Ünlülerin Evlilik Yüzükleri

574

Güzel bir mekanda, romantik, belki kalabalık belki de yalnız başınıza olduğunuzda, hiç beklenmeyen bir zamanda, emek harcanmış bir organizasyon da ve en önemlisi güzel bir tek taş yüzük verilerek, evlenme teklifi alamak her kadının hayalidir.

Tek taş yüzük, evliliğin olmazsa olmazlarındandır. Her kadın büyük taşı olan bir yüzük hayal eder ancak her zaman evdeki hesap çarşıya uymayabilir. Sonuçta yüzüğü alacak olan erkek olduğu için onunda ekonomisini düşünmek gerekir.

Ama zenginlerin böyle ekonomik açıdan bir sıkıntısı yok, bu yüzden sevgililerine aldıkları tek taş yüzükleri bir o kadar pahalı ve büyük oluyor. Sizler için en ünlülere verilmiş en pahalı tek taş yüzükleri listeliyoruz.

7 Catherine Elizabeth “Kate” Middleton

Prens William’ın tarafından Kate Middleton’a evlilik teklifinde bulunurken verdiği bu 14 adet minik elmasla kaplı yüzük ve maliyeti 45.000 dolardır. Ancak manevi değeri paha biçilemiyor bunun nedeni 1981 yılında Galler Prensi Charles tarafından, Prens William’ın merhum annesi Prenses Diana’ya hediye edilen yüzük olmasıdır. Yüzüğün günümüzdeki fiyatı 145.000 dolardır.

Kate Middleton Tek Taş Yüzüğü

6 Anna Kournikova

Enrique Iglesias tarafından, bir zamanların adından çok söz ettiren tenisçisi Anna Kournikova’ya hediye ettiği bu yüzük de, 11 karatlık pembe pırlanta vardır. Yüzüğün fiyatı 2.5 milyon dolardır.

Anna Kournikova Tek Taş Yüzüğü

5 Melania Knauss

Donald Trump tarafından eşine hediye ettiği bu yüzük, platin sepeti içerisinde 15 karatlık zümrüt kesimi pırlantaya sahiptir. Yüzüğün fiyatı 3 milyon dolardır.

Melania Knauss Tek Taş Yüzüğü

4 Jennifer Lopez

Jennifer Lopez’e eski eşi Marc Anthony tarafından üzerinde 8.5 karat elmas bulunan yüzüğü hadiye etmiştir. Fiyatı 4 milyon dolardır.

Jennifer Lopez Tek Taş Yüzüğü

3 Paris Hilton

Eski nişanlısı Paris Latsis tarafından Paris Hilton’a , tamamen altın olan ve üzerinde 24 karat gibi devasa bir pırlanta bulunan yüzüğü hediye etti. Daha sonra Paris Hilton bu yüzüğü Katrina Kasırgası mağdurları için bağışlamıştır. Yüzüğün fiyatı 4,7 milyon dolardır.

Paris Hilton Tek Taş Yüzüğü

2 Beyonce

Eşi Jay-Z tarafından Beyonce’ye 18 karat sekizgen biçimde kesilmiş, üsttü ayarlanabilen ve tamamen platin olan yüzüğü hediye etmiştir. Fiyatı 5 milyon dolardır.

Beyonce Tek Taş Yüzüğü

1 Elizabeth Taylor

Eşi Richard Burton tarafından, üzerinde  33.19 karat gibi oldukça büyük olan pırlanta bulunan ve pırlanta 11a türünde olan oldukça saydam ve nadir bir taş olduğu tescillenmiştir. Daha sonra açık arttırma ile satışa çıkarılan ve ismi açıklanmayan Asya’lı bir iş adamı 8.8 milyon dolara sahip olmuştur.

Elizabeth Taylor Tek Taş Yüzüğü

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here