“Silversea” Mavi Tur Gemisinin İlginç Rotası

171

Mavi turlar, bizleri bir limandan alır ve tur boyunca bir çok koyda durur ve artık gözlerimizin maviden yanacağı kadar deniz görmemizi sağlar. Ancak Silversea isimli bu tur gemisinin rotası diğerlerinden oldukça farklı. Bu tur diğerlerinin aksine yaz aylarında yapılmıyor, genellikle sonbahar ve kışın kapıya dayandığı (tabi bizim ülkemiz için konuşuyorum) günlerde denize açılıyor.

Silversea Mavi Tur - 3 Daha öncede yazdığım gibi, diğer Cruise’lardan oldukça farklı bir rotaya sahip, Monaco menşeli bu gemi, sizleri Galápagos adalarından başlayan bu turda Orta veya Güney Amerika ya da Antartika kıyılarını gezdiriyor. Kişi başı 11.000 Dolar ücreti olan bu tur yaklaşık 18 – 36 gün arası değişen 5 farklı tur bulunmaktadır.

Silversea Mavi Tur - 1

Denizde ve karada, dünyanın güzelliklerini sizlere göstermek için yapılan bu turlar sayesinde, inanılmaz bir serüvene dahil oluyorsunuz. Belli günlerde denizde, belirli günlerde sizleri kıyıya bırakan bu mavi turda vahşi hayvanları, buzulları, yeşillikleri ve denizi izleme fırsatı sunuyor.

Silversea Mavi Tur - 6

Silversea Mavi Tur - 2

Tüm turları takdir edersiniz ki tek açılmasında tamamlamıyor. 5 farklı tur zamanları mevcut. Kimisi karaya çıkmaya olanak sağlarken, bir başkasında yeri geliyor kamaranızdan çıkmak istemeyeceğiniz soğuk havaya maruz kalabiliyorsunuz. Örneğin bir turda Peru – Machu Picchu’nun eşsiz ve yeşillikler içersinde  bir maceraya katılabiliyorusunuz, bir diğer turda Antarktika buzullarını yakından görebiliyorsunuz.

Silversea Mavi Tur - 4

Diğerlerinden farklı bir Cruise olduğundan hiç şüphemiz yok ama o kadar para verince insan bir denize girmek, ne bilim bir güneşlenmek ister. Montla mavi tura mı çıkılır? diye insanın aklına gelmiyor değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here