğunun anlaşılması içinmiş. İç döşemelerinde  ise krem ve kahverengi ağırlıklı, açık renk deri kullanan tasarımcılar, aracın daha ferah olmasını amaçlamışlar.

Lamborghini Asterion - 5

Lamborghini Asterion - 4

Asterion’nun motoru ise oldukça güçlü ve son teknoloji kullanılarak tasarlanmış.İçerisinde  3 adet elektrikli olmak üzere, 5.2 litre V-10 motara sahip ve 910 beygir güç üretmektedir. 4×4 olarak üretilen Asterion’un 0-100 km/s hıza 3 saniyede ulaşmakta ve son sürati ise 199 mil yani 320 km/s olarak kayıt edilmiştir. Dünyanın en pahalı arabasını ve en güzel arabalarını üreten Lamborghini’den aklınızı alacak bir araç daha Asterion adıyla listeye eklenmiştir.

Lamborghini Asterion - 2

Herkesin merak ettiği Asterion’un fiyatı ama yetkililer bununla ilgili daha henüz bir açıklama yapmadı. Markası Lamborghini olduğuna göre elbette ki pahalı olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here