En Yüksek Bütçeli Filmler | 2020 Güncel Liste

2.881

En yüksek bütçeli filmler listemizi 2020 yılında tekrar güncellemeye karar verdik. Milyon dolarların harcandığı sinema sektörüne kimlerin en çok para harcadığına bir bakalım isterseniz.

IMDB’nin yayınladığı, şimdiye kadarki  en yüksek bütçeli filmler listemizi tekrar güncelledik. . Bazıları aksiyon, bazıları fantastik bazıları ise romantik kategorisinde izlediğimiz filmlerin inanamayacağınız paralar harcanarak çekiliyor.

Biz bir filmi 2 saat ya da daha fazla sürede izleyerek puan veriyoruz veya beğenip beğenmediğimizi söylüyoruz ancak bu filmlerde izleyecilerin beğenmesi için harcanan fiyatlara inanamayacaksınız. Son teknoloji ve günümüzün bütün imkanlarından yararlanılarak çekilen filmleri, çok normalmiş gibi ya da boş zamanlarınızda izleyebilirsiniz gibi yorumluyoruz. Oysa bizim filmi beğenmemiz için çok fazla insan gecesini gündüzüne katıyor. İsterseniz bu büyük bütçeli filmler hangileriymiş bakalım.

38 Wall-E / 194 Milyon $

En yüksek bütçeli filmler listemizin en düşük para harcanmış animasyon filmi olarak karşımıza çıkan ilk film, dünyada yalnız kalan bir robotun başından geçen maceraları ve aşkını seyrediyoruz.

37 Aman Tanrım 2 / 196 Milyon $

Orijinal adı “Evan Almighty” olan, ilk filminde Jim Carrey’in yer aldığı filmde, Steve Carell’i ikinci filmin başrolünde görüyoruz. İkinci filmde Allah tarafından Stece Carell’e dünyayı sel götüreceğini ve büyük bir gemi inşa etmesini istiyor. Bu film komedi kategorisinde yer alıyor.

36 Van Helsing / 197 Milyon $

Hugh Jackman ve Kate Beckinsale başrolünde gördüğümüz ikili, Transilvanya da vampir ve canavar avcıları olduğu fantastik bir filmdir.

35 Kara Şövalye / 200 Milyon $

Orijinal adı “The Dark Knight” olan  Christian Bale ve Heath Ledger başrollerini paylaştığı, Batman filmlerinden biridir. Bu filmi aksiyon kategorisinde görebiliriz.

34 Indiana Jones / 200 Milyon $

Orijinal adı “Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull” olan film de Harrison Ford’u başrolde görüyoruz.

33 Armageddon / 200 Milyon $

Baş rölünde Bruce Willis’in oyandığı ve dünyaya çarpacak asteroidi parçalamak için görevlendirilen bir astronot olarak izliyoruz.

32 Transformers Ay’ın Karanlık Yüzü / 201 Milyon $

Çocukluğumuz çizgi filmi olan Transformers serisini orijinal adı “Transformers : Dark of the Moon” filmidir.

31 Altın Pusula / 202 Milyon $

“The Golden Compass” orijinal isimli yapımdır. Başrollerinde Nicole Kidman ve Daniel Craig oynamaktadır.

30 Arabalar 2 / 207 Milyon $

Orijinal adı “Cars 2” olan animasyon filmidir.

29 Yeşil Fener / 207 Milyon $

“Green Lantern” isimli filmin başrolünde yakışıklı aktör Ryan Reynolds’u izliyoruz.

28 Battleship / 209 Milyon $

Alexander Skarsgård, Brooklyn Decker, Liam Neeson, Rihanna gibi ünlü isimleri izleyebileceğimiz filmde, dünyayı istila etmek için gelen uzaylılara karşı verilen savaşı konu almıştır.

27 Oyuncak Hikayesi 3 / 213 Milyon $

Animasyon filmlerin arasında ismini oldukça söz ettiren “Toy Story” serisini 3 filmidir. Oyuncakların başından geçen maceraları konu alınmıştır.

26 Narnia Günlükleri / 214 Milyon $

Orijinal ismi “The Chronicles of Narnia”olan filmin  “The Lion, the Witch and the Wardrobe” uyarlaması fantastik kategorisinde yer alan bir yapıttır.

25 Siyah Giyinen Adamlar 3 / 215 Milyon $

Komedi – Aksiyon tarzında olan “Men in Black” serisinin son filmi olan, Will Smith ve Tommy Lee Jones’in izlemesi oldukça zevkli olan bir film seyrediyoruz.

24 Terminator 3 / 215 Milyon $

Arnold Schwarzenegger’in makina olduğu ve ilk önceleri Sarah Conner’ı öldürmek için gelecekten geldiği, serinin 3.sü olan “Rise of Machines” filmini aksiyon kategorisinde izleyebiliriz.

23 Truva / 216 Milyon $

Brad Pitt’i yarı insan yarı tanrı olarak izelediğimiz filmin orijinal adı “Troy”dur.

22 Quantum Of Solace / 216 Milyon $

James Bond serisinde izleyebileceğimiz filmin başrolünde Daniel Craig’i görüyoruz.

21 Terminator 4 / 217 Milyon $

Christian Bale ve Sam Worthington’u başrolde izlediğiniz Terminator’un son filmi olan Salvation, dünyayı makinelerin istilasından kurtulmaya çalışmalarına şahit oluyoruz.

20 2012 / 217 Milyon $

Bütün dünyanın sular altında kalacağını öğrenen bilim adamları, bu durumdan kurtulmak için son teknoloji gemiler inşa ederler. Bir nevi Nuh Peygamber’in olayı gibi.

19 Transformers / 217 Milyon $

Transformers serisinde orijinal ismi “Transformers: Revenge of the Fallen” olan filmidir.

18 Yenilmezler / 220 Milyon $

“The Avengers” isimli filmde Ironman, Thor, Captain America, Hulk gibi Marvel’in yaratıcısı olduğu karekterleri aynı filmde görüyoruz. Dünyayı istila eden uzaylılara karşı verdikleri komedi aksiyon tarzında bir film.

17 Kara Şövalye Yükseliyor / 230 Milyon $

Christian Bale ve Tom Hardy’nin başrollerini paylaştıkları filmde, Batman’nin kendi şehrini korumasını izliyoruz. Orijinal ismi “Dark Knight Rises”

16 Cleopatra / 236 Milyon $

En yüksek bütçeli filmler listemizdeki belki de en eskisi. 1963 yapımı film için böylesine yüksek bir bütçe görmek açıkça şaşırtıcı.

15 Vahşi Vahşi Batı / 237 Milyon $

Will Smith ve Kevin Kline’nin başrolünde izlediğimiz aksiyon dolu filmin orijinal ismi “Wild Wild West”

14 Supermen Dönüyor / 241 Milyon $

Son zamanların en etkileyeci Supermen’i olduğu söylenen Brandon Routh ve Kevin Spacey’i filmin başrolünde izliyoruz. “Supermen Returns” filmin orijinal ismidir.

13 X-Men / 242 Milyon $

X-Men serisini “The Last Stand” uyarlaması olan film, bir grup mutant olan kişiler tarafından dünya da var olma çabalarını izliyoruz. Filmin başrollerinde  Hugh Jackman ve Patrick Stewart’ı izliyoruz.

12 Narnia Günlükleri / 243 Milyon $

Narnia Günlükleri’i serisinin  “Prince Caspian” uyarlamasında fantastik dünyanın kapıları yeniden açılıyor.

11 Örümcek Adam 2 / 246 Milyon $

Bir örümcek tarafından ısırılan kişinin, örümcek özelliklerini almasıyla şehrini kötülere karşı korumak istemesini izlediğimiz filmde, Tobey Maguire’i başrolde görüyoruz.

10 King Kong / 246 Milyon $

Başrolünde Naomi Watts’ı gördüğümüz ve ona aşık olan bir hayvanın, ortalığı karıştırdığı bir film izliyoruz. King Kong en yüksek bütçeli filmler listemizin 10’ci sırasında.

9 John Carter / 250 Milyon $

Başka gezegenlere kapı açabilen bir makine bulup, Mars’a giden John’nun başından geçen maceraları izlediğimiz filmin başrolünde Taylor Kitsch’i görüyoruz.

8 Avatar / 257 Milyon $

Filmin çoğu bilgisayarlar ve özel efektler tarafından yapılan film, çıktığı yıllarda adından çok söz ettirmişti. Başrolünde Sam Worthington ve Zoe Saldana’yi izliyoruz. Bu sefer başka bir gezegeni insanoğlu olarak istila etme çabamızı anlatan aksiyon dolu bir film.

7 Karayip Korsanları / 259 Milyon $

Karayip Korsanları sersinin “Ölü Adamın Sandığı” filminde, zeki olup olmadığı tam belli olmayan bir korsanın başından geçen hikayeleri anlatan bir film. Filmde Johnny Depp, Orlando Bloom ve Keira Knightley’i başrollerde izliyoruz.

6 Su Dünyası / 262 Milyon $

Orijinal ismi “Water World” olan bu filmde dünyanın heryeri su ile kaplanmış ve insanların yaşam mücadelesi verdiği bir aksiyon filmi seyrediyoruz. Kevin Costner’ın performansını izlediğimiz bir yapıt.

5 Harry Potter / 271 Milyon $

Büyücülük okuluna giden bir çocuğun başından geçen macera dolu hikayeleri izlediğimiz filmin “Harry Potter and the Half-Blood Prince” serinde, diğer serilerde olduğu gibi Daniel Radcliffe başrolde.

4 Karmakarışık / 277 Milyon $

Orijinal ismi “Tangled” olan dünyanın şimdiye kadarki en pahalı animasyon filmidir. Seslendirmelerinde ünlü oyuncular yer almıştır.

3 Örümcek Adam 3 / 289 Milyon $

En yüksek bütçeli filmler listemizin 3’cüsü olan Örümcek Adam serisinin 3 filmidir. Daha öncede listemizde serinin 2 filmini görmüştük. Aynı serinin son filminde de Tobey Maguire’i başrolde görüyoruz.

2 Titanik / 290 Milyon $

En yüksek bütçeli filmler listemizin 2’cisi olan Titanik, Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet isimlerinin tüm dünyada duyulmasına olanak sağlayan bu romantik filmde, farklı ekonomik sınıflarda olan iki insanın aşkını ve maceralarını izliyoruz.

1 Karayip Korsanları / 336 Milyon $

İşte geldik en yüksek bütçeli filmler listemizin birincisine, Karayip Korsanları Dünyanın Sonu filminde daha bir korsanın başından geçen komik ve bir o kadarda aksiyon dolu hikayesini izliyoruz. Serinin önceki filmlerinde olduğu gibi Johnny Depp, Orlando Bloom ve Keira Knightley’i baş rollerde izliyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi