Balmain Uğruna Elit İzdiham

Son birkaç gündür gazetelerin internet sayfalarında, video sitelerinde ve özellikle de sosyal medyada paylaşılan H&M mağazalarındaki Balmain izdihamına dair görüntüleri mutlaka izlemişsinizdir. Küçük bir kitle dışında zaten çoğu insanında bu konudan bihaber olduğundan, ilk izlendiğinde gerçekten -ekşi sözlük’ te bir kullanıcının tabiriyle- Eminönü’ndeki baklava izdihamından farksız olduğu görülüyor.

Fakat Fatih Ürek’ in konuya dair yaptığı açıklamada “Mücadelenin sonunda  yaklaşık 3 bin lira harcayarak 7-8 parça palto ve ceket aldım”  sözlerine anlam veremeyen ve neden insanların “Walking Dead” setinden fırlamış gibi reyonları paramparça ettiğini üstelik bunu da normal karşıladıklarını ziyaretçilerimize bir de biz izah edelim, nedir bu Balmain markası ve neden böyle bir izdiham oluşuyor.

Fransa merkezli ve aslında tasarımları dünyaca ünlü olan Balmain koleksiyonu, bu yıla özel H&M le işbirliği yaparak, ürünlerini normalden biraz daha düşük fiyatlarla dünyanın belirli bölgelerindeki H&M mağazalarında satışa sundu. Daha doğrusu bu işbirliğinin lansmanı daha yaz aylarının başında yapıldı ve insanlara aylar öncesinden ürünlerin yok satacağı imajı empoze edildi. Aslında H&M’ nin web sayfasında ürünleri satın almak isteyenlerin gayet düzenli bir biçimde, gruplar halinde mağazaya alınacağı bilgisi verilse de insanların kafalarında yaratılan marka imajı ve o markaya ait herhangi bir ürüne sahip olma dürtüsü, videolar gördüğünüz üzere elit(!) bir izdihamın oluşmasına sebep olmuş.

İstanbul’ da ki Balmain izdihamı..

https://www.youtube.com/watch?v=EIiTFBoHdNc

Hal böyle olunca daha mağazaya gelirken kuaföre uğradığı belli olan hanım kızlar, mağaza kapılarını açtığında “özel davetli” koşusu yaparak cansız mankenin üzerindeki 1.500 TL’lik montu kapmak için yerlerde sürükleniyor, ayakları 36 numara olmasına rağmen 39 numara bir ayakkabıya 500 TL ödeyerek sahip olmanın mutluluğunu yaşıyorlar. Bu hanım kızlarımızı da artık Instagram sayfalarında kollarında Balmain poşetleriyle poz verirken bol bol görebiliriz.

https://www.youtube.com/watch?v=dLsgHVb2IPE

Bu görüntülerde çok şükür sadece İstanbul’ da ya da Ankara’ da yaşanmamış, H&M x Balmain işbirliği dahilinde, dünyanın çeşitli şehirlerindeki mağazalarda da benzer görüntüleri görebilirsiniz.

Zagreb’ te Balmain izdihamı

Paris’te Balmain izdihamı

https://www.youtube.com/watch?v=dvZ0HVs4n3Q

Son olarak da Dubai’ den bizimkiyle yakın bir izdiham

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi