Lüks ve Pahalı Otel Tercihleri

245

Parayla elde edinilebilecek her biri birer dönüm noktası niteliğinde olan konforlu otellerde bulunmak her zenginin arzu edeceği bir istektir. Rahat yataklar, deniz, spa, en iyi aşçılar tarafından yapılmış leziz yemekler ve daha pek çok rahatlamanızı sağlayan hizmet dünyanın en pahalı otelleri tarafından verilmektedir.

Dünyanın en pahalı otelleri verdiğiniz paranın tam olarak karşılığını alacağınız, nadir gökdelen dünyasının en gösterişli yapılarındandır. Her bakımdan memnuniyetinizi ve rahatlamanızı gözeten bu adresler Atina, Fiji, Dubai gibi tatil mekânlarında bulunmaktadır. Gökyüzünün muhteşemliği ile karşı karşıya kalabilmeniz adına önemli teknolojik gelişmeler kullanılarak üretilmişlerdir.

Örneğin dünyanın en gözde tatil mekânlarından Dubai’de muhteşem devasa yapılar bulunmaktadır. Burju el Arap dünyanın en büyük ve donanımlı gökdelen yapılarındandır. Bir günlük konaklama kademesine göre 2 milyon dolara kadar çıkabilmektedir. Sensörlü perdeler, kapılar, teknolojik cihazlarla döşenmiş beyaz altın renginde bu binada özel uşaklar da bulunmaktadır.

Burju el Arap Burju el Arap

Otel dünyasının bir diğer gözde mimarisi de Las Vegas’daki Syk villa at Palms Resort’ dur. Burada şehrin tüm güzelliklerini çıplak gözle izleyebilme imkanı bulunmaktadır. 1 günlük fiyat olarak 45 bin dolar ödeyeceğiniz bu bina tek katlı bir şaheser olarak nitelendirilebilir.

Syk villa at Palms Resort

Syk villa at Palms Resort

Daha cazip ve keyif alacağınız bir tatil konaklama mekanı arıyorsanız kraliyet odaları ile İngiltere’deki deniz manzaralı yerleri tercih edebilirsiniz. Deniz sesi dinleyerek ve gökyüzünü seyrederek günlerinizi geçirmeniz için ideal olan 80 bin dolarlık mekanda, geceleri yıldızlara bakmak isterseniz diye son teknoloji bir teleskop koyulmuştur.

Fas’ın Marakeş şehirnde bulunan Royal Mansour Hotel, geceliği 2000 dolardır. Geleneksel Fas mimarisine göre dizayn edilen bu otelde, her ayrıntı lüks ve zerafet içerisindedir.

Royal Mansour Hotel Royal Mansour Hotel

Bora Bora’nın üzerinde bulunan The St. Regis Resort, seçkin konaklama ve hizmetler sunar.Su üzerinde ya da kara üzerine yerleştirilen odaları mevcuttur. Beyaz kum, berrak su, deniz canlılarının yer aldığı bu otelin gecelik fiyatı 1500 dolardır.

The St. Regis Resort The St. Regis Resort

Dünyanın en pahalı otelleri en yaratıcı, kendini kanıtlamış mimarlar ve mühendisler tarafından yapılmış özgün ürünlerdir. Her aşaması detaylı olarak ele alınmış bu oteller, isteklerinizi en keyifli şekilde yerine getirmenizi sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here