Dünyanın En Lüks Otomobilleri

737

Daha önceki yazımızda dünyanın en pahalı arabasını sizlere sunmuştum. Şimdi ilk sırada olmayan ama ilk sırayı en az onun kadar hak eden diğer otomobilleri sizler için yazıyorum.

Mercedes Benz CL 65 AMG

Mercedes Benz CL 65 AMG yurt dışında 215.500 dolar satış fiyatı ile satın alınması mümkün olacaktır. 588 950,684 Türk Lirası gibi bir ücrete tekabül eden bu araç vergiler dâhil olduğunda milyon liraya yakın bir hale geliyor. Konfor ve dinamizmin benzersiz bir yapıya sahip olması ve amg modelinde yer alan led aydınlatmalar bile binicisini rahatlatmaya yetiyor.

 Hennessey Venom GT

Hennessey Venom GT 1,1 milyon dolar gibi bir ücret karşılığında satın alınabilmekte olan tamamen Amerikan yapımı bir araçtır. Sahip olduğu 5,2 LT v8 turbo motorun çift güçlü etkisi ile beraber 1.271 beygir gücünde etki elde etmenin mümkün olduğunu 6 ileri ve vitesli otomatik şanzımanlı olduğunu 100 km hıza sadece 2,5 saniye gibi kısa bir süre içinde çıkabiliyor olduğunu bilmekte fayda olacaktır. 300 km hız elde etmek isterseniz sadece 13,5 saniye yeterli oluyor. 1.22 ton ağırlığındaki bu araç ile maksimum 427,6 km saat hıza erişim sağlanmıştır.

Zenvo ST1

Zenvo ST1 tercih edecek olan bireyler 1,225 milyon dolar değer biçilen bu araç ile beraber bir yılda sadece 15 adet üretim ile beraber sayılı araçlar arasında yer almıştır. Tüm değerlemeleri sorunsuz bir yapıya sahip olan bu aracın 100 km hıza ulaşması için 3 saniye yeterli olmuştur. Maksimum 375 km saat hıza erişim sağlamış olan bu aracın394 mm çaplı seramik disk yapısı ve 8 pistonlu donanımları sayesinde cezp edici bir görünüm elde etmenin mümkün olduğu bir kesindir.

Ferrari LaFerrari

Ferrari LaFerrari tercih eden bireyler 1,3 milyon dolar gibi bir yatırım ile harika bir spor araca sahip olabiliyor. Bir İtalyan markası olan Ferrari Hybrid teknolojisi ile sunulmuş olan özel bir araçtır. LSD kapı tasarımına sahip olması ile bilinmekte olan bu aracın F1’de kullanılmakta olan Hy-Kers hybrid teknolojilerinden faydalanılmış olduğu bilinir.800 beygir gücüne sahip olan bu aracın 100 km hıza erişim sağlaması için sadece 3 saniye yeterlidir.

Pagani Huayra

Pagani Huayra satın almak isteyen bireyler sadece 1,3 milyon dolar yatırımla eşsiz bir araca sahip olabilmektedir. Sadece özel sipariş ile çalışılmakta olan bu araçlar spor otomobil üretimi konusunda üstün özelliklere sahip yer uçağı üretiyor diyebiliriz. Türkiye genelinde birçok insan tarafından tercih edilmekte olan Pagani Huayra modeli maksimum 270 km hıza çıkıyor olması ile bilinmekte ve 100 km hıza sadece 3,2 saniye gibi kısa bir süre içinde erişebilmektedir.

Aston Martin One-77

Aston Martin One-77 model aracı tercih edecek olan bireyler 1.85 milyon dolar gibi bir para harcamak zorunda kalıyor. İngiliz otomobil devi Aston Martin bu otomobil için yeni bir üretim tesisi kurmuş ve yeni otomobil için son derece teknolojik donanımı yüksek değerli bir halde tasarlamıştır. İngiliz yapımı Aston Martini 100 km hıza sadece 4 saniyede çıkması ile bilin bir araçtır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi