Dünyanın En Pahalı Telefonu | 2020 En Pahalı Telefon Listesi

1.243

Dünyanın en pahalı telefonu aslında beklenildiği gibi son teknoloji içeren ya da siz daha düşünmeden arayan bir cihaz değil. En pahalı telefon aslında üzerinde yer alan mücevherler sayesinde bu ünvanı elinde tutuyor. En pahalı telefonu araştırırken çok fazla olduğunu farkettik ve liste haline getirdik.

Teknik özellikler olarak kıyaslandığında belki piyasada birkaç bin dolara satın alınabilecek olan cep telefonları üzerine işlenmekte olan özel tasarımlar ile beraber dünyanın en lüks telefonlarını sizlere sunmamıza sebebiyet vermiştir.

Dünyanın En Pahalı Telefonu Listesi

Motorola V220

Dünyanın en pahalı telefonu listemizin ilk sırasında diğerlerine göre daha ucuz bir telefon var. Hemen milyon dolarlarla listemize başlamayalım dedim. Motorola firmasının V220 Special Edition modeli ile dünyanın en pahalı telefonu listemizde yerini alıyor. Tamamen altın kaplama olan telefonun fiyatı 52 bin dolar civarında.

iPhone Princess Plus

iPhone 6 serisi modelinin bir versiyonu olan Princess Plus modeli, tamamen 24 ayar altın kaplamadır. Etrafında toplamı 6.42 karat olan elmaslarla işlenmiştir. Peter Aloisson tarafından tasarlanan bu iPhone’un fiyatı ise 222 bin dolar.

Vertu Signature Cobra

Şimdiye kadar sadece 8 adet üretilmiş olan Vertu Signature Cobra, üzerinde 2 adet elmas ve 2 adet zümrütün yanı sıra 440 adet yakutyer almaktadır. French Boucheron isimli bir tasarımcı tarafından yapılan bu telefonda kendine özel yılan deseni mevcuttur. Fiyatı 331 bin dolardır.

Gresso Luxor Las Vegas Jackpot

Tasarımcı Gresso tarafından 200 yıllık bir ağacın ahşabından yapılmış bir panele sahip olan bu telefon, üzerindeki siyah elmas ve altın kaplamsının yanı sıra tuş takımlarına eklenen safirler ile fiyatı 1 milyon dolara ulaşmıştır.

GoldVish Le Million

GoldVish Le Million adından da anlaşılacağı üzere milyon dolar değerinde bir cep telefonudur. Bu cihaz üzerinde 18 karat beyaz altından oluşan GoldVish Le Million işlemesi vardır. Sınırlı sayıda üretilen olan bu cihaz dünya genelinde sadece 100 kişi tarafından kullanılmaktadır. Tamamen el yapımı olan bu telefon 2006 yılında Rus bir iş adamı tarafından 1 milyon dolar’a satın alınmıştır.

Diamond Crypto Smartphone

Diamond Crypto Smartphone modeli, dünyanın en pahalı telefonu listemizde yer alan ve oldukça pahalı olan bir cihaz. Telefona ilk baktığınızda ise eki model Nokia telefonlardan pek bir farkı yok. Pahalı olmasının sebebi ise üzerinde yer alan mücevherlerden kaynaklanıyor. Her ne kadar dünyanın en pahalı telefonu gibi durmasa da 1.3 milyon dolar verip satın alınacak gibi olmadığı kesin.

iPhone 3G Kings Button

iPhone 3G Kings Button modeli, tamamiyle sarı, beyaz ve rose rengi altın kaplamadır. Telefonun çevresinde 138 adet pırlanta ve “Home” tuşu üzerinde 6.6 karat büyüklüğünde pırlanta yer almaktadır. Telefonun fiyatı ise 2.5 milyon dolar.

Goldstriker iPhone 3GS

Goldstriker iPhone 3GS Supreme modeli dünyanın en pahalı telefonu listemizde yer alan eski bir iPhone modeli. Yazımızın ilerisinde ismini çok göreceğimiz Stuart Hughes tarafından tasarlanmıştır. Telefon teknolojik olarak oldukça eski ama 24 ayar altın kaplaması ve 136 pırlantanın bulunduğu Goldstriker iPhone 3GS Supreme’in fiyatı 3.2 milyon dolardır.

Stuart Hughes iPhone 4S Elite Gold

Dünyanın en pahalı eşyaları tasarımcısı olarak tanınan Stuart Hughes tarafından yapılan bu telefonda, toplamı 100 karat olan 500 elmas ile süslenmiştir. Arkası ve yanları 24 ayar altın kaplaması olan iPhone 4s’in Apple logosu üzerinde 53 adet, “Home” tuşunda ise 8.6 karat olan bir elmas elmas yer almakadır. Bu telefonun fiyatı 9.4 milyon dolar.

Stuart Hughes iPhone 4S Black Edition
Stuart Hughes iPhone 4S Pink Edition
Stuart Hughes iPhone 4S Black Edition

Black Diamond iPhone 5

Yine Stuart Hughes tarafından yapılmış olan bu telefon, tamamiyle altın kaplamadır. Üzerinde çeşitli mücevherler ve oldukça pahalı olan siyah elmas süslemesi bulunmaktadır. Black Diamond iPhone 5’in fiyatı 15 milyon dolardır.

Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond

Dünyanın en pahalı telefonu ünvanını elinde bulunana bu iPhone modeli arkasında kocaman pembe elması ve 24 ayar altın kaplaması ile 48.5 milyon dolar gibi oldukça yüksek bir fiyata satılıyor. Telefonun sahibi en zengin iş adamlarından Mukesh Ambanı’nin eşi Nita Ambani’de bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi