Kurye Şirketi Nasıl Kurulur?

1.671

Kurye işi kurmak için öncelikle bir iş planına ihtiyacınız vardır. Ne tür taşımacılık yapacağınızı ve kimlere hitap edeceğiniz önemli bir konudur. Riskli olduğu için bazı kurumlar tarafından yapılmayan kimyasal ya da kolay bozulan ürünler gibi paketleri taşıma şirketi de kurabilirsiniz. Fakat rakiplerinizi bu konuda iyi bir şekilde inceleyebilirsiniz. Ruhsat ve izinleri almak için gerekli başvuruları yapmalısınız. Bu konuda pek bilginiz yoksa bilinçli kişilerden veya internet üzerinden örnek başvuru formlarını inceleyebilirsiniz. Daha sonra vergi dairesine başvuru yaparak o işlemleri de bitirmelisiniz. İş güvenliği ve şirketi her türlü tehlikeye karşı korumak için sigorta yaptırmalısınız. Bir sigortacıdan bilgi alarak taşınan ürünleri de sigortalanması için yardım alabilirsiniz. Başlangıç olarak şirket için bütçeniz uygun değil ise araç satın almak yerine, araç ihtiyacınızı kiralama yolu ile de yapabilirsiniz. Şirket için gerekli ekibi oluşturarak iş dağıtımı yapmalısınız. Çalışanları iyi seçmelisiniz. Kurumsal bir hat alarak müşterileriniz ile sürekli iletişim kurmalısınız. Küçük ölçekli kurye şirketi kurmak müşterilere gösterilen özel ilgi ile büyümektedir. Bu yüzden müşterilerinize ilgi göstermeli ve kaliteli hizmet sunmalısınız. Daha sonra şirketinizin reklamını yapmalısınız. Reklam şirketiniz devamlılığı için ve müşteri potansiyelini artırmak için oldukça önemli bir unsurdur. Sürekli sizi tercih eden insanlara broşür ya da kart vermeyi de ihmal etmemelisiniz.

Yazıda Neler Var?

Kurye Şirketi Kurmak İçin Gerekli Olan Malzemeler Nelerdir?

İşin inceliğini öğrenmek için kendi şirketinizi açmadan önce kaliteli bir kurye şirketi ile çalışarak deneyim kazanmalısınız. Profesyonel bir çalışma sergilemek için üniforma giymelisiniz. Ayrıca internet sitesi açarak müşterilerin teslimat bilgilerini takip etmesinde yardımcı olmalısınız.

1 Araç

2 Ruhsat ve izinler

3 Sigorta

4 Telefon hattı

5 İki yönlü iletişim sistemi

6 Promosyon malzemeler

7 Broşür ya da kart

Kurye Hizmeti Nedir?

Kurye hizmeti, şirket ve bireylerin dışarıda yapılması veya iletilmesi gereken her türlü gönderilerin özel şirketler tarafınca güvenilerek gerçekleştirilen bir iştir. Ortalama 30 – 180 dakika arası değişebilen sürelerde her türlü dosya, zarf ve hediye gibi paketleri kurye yolu ile teslim edilir. Dışarıda yapılması gereken işlerinizi kuryeden yardım alarak yaptırabilirsiniz ve takip edebilirsiniz.

1 yorum
  1. Moto kurye diyor

    Teşekkür ederiz bu güzel paylaşım için. Gerçekten bu makaleyi okuyan şanslı kişi inşallah biri olduk çok şükür diyorum. Teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi