Porsche “Mission E” İncelemesi

817

Elektrikli motorlar, dünya devleri tarafından son dönemlerde oldukça tercih edilen bir teknoloji. Ferrari, BMW gibi dünyanın bir çok firması, hibrit ya da full elektrikle çalışan otomobiller üretmeye başladılar. Özellikle elektrikli otomobil denildiğinde ilk akla gelen firmalardan biri olan Tesla, bu otomobile nasıl karşılık vereceği bekleniyor.

Porsche’nin 4 koltuklu Panamera’dan sonraki spor otomobili Frankfurt Motor Show’da ilk kez tanıtıldı. Bu konsept otomobil Tesla Model S’e rakip olarak piyasaya sürülmüştür. Tamamen elektrikli bir motora sahip olan “Mission E” tam dolu olan bataryası ile 500 kilometreden biraz daha fazla yol almaktadır.

Bu konsept araç, 600 beygir güç üreten bir teknolojiye sahip. 0-100 Km/s hıza 3.5 saniyede ulaşabiliyor. 200 Km/s hıza ise 12 saniyenin altında bir sürede çıkabiliyor. Ama aracın en önemli özelliği motorun gücü değil, aracın bataryası 15 dakika içerisinde %80 dolabiliyor.

Alman mühendisler yine yaptı yapacağını, göz kamaştıran bir dizayna sahip olan “Mission E”, yeni teknolojinin elektrikli motor olduğunu bize anlatmaya çalışmışlar. İç dizaynıda dışı kadar gösterişli olan bu araçta, içersinde olan herşey bir ekranın üzerinde sizlerle buluşuyor.

 Göz takibi sayesinde her açıdan görebileceğiniz kadrandan tutunda, medya oynatıcısı, klima ve navigasyon hepsi bu ekranların içersindedir. Önceki Porsche araçları gibi, tuş kullanımı en aza indirilmiş bir araç.

Kapı açılması ile Rolls Royce’u andıran yeni nesil Porsche, ilgileri oldukça üzerine çekeceği yönünde.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi