Dünyanın En Pahalı 10 Erkek Ayakkabısı

1.403

Erkeklerde en az kadınlar kadar giyimine kuşamına dikkat etmektedirler. Çok fazla dile getirmezler ancak erkeklerde (tabi ki kadınlar gibi saatler olmasa da) dakikalarını harcamaktadırlar.

Daha önce kadınlar için en pahalı 10 ayakkabı listesini bu sefer erkekler için listeliyoruz. En pahalı 10 erkek ayakkabısı listemizdeki modellerin hepsi klasik tarzdaki ayakkabılar. Dünyanın en pahalı spor ayakkabısı yani sneakers modellerine buradan göz atabilirsiniz. Listemizde klasik tarz giyinen erkeklerin zevklerine uygun modeller bulunmaktadır. Dost başa düşman ayağa bakar diyerek dünyanın en pahalı 10 erkek ayakkabısı listelemeye başlayalım.

10 Tanino Crisci Lilian / 1.250 Dolar

Tanino Crisci dünyanın en önde gelen ayakkabı üreticilerinden biridir. Bu tarz ayakkabı modeline yabancı değilsiniz ancak bu ayakkabı, en iyi yürüyüş deneyimini sunmak için tasarlanmıştır.

9 John Lobb 2005 / 1.280 Dolar

John Lobb firması tarafından 2005 yılında tasarlanan bu ayakkabı, firmanın ürettiği en kaliteli ve en rahat ayakkabılar arasındadır. Nitekim yıl 2016 olmasına rağmen 11 sene önce ürettikleri ayakkabı modeli halen daha en pahalı listesinde.

8 Testoni Norvegese / 1.500 Dolar

Testoni firması şüphesiz ki dünyada en lüks erkek ayakkabısı üreten firmalardan biridir . Ürettikleri her model el yapımı ve gerçek deri kullanılarak tasarlanmaktadır. Ayakkabılarında şıklığı ve rahatlığı bir arada sunmak için çabalamaktadırlar.

7 New & Lingwood The Russian Calf / 1.550 Dolar

The Russian Calf isminden de anlaşılacağı gibi, Rusya kültürü ile üretilmeye çalışılan ve Rusya’nın çetin hava koşullarına dayanabilen nadir ayakkabılardan biridir. Dizaynı çok beğenilmese de üreticeler için önemli olan dayanıklı olmasıdır.

6 Berluti Rapiécés Reprisés / 1.900 Dolar 

Sınırlı sayıda üretilen bir model olması, fiyatını da etkilemiştir. Ancak sebebi tamamen bu değildir. Bu ayakkabıyı almak istediğiniz zaman, firmaya haber veriyorsunuz ve tamamen sizin ayağınıza göre yapılıyor. Nasıl bir otomobilin özel bir modelini isteyince, firma yetkilileri ile iletişime geçmek gerekiyor, bu ayakkabı için de aynen bu geçerlidir.

5 Stefano Bemer  / 2.000 Dolar

Dünyaca ünlü ayakkabı tasarımcısı kendi firmasını yaratarak yoluna devam etmektedir. Gucci markasının en çok satılan ayakkabı modellerinde bu tasarımcının imzası bulunmaktadır. Tasarladığı ayakkabılara sanat eseri gibi davranılmaktadır.

4 Aubercy Elmas Süslü Ayakkabı / 4.700 Dolar

Elmas gündelik kullanım için aslında çok tercih edilmez, özellikle de elmaslar ayakkabıda olursa insan ayakkabılarından gözünü ayıramaz. Aubercy firması lüks ayakkabı nasıl yapılır diye düşünmüş ve bu modeli tasarlamış. Sınırlı sayıda olması da fiyata etki etmiştir.

3 Louis Vuitton / 10.000 Dolar 

Her hangi bir üründe LV amblemini görürseniz, anlayın ki bu ürün ucuz değildir. Önceki yazımızda da bahsetmiştik, dünyanın en önde gelen, modaya yön veren firmalarından biridir Louis Vuitton. Eğer bu markayı beğeniyorsanız, “Bugüne Kadar Yapılmış En Pahalı 10 Louis Vuitton Ürünü” konumuza bakmanızı öneririz.

2 House of Testoni / 35.000 Dolar 

Testoni firmasının bir modeli daha listemizde. Bu model, el yapımıdır ve timsah derisi kullanılmıştır. Değerli materyaller ile süslenmiştir.

1 Tom Ford Elmas Kapalı Ayakkabı / 2 Milyon Dolar 

Tom Ford, beyaz altının üzerine 14.000 adet elmas yerleştirerek dünyanın en pahalı ayakkabısını tasarlamıştır. Sadece 1 adet üretilen bu ayakkabı America’s Got Talent (Amerika’nın Yetenek Sizsiniz programı) , Nick Cannon tarafından giyilmiştir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi