Dünyanın En Pahalı 6 Kozmetik Ürünü

Bayanların kendilerini güzel ve bakımlı göstermek amacıyla makyaj ürünlerine her yıl oldukça büyük miktarlarda para ödüyorlar ancak bazı markaların ürünleri şimdiye kadar toplam verdikleri paralardan oldukça fazla.

 

Fiyatları ne kadar olursa olsun eğer bir ürün kadınlara yönelik ise kesinlikle satılmaktadır. Kadınlar güzellikleri veya bakımları için verdikleri paraları hiç düşünmezler. Bakımlı ve güzel hissetmek için astronomik rakamlar ödemeye hazılar. Bazıları alabilir bazıları alamazlar ama kendilerine göre kozmetik ürün mutlaka bulurlar.  Sizlere dünyanın en pahalı kozmetik ürünlerinin 6 tanesini listeleyeceğiz.

 

6 Kre At Beauty Takma Kirpik – 1.350$

Kre At  Beauty markası sadece takma kirpik üzerine ürünler yapmaktadır. Dünyada birçok sanatçıya ve tanınmış insanlar bu markanın ürünlerini kullanırlar. 2011 yılında ürettiği 24 ayar altından ve 18 karat pırlantadan özel olarak yaptığı kirpik, daha gösterişli, sofistike ve şık bir görünüm sağlamıştır. Doğal olarak eklenen bu pırlantalar ürünün fiyatını arttırmıştır.

 

5 La Mer Yüz Kremi – 2.220 $

Bu krem kırışıklıkları azaltmayı, cildi sıkılaştırmayı ve yaşlanmayan bir görünüme getireceğini vaat ediyor. Bunu  da kremin içerisinde bulunan deniz yosunları ve “mucize su” diye adlandırdıkları formül sayesinde başaracaklarını söylüyorlar.

4 Essie Cosmetics Oje – 55.000 $

Essie Weingarten tarafından 1981 yılında tırnak bakım salonu olarak kurdu ama aklında büyümek için planları vardır. Ojeleri daha güzel, sıcak ve göz alıcı renklerde olmasını isteyen Essie’nin 250 dolardan zar zor alıcı bulan ürünleri mevcuttu. Ancak daha da ileri gitmeyi planlamış ve bir tasarımcı yardımıyla platin oje şişeleri yapmıştır.

3 Guerlain Pırlanta Kaplı Ruj – 62.000 $

1828 yılında Fransa’da kurulan çok saygın bir markadır. İlk önceleri parfüm üreten Guerlian’nın şimdiye kadar 300’den fazla parfümü bulunmaktadır.Normalde rujlarının fiyatı 48 $’dır ancak piyasaya çıkardığı bu pahalı ruj, dışı toplamı 199 adet 18 karata erişen pırlantalarla kaplı olan tüp tasarlamışlardır. Aynı zamanda tüpün içerisinde zümrüt ve yakutla kaplanmıştır. Toplam ağırlığı 100 gramı aşmaktadır.

2 Models Own  Oje – 130.450 $

2008 yılında kurulan bu şirketin ojelerinin ortalama maliyetleri 8 dolardır ancak özel istek üzerine yapın altın kaplama ve üzerinde 1118 adet pırlantalarla kaplıdır. Doğal olarak ürünün fiyatı astronomik rakamlara ulaşmıştır.

1 H. Couture Beauty Sosyete Paketi – 14 Milyon $

2006 yılında kurulan şirket daha önceleri 1000 adet Swarovski kristalleri ile kaplı ruj, altın kaplamalı içerisinde 18 karata erişen 2500 adet mavi elmas veya 1200 adet pembe elmas ile kaplı ürünler piyasaya sürmüşlerdir. Özel istek üzerine, elmaslara kaplı “Sosyete Paket”i ismini verdikleri bir ürün fiyatı 14 Milyon dolara ulaşmıştır

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi