Ölmeden Önce Görmeniz Gereken En Lüks 10 Yer

813

Böyle listeler internette çok sayıda var ama biz sizlere bir gecesine birkaç bin dolar fiyatı bulunan otellerin, lüks alış veriş yapabileceğiniz dükkanların, belkide dünyaca ünlü insanları görebileceğiniz cafelerin ya da multimilyoner insanların yanınızdan geçeceği, muhteşem manzaraları ve plajları bulunan ve kesinlikle eğer paranız varsa ölmeden önce görmeniz gereken en lüks 10 yeri listeleyeceğiz.

10 Paris

Fransa’nın başkenti, aşk şehri olarak bilinen bu şehirde, romantik bir tatil geçirmemeniz için hiç bir sebep yok. Birbirinden leziz fransız  yemeklerini tadabileceğiniz, Chanel, Dior, Yves Saint-Laurent gibi birbirinden pahalı ve lüks dükkanlardan alış veriş yapabilceğiniz bir şehir. Gittiğinizde Eyfel kulesinin altında ve daha bir sürü mekanda “selfie” çekmeden ayrılmayacaksınız. Geceliğine 1000€ vereceğiniz güzel ve lüks bir otelde kalarak bu tatilinizi taçlandırabilirsiniz.

9 Seychelles

Afrika’nın en zengin bölgesi, kendisine ait 115 adası olan ve Hint okyanusuna kıyısı bulunan, eşsiz plajları bulunan bir ülke. Eğer deniz, kum, güneş üçlüsünü bozmak istemiyorsanız ve bu üçlüye çok para veririm diyorsanız, sizin için en ideal yer burası.

8 Petit St. Vincent

Dünyanın en lüks ve en pahalı, özel ada konsepti ile sizlere hizmet veren bir yer. Karayip adalarında bulunan bu tatil beldesi sizlere otel odası yerine, kalabileceğiniz küçük bir ada tahsil ediyor. Bir çok ödül alan bu konsept de kalmak isterseniz orta halli bir adada geceliği 1500 – 2000 dolar arası ücret ödemelisiniz.

7 Portofino

İtalya’da Görülmesi Gereken 10 Yer konusunda da yazdığım gibi, Genoa şehrinde bulunan bir sahil kasabası. Tarihi su altı müzesi “Abyss”i ziyaret etmeyi unutmayın. Yeşilin ve mavinin iç içe olduğu muhteşem bir yer.

6 Abu Dhabi

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dhabi, yaşayan halkın zaten %90 zengin olduğu bir ülkede, lüks olmayan bir yer bulmak oldukça zor. / yıldızlı otelinden tutunda, dünyanın en önde gelen restoranları ve aklınızın alamayacağı kadar lüks dükkanları bulunan bir şehir. Orta Doğu’ya gitmek istiyorsanız,  en lüks şehir budur.

5 Monte Carlo

En lüks otellerin, en lüks casinoların ve birbirinden lüks yatların bulunduğu bir şehir. Monte Carlo’da ucuz olan hiç bir yer yok, buna emin olabilirsiniz. Zaten dünyanın en zengin insanlarının yaşadığı ve lüksün en çok bulunduğu şehirlerden biridir.

4 Palm Beach

Florida’da bulunan, en lüks ve en güvenilir otellerin yer aldığı, lüks dükkanların yol boyunca sıralandığı, bembeyaz kumun bulunduğu ve çılgın bir gece hayatının yaşandığı bir yer.

3 Zurich

Ülkenin ve Dünyanın açık ara önde olan finans şehirlerinden bir tanesidir. İsviçre zaten yaşam standartlarının en üst seviyede olduğu, sanat galerilerinin, tarihi yapıların ve nehir manzarasının bulunduğu eşsiz güzellikte bir şehir. İnsanlar o kadar çok para kazanıyorlar ki harcayacak yer bulamıyorlar, aynı Türkiye !!

2 Los Cabos

Meksika’da, altın kumsalları bulunan, dünyanın en önemli insanlarını için Golf turnuvası düzenlenen, kiralayabileceğiniz lüks bir tekne ile etrafta anlamsızca dolaşmak, Spa yaptırarak hem bedensel hem de ruhsal temizlik istiyorsanız, gitmeniz gereken yer burasıdır.

1 Singapore

Asya’nın en zengin, en hareketli, ekonomi ve kültürel açıdan en üst düzeyde olan bir yerdir. Değişik değişik yemekleri bulunan, dünya standartlarının üzerinde alış veriş yapabileceğiniz, teknolojinin kalbi olarak nitelendirilen bir ülkedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi