Dünyanın En Pahalı Ayakkabısı

Dünyanın En Pahalı Ayakkabısı | Uçuk Kaçık Fiyatlı Ayakkabı Listesi

Dünyanın en pahalı ayakkabısı nedir diye araştırdık ve sonunda tek bir ayakkabı yazmak içimizden gelmedi. Bizde en pahalı ayakkabı listesini sizler için hazırladık.

Ayakkabı bir ihtiyaç bunda hepimiz hem fikiriz. Ancak insanlar artık 3 – 4 çift ayakkabı sahibi değiller. Bugün ortalama olarak konuşursak her insanın en az 15 – 20 çift ayakkabısı bulunmakta. Kimileri için israf olarak düşünülse de kimileri için olmazsa olmazlar arasında.

Kadınların yaradılışlarından ötürü olan ayakkabıya tutkusunu hepimiz biliyoruz ancak birazdan inceleyeceğimiz listedeki ayakkabılara sahip olmak tutkudan fazlasına ihtiyacınız var. Kimisi fazla gösterişli kimisi de bir o kadar sade olan bu ayakkabıların fiyatlarının ne kadar astronomik olduğunu göreceksiniz.

Dünyanın En Pahalı Ayakkabısı Listesi

Diamond Dream Stilettos – Stuart Weitzman $500,000 

Dünyanın en pahalı ayakkabısı listemizin ilk sırasında Diamond Dream Stilettos yer almaktadır. Bu ayakkabı Oscar ödüllerinde Anika Noni Rose tarafından giyilmişti. Üzerinde 1420 adet elmas olması sebebiyle dünyanın en pahalısı listemizde yer almaya hak kazandı.

Original Ruby Slippers from the Wizard of Oz $612,000

Dünyanın en pahalı ayakkabısı listemizdeki tek mücevher işlenmemiş olan ayakkabısı. Oz Büyücüsünde Dorothy karakteri tarafından giyilen bu ayakkabı aslında ne yakut ne de herhangi bir değerli taş içeriyor. Ayakkabının üzerinde sadece kırmızı pullar vardır. Ayakkabının pahalı olmasının nedeni sahnede kullanıldığı için. Zaten değerli bir taş kullanılsaydı fiyatını listenin sonlarında göreceksiniz.

Retro Rose Pumps – Stuart Weitzman $1 Milyon

Retro tarzındaki bu ayakkabı kırmızı halıda giyilmiş olup birçok ünlüyü kendine hayran bırakmıştır. 100 karatlık elmaslarla süslenen bu ayakkabı retro tarzını sevenlere hitap ediyor. Dünyanın en pahalı ayakkabısı listemizin milyon dolara ulaşan ilk ayakkabısıdır.

Marilyn Monroe Shoes – Stuart Weitzman  $1.03 Milyon

Marilyn Monroe’un ayakkabısı düzgün yapısıyla ve etrafını saran Swarovski kristalleri, saten gül motifi ile dünyanın en pahalı ayakkabısı listesinde yerini alıyor. Oscar töreninden sonra yapılan kapalı bir açık arttırma ile Regina King tarafından alınmıştır.

Platinum Guild Stilettos – Stuart Weitzman $1.09 Milyon

Platin kumaşı ve toplamı 464 karata ulaşan elmas ile süslenen bu ayakkabı fiyatı milyon doları aşmaktadır.

Ruby Stilettos – Stuart Weitzman $1.6 Milyon

600 adet yakut ile bezenmiş bu ayakkabı, bu kadar süslemelere rağmen kimse tarafından tercih edilmemiştir. Bu etkileyici ayakkabı sadece Akademi Ödüllerinde giyilmek için dizayn edilmiş ve kimse satın almadığı için rafları süslemekledir.

Tanzanite Heels – Stuart Weitzman $2 Milyon

Bu ayakkabıda Wietzman ve takı tasarımcısı Eddie Le Vian  işbirliği ile tasarlanmıştır. 185 karat mavi tanzanit taşı, 28 karat elmas ve bilekten sarkan 16 karat tanzanit damla modeli ile şekillendirmiş.

Cinderella Slippers – Stuart Weitzman $2.1 Milyon

Cinderella Slippers yani Türkçesi Külkedisi Terliği Stuart Weitzman tarafında üzerine 565 karat elmas süslemesi ile tasarlanmış ve bu fiyatın sahibi olmuştur.

Rita Hayworth Heels – Stuart Weitzman $3 Milyon

Rita Hayworth’ın Shawshank Hapishanesi  filminde giydiği bu ayakkabı şimdilerde tekrar gün yüzüne çıkarılmış ancak bu sefer üzerinde yakut, elmas ve safir gibi kıymetli taşlar ile süslenmiş. Bu ayakkabıyı da  Rita Hayworth’un prenses kızı Yasmin Aga Khan tarafında alınmıştır.

Ruby Slippers – House of Harry Winston $3.2 Milyon

Dünyanın en pahalı ayakkabısı Harry Winston tarafında dizayn edilmiştir. Bu ayakkabının yapımı yaklaşık 2 ay sürmüş. Üzerinde 1,350 karat yakut ve 50 karata yakın elmas sayesinde dünyanın en pahalı ayakkabısı olma özelliğini taşır. Oz Büyücüsündeki Dorothy karakterinin ayakkabısının replica versiyonudur ancak tek farkı orjinalinden daha pahalı olmasıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi