Dünyanın En Zengin Kedi ve Köpeği

Dünya da zengin olan kişiler, kendilerin yanında parası için durmayan, parası olduğu için yalakalık yapmayan birine ihtiyac duymuşlardır. Yıllardır bu böyledir. Zenginler yanlarına gelen herkesi parası için olduğunu düşünür. Bu bir hastalık aslında, filmlerde de görürüz böyle olayları, zengin kişinin sevgilisi olur ve aile büyükleri gelen sevgilinin çocukları için değil de parası için yanında olduğunu düşünür.

Ama dünya da öyle zenginler var ki, öldükten sonra bütün mirasını evcil hayvanına bırakmış. Ya başka bırakıcak kimsesi yoktu – gerçi zenginin akrabası çok olur ama –  ya da evcil hayvanından başka kimseyi sevmemişti. Sahiplerini karşılıksız seven bu sevimli hayvanlar kendilerine kalan milyonlarca parayı harcayamaz, alış veriş yapamaz ama onlar dünyanın en zengin evcil hayvanları olduğu gerçeğini değiştirmez.

Yazıda Neler Var?

En Zengin Köpek

Gunther isimli bu alman çoban köpeğinin serveti 145 milyon dolardır. Kendisine Madonna’nın Miami’deki eski evini satın alan Gunther,  özel masası, kendine özel uşağı ve mankenlerle poz veren olan bu köpek, pek çoğumuzun hayal ettiği hayatı yaşamaktadır. Sahibini karşılıksız sevmenin ödülünü böyle kazanmış.

 

En Zengin Kedi

Sahibi Ben Rea öldükten sonra, yakınlarına hiç birşey bırakmadı bütün servetini kedisi Blackie’ye bırakmıştır.Dünyanın en zengin kedisi olan “Blackie” Guinness Rekorlar Kitabına ismini yazdırmıştır. Kimse nerede yaşadığını, neler yaptığı bilmemektedir. Ancak lüks içinde yaşadığı kesindir. Blackie’nin serveti 25 milyon dolar olduğu düşünülmektedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi