Dünyanın En Zengin İnsanları | *2020 Güncel Listesi

1.364

Dünyanın en zengin insanları listemizi 2020 yılında tekrar güncelleme isteği duyduk. Dünyanın en zengin adamı unvanını uzun süredir elinde bulunduran Bill Gates tahtından oldu.

“Zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış” sözünden yola çıkarak, hangi zenginlermiş onlar diye size onların listesini veriyoruz. Dünya ekonomisi ne kadar inişler çıkışlar da yaşasa onların hiç mi ilgisini çekmediği açıkça belli.Kimi sanayi alanında kimi bilişim alanında kimi hizmet alanında isimlerini 2015 yılının en zengin insani olmayı başarmışlar e bize de anca isimlerini yazmak düştü.

Dünyanın En Zengin İnsanları Listesi

Charles Koch

Amerika Wichita bölgesinde yaşayan Charles Koch, Koch şirketinin CEO sudur.Teksas da bulunan PetroLogistics  ve Flint Group şirketleri ile servetine servet katmayı başarmıştır. 2020 yılının en zengin insanları listemizde olmasa da Charles Koch’un 2018’dek tahmini mal varlığı 60 milyar dolar olarak kayıtlara geçmiştir.

Alice Walton

Sam Watlon’ın kızı olan Alice Watson WalMart Fortune da büyük bir hissesi var. Amerika da yaşayan bu hanım ayrıca Crystal Bridges Museum of American Art’nın başkanı olarak görev yapmaktadır. Evsizler için birçok sanat eserini bağışlayan Alice Watlon hayırsever kişiliğine de sahiptir. Tahmini mal varlığı 54.4 milyar dolardır.

Jim Walton

Sam Walton’un en küçük oğlu olan Jim Walton Arvest Bank Group sahibi ve o da Walmart şirketinde epey büyük bir hisseye sahip. Tahmini mal varlığı 54 milyar dolardır. Aslına bakarsanız bu Walton ailesi mütemadiyen dünyanın en zengin insanları arasına girmektedir.

Mark Zuckerberg

Herhalde Facebook dememiz yeterli. Mark Zuckerberg için başka bir açıklama yapmamıza gerek yok sanırım. Tahmini mal varlığı 55 milyar dolar.

Amancio Ortega

Dünyanın en zengin insanları listemizdeki İspanyol Amancio Ortega tam anlamıyla alın teriyle ve bireysel olarak listeye adını yazdırmayı başarmış bir isim. Inditex moda grubunun sayesinde buralara kadar gelmiştir. Hepimizin bildiği Zara markasının sahibidir. Tahmini mal varlığı 56 milyar dolardır.

Larry Ellison

Oracle şirketinin CEO su olmasının yanı sıra Astex ilaç şirketi, Kuark bioteknoloji ve NetSuite gibi şirketlerde büyük hisselere sahip doğaya saygılı ve yardımsever bir kişilikmiş. Tahmini mal varlığı 59 milyar dolardır.

Carlos Slim Helu

Aslen Meksika kökenli olan Carlos Slim Helu teknoloji, iletişim gibi alanlarda  perakende satışlarla listeye ismini yazdırmıştır.Bunun yanı sıra Telmax’ın CEO’su ve Amerika Movil Şirketinin başkanıdır. Tahmini mal varlığı 63 milyar dolardır.

Warren Buffet

Berkshire Hathway CEO’su olan Warren Buffet finans sektöründe ileri görüşlü olmasıyla bilinir. Doğaya saygılı ve çok mütevazı olduğu söylenen Warren Buffet gelirinin %99’nu  yardıma muhtaçlara ve doğa için bağışlayacağına söz vermiş olduğunu duyduk. Tahmini mal varlığı 67 milyar dolardır.

Bernard Arnault

Louis Vuitton ve Sephora markalarının sahibi olan Fransız Bernard Arnault, geçtiğimiz sene dünyanın en lüks mücevherlerini tasarlayan Tiffany & Co firmasını 16,2 milyar dolara satın aldı. Babası inşaat zengini olan Arnault ailesi lüks markaları satın alma işine 1985 yılında 15 milyon dolara satın aldıkları Christian Dior ile başladı. Bugün ise 46 adet tane oteli ve lüks tren ve deniz turları bulunan Arnault ailesinin tahmini mal varlığı 76 milyar dolar.

Bill Gates

Dünyanın en zengin insanları listesinde her zaman yer alacak gibi duran ve uzun yıllardır dünyanın en zengin adamı unvanını elinde bulunduran Bill Gates’i anlatmaya gerek yok her halde, hepimiz ne iş yaptığını zaten biliyoruz. Tahmini mal varlığını yaklaşık 98 milyar dolar.

Jeff Bezos

Dünyanın En Zengin Adamı Jeff Bezos

Dünyanın en zengin insanları listemizde çoğu zaman 1 numara olan ve unvanı uzun yıllar boyunca Bil Gates’in elindeydi ama artık değil. Tüm dünyada e-ticaret’in yaygınlaşmasıyla Amazon’un CEO’su Bezos dünyanın en zengin insanı oldu.  12 Ocak 1964 yılında dünyaya gelen Bezos,  Princeton Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Fakültesinde dereceyle mezun oldu. Bir süre çalıştıktan sonra dünyanın en büyük e-ticaret sitesi olan Amazon’u kurdu. Jeff Bezos’un tahmini serveti 192 milyar dolar. Ne diyelim çok para, bol bol harcar artık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi