Para Kazanma İpuçları: Üşengeçler İçin Meslekler

771

Para kazanma hakkında ilk anlatılan çok çalışmak ve yapacağımız işe emek harcamaktır. Bu yazımızı da kesinlikle bu kuralları dikkate alarak hazırladık ve üşengeç olsanız nasıl para kazanırsınız bunu paylaştık.

İnsanların yaşamlarını devam ettirebilmesi için, bir gelir şarttır. Bunun dışında gelen gelirin yetmemesi üzerine ek gelir elde etmek için de birçok iş ile uğraşılabilir. Bazı insanlarda ise yattığım yerden para kazanma fikri oluşmaktadır. Buna benzer birkaç meslek bulunsa da genel olarak hepsinde bir çaba şarttır.

Her insan çok parası olsun ister ister daha doğrusu çok parasının olmasını ister, daha öncede dediğim gibi bunun için çabalamanız gerekir. Bunun istisnaları da vardır mesela; dededen kalma 4 dönümlük Beykoz’da arsa veya milli piyango çıkması gibi durumlar olabilir. Üşengeç yada tembel insanların para kazanabileceğini meslekler de bulunmaktadır. İşini gelince çalışıp işine gelmeyince üşengeçlik yapabileceği meslekler. Bu listemizde üşengeç insanların para kazanabilecekleri meslekleri yazdık.

Üşengeçler için Para Kazanma Rehberi

Dil Öğrenme ve Çeviri İle Para Kazanma

Yattığınız yerden eğer bir dil sahibi iseniz çeviri yaparak para kazanma yoluna gidebilirsiniz.. Bu da sizin birkaç yer ile anlaşmanız sonucunda gelen faks yöntemi ya da mail yöntemi ile gelen metinleri çevirerek geri yollayabilir ve paranızı kazanabilirsiniz.

Yabancı Karşılayarak Para Kazanma

Eğer az karizmatik bir duruşunuz varsa ve az çok dil sahibi iseniz, ülkeye gelen yabancıları karşılayabilir ve rehber edebilirsiniz. Bu yöntem ülkemizde az kullanılsa da, en çok Çin de uygulanan bir yöntemdir.

Kucaklama İle Para Kazanma

16 ülke de yapılan bir uygulama ise kucaklama yöntemi ile para kazanmaktır. Bu yöntem belli bir eğitimi gerektirmiyor gibi görünse de insanlara daha iyi hizmet ve ilgi göstermek amaçlı eğitim alınabilir. Sadece ilgi isteyen ve uyurken, dinlenirken birinin sarılmasını isteyen insanlara sarılarak onları rahatlatıyorsunuz. Bu da size iyi bir gelir elde etmenizi sağlayabiliyor. Çok saçma 🙂

İçecek Kontrolü İle Para Kazanma

Genellikle bu işte bira kontrolü yapılması daha ön planda tutuluyor. Eğer tembelseniz ve bira içmeyi seviyorsanız anlıyorsanız. Farklı içecekler hakkında da bilgi sahibi iseniz bu iş size göre olabilir. Bunun için gurmelik eğitimi almanız gerekmektedir ve yapmanız gereken içeceklerin tadına bakarak hakkında yorumlarda bulunmaktır.

Figüranlık Yaparak Para Kazanma

Eğer daima bir iş yapmak istemiyorsanız ve arada yapıp kendinize gelir elde etmek istiyorsanız. Figüranlık yapabilirsiniz. Bu da belli setlerde ihtiyaç duyulan figüranlık için başvuru yapmanızdan geçiyor. Bunun için bazı kast ajanslara başvurabilir ve sizinle ilgilenen insanları bekleyebilirsiniz. Figüranlık yaparak para kazanabilir ve daha da büyük rollere sahip olabilirsiniz.

Köpek Bakıcılığı Yaparak Para Kazanma

Eğer çalışmaktan hoşlanmıyor ve tembel bir insansanız bakıcılık yapabilirsiniz. Köpek bakıcılığı yaparak para kazanabilir ve hayvan sevginiz var ise kendinizi tatmin edebilirsiniz. Bazı işleri yoğun olan köpek sahipleri ile konuşarak, köpeklerini belli süre zarfında bakabilir ve baktığınız gün, saat kadar para alabilirsiniz. Bu da sizin için güzel bir yöntem olabilir.

Bilgisayar Başında Para Kazanabilirsiniz

Eğer bilgisayar başında çok vakit geçiriyorsanız sizin için birçok iş yöntemi olabilir. Bunlar arasında da makale yazabilirsiniz. Eğer gerekli bilgiye sahipseniz ve araştırmacı kişiliğiniz varsa belli kurallar içerisinde makale yazabilirsiniz. Bunların dışında birkaç program kullanarak, web siteleri oluşturabilir, shop yapabilir ve animasyonlar yaparak para kazanabilirsiniz.

Uyuyarak Para Kazanma

Gerçekten tembel insanlar için tam yapılacak bir iş olan uyuyarak para kazanma yöntemi, bazı oteller ya da bazı günlük kiralık yerler için anlaşabileceğiniz yerlerdir. Gidip 1 gece kalıyorsunuz hiç ücret ödemeden 1 gece geçirdikten sonra ve yatağında uyuduktan sonra diğer gün rapor hazırlıyorsunuz. Bu rapor sizden isteyen kişinin bilgi sahibi olmasına yarıyor. Ayrıca eğer bu işte belli bir tecrübeye eriştiyseniz, sizin raporlarınıza önem veriliyor ve her yerde siz tercih ediliyorsunuz. Sizde eğer yatarak para kazanmak istiyorsanız bu işi tercih edebilirsiniz. Ayrıca ek iş olarak da kaldığınız yerde ek işler yapabilirsiniz, yazı yazabilir, şarkı dinleyebilirsiniz ve kendinizi daha motive hissedebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi