Son Teknoloji:Tek Tekerlekli Kay Kay

206

Hepimiz “Geleceğe Dönüş” filmlerini seyretmişizdir. Bu ürün orada kullanılmış olsaydı, ağzımız açık izlerdik. Hatta filmin hangi serisinde olduğunu hatırlamıyorum ama birinde geçtiğimiz senelerden birini yolculuk yapmışları. Gittikleri gelecekte havada uçan kay kay kullanıyorlardı. Bu onun kadar ileri bir teknoloji olmasada günümüzün en ileri teknolojisi kullanılarak yapmışlar.

Geleceğe Dönüş Kay Kay Bu kay kay da tek tekerler bulunmaktadır. Heyacanın artmasını isteyen mühendisler, kullanıcı öne doğru eğildiğinde ileri giden geriye doğru yaslandığında yavaşlayan bir ürün geliştirmişler. Bu kay kayların şarj süresi az ve bu kısa şarj süresine rağmen gayet uzun bir süre yol katedebiliyor. Kullanılan ileri teknoloji sayesinde bu ürün API bağlantısına olanak sağlamakta ve sonar sistemi mevcut.Üründe kullanılan elektrikli motor sayesinde yaklaşık 26 km/s hıza erişebilen bu kay kay oldukça heyecan verici gözüküyor.

Tek Tekerlekli Kay Kay - 3

Bu teknolojik ürün, yokuş aşağıya giderken kendini şarj edebilmekte ayrıca eğlenceli gözükmesi açısından yanlarına led ışıklar, kullanıcının yararlı bilgileri görmesi için tahtanın üzerinde bir de LCD ekran mevcut. Android ve IOS işletim sistemi ile birlikte satın alınan bu ürün ile telefonunuzda tekerleği kitleyebilir, şarj durumunu kontrol edebilir ve ışıkları açıp kapatabilirsiniz hatta ışıklara kendi istediğiniz şekilde hareketli olarak yakabilirsiniz.

Tek Tekerlekli Kay Kay - 2

Her ne kadar havada uçamıyor olsada, yine de o hayalimiz gerçekleşme ihtimaline yaklaşıyorlar. Bakalım Geleceğe Dönüş filminin teknolojisine ne kadar yaklaşabilecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here