Swarovski İle Süslenmiş En Pahalı 15 Ürün

Swarovski kolye, yüzük, küpe gibi birçok ürün her yıl milyonlarca satıldığı bilinmektedir. Ancak buradaki Swarovski taş ile kaplanmış ürünleri kolaylıkla mağazada bulamayabilirsiniz.

1895 yılında kurulan ve o zamanlarda oldukça mütevazi olan firma yıllar geçtikçe hızla büyümektedir. Daniel Swarovski, firmasını kurarken aklında tek bir düşünce vardı. “Herkes için bir elmas” fikriyle hareket etti ve şimdiler de dünyanın her şehrinde görebiliyorsunuz.

Bu kadar çok talep görünce, zamanla Swarovski’ye benzer bir sürü firma boy gösterdi ama hiç birisi onun kadar başarılı olamadı. Bugünler de Swarovski 170’i aşkın ülkede satılmaktadır. Genç yaşta babasının yanında çırak olarak işe başlayan ve teknolojiye fazlası ile değer veren bir insan olan Daniel Swarovski, 21 yaşında gittiği elektrik sergisinde aklına bir fikir geldi. 9 yıl sonra eşsiz bir cam taşlama makinesi tasarladı ve patentini almak için başvuruda bulundu. Bu buluş Swarovski’nin gayri resmi olarak kökeni olduğu düşünülür.  Tarihi bir başarı öyküsünü ardından bu muhteşem taşlarla ile süslenmiş en pahalı 15 ürünü sizler için listeliyoruz.

Swarovski Kaplı En Pahalı Ürünler

Amerikan Futbolu Kaskları

Amerikan futbolcularının giydikleri kaskları süslemek için 12.500 adet taş kullanılmıştır. Farklı desenleri ve renkleri bulunan kaskın fiyatı 1.800 dolardır.

Kulaklık 

Müzik dinlemek hiç bu kadar gösterişli olmamıştır. 6500 adet taşla süslenmiş olan iWave marka kulaklığın fiyatı 2.000 dolardır.

SMEG Buzdolabı

Beyaz eşyada farklı bir çizgisi olan SMEG markasının, Gold Retro ürününde, sınırlı sayıda üretilmiş bir modeli daha bulunur. Fiyatı 2.800 dolardır.

Kartal Heykeli

Amerikan vatanseverliği için temsil halline gelen kartal figürü, Swarovski tarafından bu şekilde tasarlanmıştır. Gaga kısmı topazdan, vücudu ise Amber kristalinden yapılmıştır. Sadece 10.000 adet üretilmiştir ve fiyatı 3.800 dolardır.

Küvet

Lüks banyo isteyen insanların kesinlikle almak isteyecekleri bu ürün.Tamamen el yapımı olan bu küvet yaklaşık 200 saat sürmekte ve üzerinde 22.000 bin adet taş bulunmaktadır. Fiyatı ise 220.000 dolara Horrads firmasına satılmıştır. Bu firmada daha düşük maliyetle pembe, mavi ve beyaz taşlarla süslenmiş 3 küvet tasarlamıştır. Daha önce yazdığımız Ünlülerin Gereksiz Yere Harcadıkları Paralar yazımıda Kelly Rowland, Beyonce’nin çocuğuna hediye ettiğini görüyoruz. Fiyatı diğeriden daha düşük olarak 5.200 dolardır.

Donald Duck 

Disney hayranı olan insanlar için tasarlanmış olan ve sınırlı sayıda üretilmiştir. Renkleri ile göz alan bu heykel 15 santimetre boyundadır. 150 adet üretilmiş olan Donald Duck heykeli 8.900 dolara satılmaktadır.

At Heykeli

Martin Zendron tarafından tasarlanan heykelin yapımı oldukça 90 saat sürmüştür. Siyah renki bir taşın üzerine, şaha kalkmış at heykelinde 39.600 adet taş kullanılmıştır. Sadece 300 adet üretilen bu ürünün fiyatı 14.000 dolardır.

Hello Kitty

Hello Kitty ürünleri özellikle ülkemizde çok pahalıdır. Bir de bunun üzerine Swarovski taşlarla kaplı olduğunu düşünün. Bu heykel 15 santimetre boyunda ve üzerinde 22.000 adet taş ile kaplıdır. 15 yaşından küçüklere satılmayan ürün 88 adet üretilmiştir. Fiyatı ise 15.000 dolar civarındadır.

Samsonite Black Label Bavul

Samsonite firmasının 2009 yılında sınırlı sayıda ürettiği bu bavul, toplamda 4000 adet taşla süslemişlerdir. Fiyatı ise 25.000 dolar civarındadır.

Altın Bisiklet

Bu lüks bisiklet Aurumania firması tarafından dizayn edilmiştir. 24 ayar altın ile kaplanmış olan bisikletin üzerine 600 adet taş eklenmiştir ayrıca oturduğunuz ve tuttuğunuz yerlerde özel el yapımı deri kullanılmıştır. Fiyatı 102.000 dolardır.

Klozet

Bir ürün bu kadar göz alıcı yapılamaz her halde. Lüks banyo terimini yeniden yaratmışlar. Üzeri tamamen taşlarla kaplı bu klozetin fiyatı 128.000 dolardır.

Kenshiro Heykeli

Tetsuo Hara tarafından yaratılan çizgi roman karekteri Kenshiro Action, Swarovski kaplı bu heykeli birebir boyutlarda tasarlanmıştır ve boyu 182 santimetredir. 2011 yılında tasarlanan bu heykelde, 500.000 taş kullanılmıştır. 77 adet üretilmiş olup fiyatı 130.000 dolardır.

Moneual Film Oynatıcı

Teknolojik olarak çok ilerde olmayan, Moneual marka HDMI ve Blu Ray filmleri izlemek için tasarlanmış bir oynatıcı. Ancak üzerinde 3500 Swarovski taş sayesinde fiyatı 450.000 dolardır.

Alyans

Tabi ki bir elmas taşının yerini tutmayabilir, özelliklede evlilik yüzüğü olarak ancak elmas kesim Swarovski alyansının hiç bir farkı yoktur. Fiyat olarak kimi daha ucuz kimi daha pahalı olabiliyor. Özellikle bu 49 karat, mükemmel kesim Swarovski taşlı alyansın fiyatı 3 milyon dolardır. Gerçek elmas ya da benzeri taştan çok daha pahalıdır.

Mercedes-Benz SL600

2009 yılında Tokyo otomobil fuarında sergilenen bu aracın üzerinde 300.000 adet elmas kesim Swarovski taş ile süslenmiş olup, özelikle kadınlar düşünülerek tasarlanmış. Ancak bu aracı satın alan bir erkektir, tam 4.8 milyon dolar ücret karşılığında Arap Prens El Velid’e satılmıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi