En Pahalı Şehirler | Paranız Varsa Mutlaka Görmeniz Gereken 10 Şehir

1.148

En pahalı şehirler listesi tabiki parası olanları ilgilendiriyor ancak pandemi sebiyle 2020 yılı berbat geçiyor dersek yalan olmaz her halde. Kimileri tatil planlarını iptal etti ama kimileri için bu durum pek fazla bir şey değiştirmedi.

Tatile gitmek istiyorsunuz ve maddi açıdan bir sıkıntınız yok. O zaman size geceliği en pahalı şehirlerini  listeliyoruz. Dünyayı gezmek, farklı kültürleri tanımak, farklı yemekler yemek hem de tüm bunların en iyisini istiyorsanız bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz.

Yazıda Neler Var?

En Pahalı Şehirler Listesi

Riyad

Arap Yarım adasının orta kısmında yer alan bu Suudi Arabistanın başkentidir. Nüfusu yaklaşık olarak  4.300.000 civarındadır.

Geceliği 1,326.00 TL 

Oslo

Norveç’in başkenti olan Oslo aynı zamanda en büyük şehridir. Bir diğer özelliğide yaşamın en pahalı olduğu şehirlerden biridir.

Geceliği 1,331.00 Tl

Paris

Fransa’nın başkenti olan bu şehir sanatsal ve kültürel yaşamı ile önde gelen bölgelerden biridir. Eyfel Kulesinin yanı sıra moda dünyasının başkentidir.

Geceliği 1,345.00 Tl

Londra

İngiltere’nin ve Birleşik Krallıkların başkentidir. Gece yaşantısı ile çok renkli olan bu şehir ve 0 derecenin geçtiği Greenwich kasabasına yakındır. Dünyanın en kalabalık hava trafiğine sahip olan şehirdir.

Geceliği 1,361.00 Tl 

Zürih

Zürih en pahalı şehirler arasında yer almaktadır. İsviçre’nin başkenti ve en büyük şehridir. Nüfusu yaklaşık 1.85 milyondur. FIFA merkezi bu şehirde yer alır.

Geceliği 1,363.oo TL

Hong Kong

Hong Kong, Çin Hal Cumhuriyet’inin güneyinde bulunun 237 kadar adadan oluşan bir bölgede yer alır. Asyanın en büyük limanına ve serbest pazarına sahiptir. Turizmin, ticaretin ve endüstrinin yoğun olduğu bir bölgedir.

  Geceliği 1,401.00 TL

Stavanger

Norveç’in diğer büyük şehridir, petrol merkezi olarak bilinir. Şehirde bulunan eskiden kalma bir  konserveleme fabrikası artık müze haline dönüştürülmüştür. Dünyanın her yönünden  gelen sardalyaları konservelemesi ile önem taşımaktadır.

Geceliği 1,403.00 TL

Stockholm

İsveç’in başkenti olan bu şehir, İsveç nüfusunun %21 ve endüstrinin %35’i bu bölgedir. 1973 yılında yaşanan bir hadisede, kısacası kendisini kaçıran kişiye duygusal olarak bağlanma olayı olan Stockholm Sendromuna da ismini vermiştir.

Geceliği 1,414.00 TL

Cenevre

İsviçre’de Zürih’den sonra yüksek nüfuslu ikinci şehridir. İsviçre’de fransızca konusalan bir bölgedir.

Geceliği 1,465.00 TL

Caracas

Evet geldik en pahalı şehire, aklınızdan belki New York, Berlin ya da Tokyo geçirdiniz ama dünyanın en pahalı şehri Venezuela’nın başkentidir. Bu listenin başında olmasının sebeplerinden biride Karayip Denizine yakın olamsıdır.

Geceliği 1,637.00 TL 

Not :

Burada yazdığım fiyatlar lüks oteller baz alınarak verilmiştir. Daha ucuza da aynı şehirlerde kalmak mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi