Yunanistan’ın Sahip Olduğu En İyi 10 Plaj

283

Yunanistan, son zamanlarda ekonomik sıkıntıları yaşasa da, sahillerine akın eden insanların sayısında hiç azalma olmuyor. Dünyanın en güzel sahillerine sahipler. Bir zamanlar bize ait olan bu sahillere şimdiler de o sahillere gitmek için vize almamız gerekiyor. Bu listemizde Yunanistan’ın sahip olduğu en güzel, en iyi 10 sahilini sizlerle paylaşıyoruz.Eğer gülmek, eğlenmek istiyorsanız bu plajlara gidebilirsiniz ama kafanızı dinlemek istiyorsanız ve geçmişinizdeki acıları azaltmak istiyorsanız “Ayrılık Acısını Unutmak İçin Gidilecek En Lüks 10 Yer” yazımıza bakmanızı tavsiye ederiz.

 

10 Plaka Beach / Naxos

Place Beach / Naxos

Beyaz kumlara, masmavi bir denize sahip, ailenizle gidebileceğiniz bir plaj olmayabilir. Genellikle çıplaklar plajı olarak ün salan bu plajda, restoranlar, tavernalar bulunmakta. Deniz tabanında düz ve ayağınızı kesmeyen taşlarla kaplıdır. Denizin berraklığı sayesinde metrelerce derini bile görebiliyorsunuz.

9 Voutoumi Beach / Antipaxos

Voutoumi Beach / Antipaxos

Antipaxoi adası ülkenin kuzeyinde bulunan, sakin denebilecek bir ada. Sığ olmasından ötürü ailelerin tercih ettiği, teknelerin, gezi turlarının, deniz taksilerinin bulunduğu bir plaj. Çakıllı bir yapısı bulunan kum, biraz canınızı sıksa da, denizin güzelliği bunu telafi edecektir.

8 Myrtos Beach / Kefalonia

Myrtos Beach, Kefalonia

Dünyanın en önde gelen seyahat dergilerinin sayesinde dünyada oldukça ün kazanmış bir sahil. Yarım daire şeklindeki yapısı, beyaz kayaların arasından yükselen yemyeşil doğası ve kendi kendini temizleyen bir denize sahip. Her turistin mutlaka uğramak istediği bir plaj.

7 Matala / Crete

Matala, Crete

Sakin bir balıkçı kasabası olsada, yunan mitolojisinde bu sahilinin ayrı bir önemi vardır. Boğa kılığına girmiş Zeus’un Europa’yı sırtında taşıyarak bu sahile çıktığına inanılır. Oldukça sakin ve temiz bir plaja olan Matala, Girit’te yer almaktadır.

6 Persia Beach / Santorini

Perissa Beach, Santorini

Bu sahilinin eşsiz bir özelliği vardır. Kumlarının siyah renge yakın ve kristal parlaklığındadır. Turistlerin bu plaja gitmesinin başka bir sebebi ise Mesa Vuono adını verdikleri, denizin ortasında bulunan kaya parçasını görmek istemeleridir. Bu kaya parçası gece saatlerinde bile görüldüğü ve parladığı söylenmektedir. Her sene oldukça fazla sayıda turist çeken bir bölgedir. Restoranların, tavernaların ve kafelerin çok bulunduğu bir plajdır.

5 Platis Gialos / Mykonos

Platis Gialos, Mykonos

Yunanistan’ın en çok bilinen ve en çok ziyaret edilen plajı burasıdır. Yataktan kalktığınızda, 2 dakikalık yürüme mesafesi ile sahile ulaşabileceğiniz, çok sayıda otel bulunur. Özellikle gece hayatı ile dünyaya nam salmış bir bölgedir.

4 Elafonisi / Crete

Elafonisi, Crete

Beyaz kumlara sahip, denizin turkuaz olduğu bir yerdir. Bu sebeple oldukça fazla sayıda insanı çekmektedir. Halen daha el değmemiş bir sürü küçük adalara ev sahipliği yapar. Kumların pembe bir parlaklık yaydığını söylerler, bunun nedeni ise kumlarda mercan parcacıkları bulunmasından dolayı olduğunu düşünülmektedir. Oldukça sığ sulara sahip bir plajdır.

3 Red Beach / Santorini

Red Beach, Santorini

Plaj oldukça güzeldir ama sezon boyunca oldukça kalabalık olmaktadır. Red Beach ismi taşların renginden gelmektedir. Kırmızı ve siyah volkanik taşlarla kaplı olan plajı eşsiz bir manzaraya ev sahipliği yapar.

2 Navajo Beach / Zakynthos

Navagio Beach, Zakynthos

Bu plaj Yunanistan’ın en çok fotoğraf çekilen bölgesidir. Bunun nedeni denizin rengi, beyaz kumları, doğa ile iç içe olmasından kaynaklanıyor. Dik uçurumları insanları çeken bir diğer güzelliği.

1 Sarakiniko / Milos

Sarakiniko, Milos

Tartışmasız Yunanistan’ın en güzel plajıdır. Volkanik taşların, deniz tarafından aşınması sebebiyle, denizin içlerine doğru ilerleyen beyaz kayalıklara sahiptir. Bu plaj da yürümek, turistlere sanki ay üstünde hissi verdiği söylenir. Beyaz kayalıklar ve deniz inanılmaz bir uyum içinde durmaktadır.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here