İstanbul’da İsmi Pek Duyulmamış Lüks Otel

749

İstanbul’un güzelliklerini anlatmaya kalksak, her halde bu yazı sabah kadar sürer. Denizin kokusu, azda olsa bulunan yeşillik :), tarihi dokusu, gece hayatı, binbir çeşit insanı ile İstanbul gerçektende güzel bir şehir. İşte bu şehrin tam göbeğinde bulunan, ismi pek duyulmamış lüks bir otel. Eşsiz manzarası, ayağınızı uzatsanız suya değebilecek kadar yakın ve Osmanlı’nın en gözde yalısının içerisine yapılmış bir butik otel.A’JIA Oteli ben duymamıştım, aranızda duyanlar vardır illa ki.


A’JIA Otel, toplamda 16 adet lüks odası ile 1800’lerden kalma Osmanlı tarzını bozmadan tasarlanmış butik bir otel. Asya ile Avrupa’nın kesiştiği bu güzel şehirde Osmanlı İmparatorluğunun zengin yaşam tarzını yaşatır cinsten bir hizmet sunan, eşsiz güzelliklere sahip bir mekan. Sonuçta uyanır uyanmaz denizi görmek, bu şehirde yaşayan insalar için lüks.Deniz manzarasına sahip bir yerde uyanmak istiyorsanız, büyük paralar harcamak zorundasınız.Ayrıca bu otele 18 yaşından küçükler tek başlarına kalamıyorlar ve otele ulaşmak için Emirgan’da bulunan A’JIA Oteline ait tekne ile ulaşabilme imkanına sahipsiniz.

Yanlış anlaşılmasın kimsenin reklamını falan yapmıyoruz. Çoğu zaman başka ülkelerin güzelliklerini paylaşılıyor ve paylaştık ama gözümüzün önünde duran güzellikleri görmezden geliyoruz. İstanbul, gerçekten güzel bir şehir ama yaşamak için biraz zor. Ama biz turist olarak gittiğimiz ya da resimlerine bakıp, örnek veriyorum “Madrid güzel şehir” diyoruz, belkide orada yaşasak, orada yaşamın zorluğunu görsek, gözümüze o kadar da güzel gelmeyebilir. İstanbul içinde durum aynen böyle, turist olarak gelsek belkide hiç gitmek istemeyiz bu şehirden.

Eğer sadece İstanbul için değilde Türkiye’deki lüks otelleri görmek istiyorsanız. Önceki yazımız olan “Türkiye’nin En Lüks ve En Pahalı Otelleri” konumuzu inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi