Dünyanın En Lüks 10 Yatı

1.058

Çıkardığı köpükler yok mu yatların ? Siz anlayamazsınız. Belki onları anlayamazsınız ama dünyanın en lüks yatlarının çıkardığı köpükleri sizlere göstermek istiyoruz.

Yat, tekne, kayık, taka, bot gibi deniz araçlarını her insan ister, ama alamaz çünkü bizim ülkemizde deniz sevgisi, deniz aşkı biraz değil baya bir lükse kaçıyor.Ama inat ettiniz ve aldınız, yat aldıktan sonra marina parası zaten dudak uçuklatan cinsten ama size güzel bir haberimiz var eğer yat alırsanız mazotunuz sudan ucuz 🙂 Arabanıza aldığınız mazotun 3’te 1 fiyatına.

Neyse biz konumuza geri dönelim ve sizlere dünyanın en lüks ve en pahalı 10 yatını listeleyelim.

10 Dilbar – 263 Milyon Dolar

Alister Usmanov, Rusya’da doğmuş en zengin adamlardan biridir. Rusya’da 2. en büyük telefon operatör şirketinin sahibidir. Yatırımları arasında Arsenal takımı, Xiaomi ve Alibaba firması bulunmaktadır. Usmanov’un sahip olduğu bu yat 110 metre uzunluğundadır.

9 Pelorus – 300 Milyon Dolar

Amerikalı David Gaffen, DreamWorks SGK kurucusu, Gaffen Records ve DGC Records’un sahibidir. Forbes dergisine göre 7 milyar dolar serveti bulunmaktadır.Sahip olduğu Pelorus isimli yat 115 metre uzunluğunda ve 300 Milyon Dolar değerindedir.

8 Al Said – 300 Milyon Dolar

Qaboos bin Said’in sahip olduğu 155 metrelik bu yat, 70 yolcu ve 154 mürettebatı rahatlıkla sığdığı, 50 kişilik bir orkestra grubunun sığabileceği bir konser alanı, helikopter pisti ve sinema salonu bulunmaktadır.

7 Dubai – 300 Milyon Dolar

Dubai isimli yat, Muhammed bin Rashid Al Maktum’a aittir. İçinde yemek alanları, 115 kişiyi rahatlıkla ağırlayabilecek kapasitede yer, 2 helikopter pisti ve VIP suitleri bulunan 162 metrelik bir araçtır.

6 Radiant – 320 Milyon Dolar

Bu yat ilk olarak Rus Boris Berezovsky için tasarlanmıştır ancak bu günlerdeki sahibi Birleşik Arap Emirlikleri’nde Toyota ve Honda firmalarının distribütörü Abdulla Al Futtaim’dir. Bu yatın özellikleri biraz farklı, yatta 100 metre uzaklığa kadar atabilen silahları, tazyikli su atabilen savunma sistemleri ve kaçabilmek için hızlı küçük sürat tekneleri bulunur. Uzunluğu 110 metredir.

5 Serene – 330 Milyon Dolar

Serene, SPI Group kurucusu olan Yuri Scheffler’e aittir. 134 metre uzunluğundaki bu yatta, 24 misafirin yanı sıra 52 mürettabata yetecek kadar yeri bulunmakta olup, sualtı görüntüleme odası, tırmanma odası ve çocuk odaları mevcuttur.

4 A – 390 Milyon Dolar

İsmi kısa ve öz olan bu yatın sahibi Rus milyarder Andrey Melnichenko, kömür maden ve gübre alanlarında işletmeleri bulunmaktadır. Son teknoloji yardımıyla tasarlanan bu yatta, 40.000 Dolar değerinde banyo malzemeleri, dokunmatik navigasyon ekranı, kurşun geçirmez camlar ve düğme ile dönebilen yataklar, kamaralar için parmak izi okuyucuları bulunmaktadır.

3 Topaz – 520 Milyon Dolar

Mansour bin Zayed’in sahip olduğu, 147 metrelik bu yat, İngiliz tasarımcı Tim Heywood’un eseridir. İçinde 3 yüzme havuzu, spor salonu, jakuzi, sinema salonu ve 1 tane helikopter pisti bulunur.

2 Azzam – 600 Milyon Dolar

Bu 180 metrelik süper yat, Abu Dabi Emiri ve komutanı Halife bin Zayid El Nahyan’a aittir. Alman menşeli Nauta Yachts tarafından tasarlanan bu yat, kurşun geçirmez gövdesi, 2 adet yüzme havuzu, 2 adet helikopter pisti, sinema salonu, mini bir deniz altı ve füze savunma sistemi mevcuttur.

1 Eclipse – 1 Milyar Dolar

Dünyanın en lüks ve en pahalı yatı Rus politikacı, iş adamı, yatırımcı Roman Abramovich’e aittir. Yat 22 metre genişliğinde ve 163 metre uzunluğundadır. İçinde sinema ve konferans salonu, çocuk odası, güzellik salonu, 2 adet yüzme havuzu, 2 adet helikopter pisti, mini bir denizaltı, diskosu ve füze savunma sistemi bulunur. Ayrıca ana gövdesi kurşun geçirmez malzemeden yapılmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi