Dünyanın En Pahalı Köpeği Listesi

Dünyanın En Pahalı Köpeği Hangisi ? | İşte Listesi…

Dünyanın en pahalı köpeği listesini hazırlamak aslında biraz canımızı sıktı. Çünkü can dostlarımızın bir ticaret malı haline getirilmesine ve üzerlerinden para kazanılması kötü bir durum. Biz en pahalı köpek listesini hazırladık ama sahiplenmenizi tavsiye ederiz.

Bir hevesle alınan hayvanların sonu genellikle hüsran ile bitiyor. Siz de haberlerde birçok kez görmüşsünüzdür. İnsanlar bir köşeye bırakıp gidiyorlar ve aslında çoğu zaman bizlere verdikleri sevgiyi, bazı insanların kesinlikle hak etmediği düşünüyoruz. Evde besleyemeyeceğinizi düşünüyorsanız eğer kapınızın, binanızın bir köşesine en azından bir kap yemek ve su bırakın isteriz. Evet hayvanlar için en azından burada gerekli tavsiyeleri verdiğimizi düşünüyoruz ve konumuzdan oldukça dağıldık, şimdi dünyanın en pahalı köpeği hangisiymiş gelin isterseniz listeye bir göz atalım.

Dünyanın En Pahalı Köpeği

Afgan Tazısı (Afghan Hound)

Dünyanın En Pahalı Köpeği : Afgan Tazısı

Dünyanın en pahalı köpeği listesinin ilk sırasında, Afgan Tazısı vardır. Adı üzerinde Afganistan’dan gelen bu köpek, yumuşak tüyleri ve biçimli yüzleri ile dünyanın en güzel köpeği unvanına sahip olabilecek türdedir. Çok yumuşak olan tüyleri her gün taranması gerekmektedir ve katarakt hastalığına oldukça yatkınlardır. Ortalama ömürleri 11 ile 14 yıl olan Afgan Tazısı fiyatı ise 7.000 dolar civarındadır.

Firavun Tazısı (Pharaoh Hound)

Firavun Tazısı

Malta’da “Tavşan Tazısı” olarak adlandırılan bu köpek, Malta Adaları’nda tavşan avlamak için kullanılmaktadır. Tüm tazılar gibi oldukça çevik, hızlı ve atletiktirler. Ortalama ömürleri 11 ile 14 yıl olan bu köpeklerde, sindirim sistemi hastalığı çok görülür ve strese girme eğilimindedirler. Firavun tazısı fiyatı ise 7.500 dolar civarındadır.

Dogo Argentino

Dogo Argentino

Kaslı yapısı sayesinde büyük av hayvanları için beslenilmektedir. İlk 1928’de yetiştirilen Dogo Argentino’nun soyu, artık olmayan Cordoba Dövüş Köpeği ve Danua’dır. Bir rivayete göre de bu köpek laboratuvarda yapılmış şeklindedir. Ayıların sürekli zarar verdikleri bir bölgede, bir bilim insanı 20’den fazla köpek DNA’sını birleştirerek bu köpeği yaptığı iddia edilir. Ne kadar doğru bilmiyoruz ama bu köpeğin İngiltere’de, ABD’nin belli eyaletlerinde beslenilmesi yasaktır. Ömürleri ortalama 14 yıl olan Dogo Argentino fiyatı ise yaklaşık 8.000 dolardır.

Kanada Eskimo (Canadian Eskimo)

Kanada Eskimo

Dünyanın en pahalı köpeği listesinde yer alan dünyanın en nadir köpeklerinden biri Kanada Eskimo köpeğidir. Günümüzdeki sayısı 400’den az olduğu düşünülmektedir. 1000 yıl önce Sibirya’dan gelen bu köpekler, kar motosikletinin icadı olan 1950’lerde Kanada polisi tarafından kasıtlı biçimde öldürülmesiyle sayıları günden güne azaldı. Isı tahammülsüzlüğü ve küçük rahatsızlıklara dahi aşırı tepki veren bir yapısı bulunan Kanada Eskimo fiyatı yaklaşık 9.000 bin dolardan biraz azdır.

Rottweiler 

Rottweiler

Oldukça yaygın bir tür olmasına rağmen Rottweiler, dünyanın en pahalı köpeği listesinde yer almaktadır. Rottweiler yavru hali aşırı tatlı olmasına rağmen büyüyünce de bir o kadar tehditkar gözükmektedirler. Ortalama 10 yaşayan Rottweiler fiyatı 9.000 bin dolardan biraz fazladır.

Azawakh

Dünyanın En Pahalı Köpeği : Azawakh

Çok fazla bilinmeyen, son zamanlarda popülerliği artan ve genellikle av için kullanılan Azawakh türü köpekler, oldukça atik ve hızlıdırlar. Yüksek kalitede mama ile beslenildiğinde ortalama 15 yıl ömürleri vardır ve sadece sahiplerinin yanında egzersiz ve koşmak isterler. Azawakh fiyatı ise 9.500 dolardır.

Tibet Mastifi (Tibetan Mastiff)

Tibet Mastifi

Bu devasa hayvanlar tembel gibi dursa da aslında oldukça dikkatli ve sürekli tetiktedirler. Erkek bir masif ortalama 70 – 80 kilograma ulaşabilir. Ayı, kurt gibi büyük ve yırtıcı hayvanlardan sizi koruyabilecek yapıdadır. Tibet Mastifi fiyatı ise yaklaşık olarak 10.000 dolardır.

Chow Chow

Chow Chow

Çin kökenli olan bu Chow Chow, halk arasında Çin Aslanı olarak da bilinmektedir. Chow Chow’lar doğuştan inatçıdır ve bu eğitimlerinde zorluk çıkartabilecekleri anlamına gelmektedir. Oldukça tatlı duran bu köpekler, sahibi dışında kendilerini çok fazla sevdirmekten hoşlanmazlar ve bazen agresif yapıda da olabilirler. Ortalama 12 yıl yaşayan Chow Chow yani Çin Aslanı fiyatı ise 11. 000 dolardır.

Löwchen 

Löwchen

Dünyanın en pahalı köpeği listesindeki en eğlenceli en dışa dönük, aktif, eğlenceli ve oynamayı seven tür Löwchen’dir. Fransa’da çok popüler olan bu tür “Küçük Aslan Köpeği” olarak da adlandırmaktadır. Adeta ilgi bağımlısı olan bu köpekler uzun süre yalnız kaldıklarında mutsuz olurlar, sürekli insanlar tarafından ilgi görmek isterler. Ortalama 15 yıl yaşayan Löwchen fiyatı ise 12.000 dolardır.

Samoyed

Dünyanın En Pahalı Köpeği : Samoyed

Geldik dünyanın en pahalı köpeği hangisi olduğunu yazmaya. Oldukça nadir ve cana yakın olan bu köpeğin anavatanı Sibirya’dır. Eğlenceli ve bir o kadar yaramaz olan bu köpeklerin sürekli kaçma ve uzaklara gitme içgüdüsü bulunmaktadır. Bu sebeple genellikle tasmasız görmek biraz zordur. Yani oldukça pahalı olduğu için zaten görmek zordur da, bir de bunun üzerine tasmasız görmek daha zordur demek istedik. Dünyanın en pahalı köpeği olan Samoyed fiyatı ise 14.000 dolardır.

Bonus: Dünyanın En Tatlı Köpeği

Dünyanın En Tatlı Köpeği : Pomeranian Boo

Belki dünyanın en pahalı köpeği değil ama dünyanın en tatlı köpeği listesi yapsaydık birinci kesinlikle Pomeranian Boo olurdu. Oyuncağı andıran suratıyla, dışarıda dolaşma meraklısı olan bu türlerin AVM ya da sokaklarda genellikle çantada içerisinde mutlaka görmüşsünüzdür. Bacakları oldukça ince olduğundan dolayı yüksek yerlerden atlayamadıkları gibi düştüklerinde bacakları çok çabuk kırılabilmektedir. Oldukça tatlı, şirin, ufak tefek olan Pomeranian Boo fiyatı ise yaklaşık 1.800 dolardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi