RevoZport Lamborghini Huracan İncelemesi

235

RevoZport, Hamann firması gibi otomobil firmalarından bağımsız olarak araçlara modifiye yapan bir firmadır. AMG gibi Mercedes bünyesi altın çalışan bir firma değildir. RevoZport firmasının 3 yerde şirketi bulunmaktadır. Bunlar Hong Kong, Avustralya ve İngiltere’dedir. İtalyan firması Lamborghini modellerinede modifiye yapan RevoZport firması, daha önce Aventador otomobilinin de üzerinde oynadığını biliyoruz. Ancak bu sefer Huracan üzerinde oldukça güzel ve güçlü değişikliklere gitmişler.

RevoZport Lamborghini Huracan - 4

RevoZport Lamborghini Huracan - 1RevoZport mühendislerinin elinden çıkan son otomobil olan Lamborghini Huracan (daha önceki yazımızda incelemiştik), artık daha agresif ve daha güçlü. Lamborghini firmasının piyasaya sürdüğü standart Huracan 602 beygirlik V10 bir motora sahip ancak RevoZport’un elinden çıkan Huracan 700 beygir gücünde ve aynı V10 motora sahiptir. Bunun dışında Lamborghini Huracan’ın yerine RevoZport Huracan’da daha fazla titanyum ve karbon fiber kullanılmış. Bu sayede ağırlığını düşürmek için yapılan çalışmalar sonucu Huracan’a 100 kilogram kadar hafifletmişlerdir. Bu normal Lamborghini Huracan‘dan hem daha güçlü bir motora sahip hem de daha hafif.

RevoZport Lamborghini Huracan - 2

RevoZport Lamborghini Huracan - 3

RevoZport mühendisleri Huracan’ın o agresif duran dış görünüşü üzerinde ufak tefek değişiklikler yaparak daha göz alıcı bir hale getirdiler. Yeni tamponlar, yeni çamurluklar ve arka kanat ekleyerek hem daha gösterişli  hale getirdiler hem de aracın aerodinamiğini güçlendirdiler. Ayarlanabilir arka kanat sayesinde yüksek ya da düşük süratlerde otomobil daha rahat bir şekilde kullanılıyor. Otomobil yüksek süratte daha fazla yola yapışıyor ve bu sayede kullanımı daha zevkli bir hale geliyor.

RevoZport Lamborghini Huracan - 5

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here