Dünyanın En Pahalı Evi | 2020 En Pahalı Evler Listesi

1.148

Dünyanın en pahalı evi listemizi 2020 yılında tekrar güncellemeye karar verdik. Dünyanın en pahalı evi diye yazıyoruz ama ev demeye bin şahit gerekir.

Lüks yaşama aşık olan insanlar, evlerinde de bunu doyasıya yaşamak için uğraşıyor. Bunun için geniş bir araziye sahip olmak gerekiyor. Hatta öyle evler var ki içinde özel masözlere yer veriliyor ve masaj salonları özel olarak kişisel kullanıma sunuluyor. Bu evlerden İstanbul boğazını gören de var, Virginya eyaletinde yeşillikleri gören de var.

Dünyanın En Pahalı Evi Listemiz

Albemarle House – 100 Milyon Dolar

Amerika Birleşik Devletleri Virginia eyaletinde yer alan Albemarle House  günümüzde varlığını sürdürmekte olan ve dünyanın en pahalı evi listemizdeki en düşük fiyatlı ev olarak yerini alıyor. Bu evde tam 45 tane oda, helikopter sahası ve birçok havuz bulunmaktadır. Albemarle House’un fiyatı tahmini olarak 100 milyon dolar.

Villa la Palladiana – 100 Milyon Euro

Fransa’da yer alan ve Akdeniz kıyısında bulunan özel olarak hazırlanmış Villa la Palladiana, denize sıfır bir konumda yer alıyor. Kendi özel ve küçük bir plajı bulunan evin fiyatı ise 100 milyon Euro.

Şehzade Burhanettin Efendi Yalısı – 100 Milyon Euro

Dünyanın en pahalı evi listemizde Türkiye’den de bir ev yer almakta. 1911 yılında Birinci Abdülhamit’in oğlu Burhanettin Efendi içininşa edilen olan Şehzade Burhanettin Efendi yalısı İstanbul Boğazı’nda yer almaktadır. Denize sıfır konumda ve muhteşem İstanbul manzarısının yanı sıra yalı içerisinde 64 oda bulunmaktadır. Yalının fiyatı ise 100 milyon Euro’dur.

Hala Ranch – 135 Milyon Dolar

1991 yılında inşa edilmiş olan Hala Ranch, Amerika’nın Colorada eyeletinde yer almaktadır. Ev içerisinde 15 tane yatak odası, 16 tane banyo, badminton sahası, sauna odaları bulunmaktadır. Eski Suudi Arabistan Büyük Elçisi’ne ait olan bu evin fiyatı ise 135 milyon dolar.

Wakehurst Place Mansion – 218 Milyon Dolar

Gotik bir mimariye sahip olan Wakehurst Place Mansion, yaklaşık 200 yıl önce inşa edilmiştir. Evin sahibi Rus bir iş adamıdır. Evde spa merkezinden tutun da sinema salonuna kadar her şey var. Fiyatı ise 218 milyon dolar.

The Odeon Tower Penthouse – 330 Milyon Dolar

Monako’daki en pahalı binalardan birinin en üst katında bulunan35.000 metrekarelik bir dairedir. 360 derece havuzu ve özel asansörü bulunan dairenin fiyatı ise 330 milyon dolar.

Les Palais Bulles – 390 Milyon Dolar

“Kabarcık Sarayı” olarak dilimize çevirebileceğimiz Les Palais Bulles, 1975 yılında inşa edildi. İçerisinde birçok yüzme havuzu, uzun bahçeler ve 500 kişilik bir tiyatro salonu bulunan evin sahibi dünyaca ünlü Pierre Cardin’e aittir. Saray birçok ünlü markanın defilesine ev sahipliği yapmıştır. Fiyatı ise 390 milyon dolardır.

Villa Les Cèdres – 450 Milyon Dolar

Fransa’nın Saint-Jean-Cap-Ferrat bölgesinde yer alan bu villa, 1830 yılında inşa edilmiş ve 1904 yılında Belçika Kralı II. Leopold tarafından satın alınmıştır. Adını bahçesinde bulunan sedir ağaçlarından alan bu villanın değeri ise 450 milyon dolar.

Villa Leopolda – 750 Milyon Dolar

Dünyanın en pahalı evi listemizin 3’cüsü olan Villa Leopolda, Brezilyalı banker Edmund Safra’nın eşi Lily Safra’ya aittir. Fransa’nın Cote d’Azur bölgesinde yer alan evde 11 oda, 14 banyo, helikopter pisti, yüzme havuzu yer almaktadır. Ünlü yönetmen Alfred Hitchcock 1955 yılında “To Catch a Thief” filmi burada çekilmiştir. İsmini Belçika Kralı II. Leopold’dan alan bu şahaserin fiyatı 750 milyon dolardır.

Antilia – 1 Milyar Dolar

27 katlı bu bina bir kişiye ait o da Hindistan’ın en zengin insanları arasında yer alan Mukesh Ambani’ye aittir. Bu ismi nereden hatırlıyorum diye düşünürken sonunda buldum. ‘Dünyanın en pahalı telefonu‘ listemizin birincisi Falcon Supernova iPhone 6 Pink Diamond olan telefonu bu şahsın eşi kullanmaktadır. Dünyanın en pahalı evi unvanını bir süre elinde bulunduran ve daha sonra kaybeden bu bina içerisinde sinema salonları, sağlık kliniği, kapalı otopark gibi ekstra birçok özellik bulunuyor. 600 kişinin çalıştığı bu binanın fiyatı ise 1 milyar dolar.

Buckingham Palace – 2.9 Milyar Dolar

Dünyanın en pahalı evi İngiltere’de bulunan Buckingham Sarayı’dır. Saray 1873 yılından beri İngiliz Kraliyet ailesine ait olan birçok lüks evden sadece biridir. Londra’nın Westminster bölgesinde bulunan Buckingham Sarayı içerisinde 775 oda, 78 banyo, 92 çalışma odası ve 19 lüks yatak odası bulunmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi