Dünyadaki En Pahalı Ürün | Milyon Dolar Değerinde 14 Şey

En Pahalı Ürün Listesi | Milyon Dolar Değerinde 14 Şey

En pahalı ürün nedir sorusunu sorduk ve farklı kategorilerde en pahalı 14 ürünü sizler için seçtik. En pahalı ev, en pahalı araba, en pahalı tablo ve daha birçok kategorideki en pahalıları sizlerle paylaşıyoruz.

Bu yazımızda sadece bir kategoriye takılı kalmadan farklı kategorilerdeki en pahalı ürünlerini listeliyoruz. Dünyadaki en pahalı ürün listemizde yer alan bazı ürünleri, daha önceki yazılarımıza göz atmışsanız aşina geleceğini düşünüyoruz. En pahalı araba, en pahalı tablo ya da en pahalı saat listelerimiz ile burada yazacağımız ürünlerin bazılarını daha detaylı incelebilirsiniz.

Konuyu çok uzatmadan dünyadaki en pahalı ürün listemizi paylaşalım isterseniz.

Dünyadaki En Pahalı Ürün Listesi

Huia Kuş Tüyü – 10 Bin Dolar

Huia Kuş Tüyü

Dünyadaki en pahalı ürün listemizin ilk sırasında nesli tükenmiş bir kuş türü olan Huai türüne ait geriye kalmış tek şey. Bu kuş tüyü açık arttırmada 10 bin dolara satın alınmıştır.

Park Yeri – 1 Milyon Dolar

Evet yanlış duymadınız, arabanızı çekecek bir park yeri. Manhattan şehir merkezinde yer alan bu park alanının fiyatı 1 milyon dolardır. Amerika’daki ortalama ev fiyatlarının 6 katıdır.

Manyetik Yatak – 1.6 Milyon Dolar

Janjaap Ruijssenaars isimli bir mimar tarafından tasarlanan bu yatak yaratılan manyetik alan sayesinde havada durmaktadır. Resimde gördüğünüz ipler de siz üzerinde uyurken gece vakti tavana çarpmayın diye yapılmıştır. İlk 3D yazıcı ile ev tasarlamış olan Janjaap Ruijssenaars imzasını taşıyan bu yatağın fiyatı ise 1.6 milyon dolardır.

Manyetik Yatak

Kristal Piyano – 3.2 Milyon Dolar

Dünyanın en pahalı müzik aleti olan kristal piyano yer almaktadır. Tamamen şeffaf bir tasarıma sahip olan bu piyano 3.2 milyon dolara satılmıştır.

Kristal Piyano

Rhein II – 4.3 Milyon Dolar

Alman fotoğrafçı olan Andreas Gursky tarafından çekilen bu fotoğraf 4.3 milyon dolara satılmıştır. Fotoğraf neden bu kadar pahalı, görmediğim bir şey mi var diye bakmanıza gerek yok. Çekilen bu fotoğrafta bulutlu bir gökyüzü altından yeşil alanlar ve nehir yer almaktadır. Nerede bizim değerimiz olan Ara Güler’in çektikleri nerede bu der gibiyiz.

En Pahalı Ürün Listesi – Rhein II

Elmas Panter Bileklik – 12.4 Milyon Dolar

Dünyanın en pahalı ürün listemizdeki bu parça, görenlerin bir an nefes almasını zorlaştırabilecek bir güzelliği sahip. Windsor Dükü ve İngiltere Kralı olmaya çok yaklaşan Edward’ın sevdiği kadın Wallis Simpson’a hediyesi olan Cartier marka elmas bileklik. Fiyatı ise 12.4 milyon dolar.

En Pahalı Ürün Listesi – Elmas Bileklik

Ölü Köpek Balığı – 12 Milyon Dolar

Dünyanın en pahalı sanat eseri diyebileceğimiz ama bizce sanat eseri olmayan bir üründür. Basitçe anlatmak gerekirse bir akvaryuma Formaldehit, diğer ismi Metanal olan bir madde ile doldurulmuş ve içerisine kaplan köpek balığı konularak sergilenmektedir. İsmini açıklanmasını istemeyen bir kişi bu ürüne 12 milyon dolar ödemiştir.

En Pahalı Ürün Listesi – Ölü Köpek Balığı

insure.com – 16 Milyon Dolar

Pek çok girişimcinin hayalini kurduğu ve olur olmaz alan adlarını satın alıp belki ileride para eder diyerek elinde beklettiği bir dönemin idolü olan insure.com alan adı fiyatı tam 16 milyon dolar değirindedir.

En Pahalı Ürün Listesi – Alan Adı

Bugatti La Voiture Noire – 19 Milyon Dolar

Dünyanın en pahalı arabası yazımızı yazarkende bahsetmiştik, bu araç hakkında yazılacak çok fazla bir bilgi yok. Bu araç için, Bugatti firması bu tarz bir politika izledi ve insanlar arasında çokça merak konusu oldu. İsmi “Black Car” yani siyah araba anlamına gelen Bugatti La Voiture Noire dünyanın en pahalı arabası oldu. Fiyatı ise 19 milyon dolar.

Garçon à la pipe – 104 Milyon Dolar

Pablo Picasso tarafından yapılan bu sanat eserinde elinde pipo tutan bir çocuk yer almaktadır. Bu eserin fiyatı ise 104 milyon dolar.

The Card Players – 260 Milyon Dolar

Fransız ressam Paul Cezzane tarafından yapılmış ve iki kişinin iskambil kartı oynadığı bu resim, Katar Kraliyet ailesi tarafından 260 milyon dolara satın alınmıştır.

En Pahalı Ürün Listesi – The Card Players

Villa Leopolda – 506 Milyon Dolar

Fransa’nın Akdeniz kıyısında yer alan ve Fransız Rivierası olarak bilinen bölgede yer alan Villa Leopolda dünyanın en pahalı evi listesinde 2. sıradadır. Bu ev aynı zamanda 2. Dünya Savaşı’nda hastane olarak kullanılmıştır.

En Pahalı Ürün Listesi – Villa Leopalda

Antilia – 1 Milyar Dolar

Dünyadaki en pahalı ürün listesinde yer alan dünyanın en pahalı ev, Antilla. Değer tam 1 milyar dolar olan Antilla, hintli milyarder Mukesh Ambani tarafından satın alınmıştır. Ev içerisinde 3 adet helikopter pisti, 160 arabalık park yeri bulunmakta ve 8.0 şiddetindeki bir depreme dayanıklı olduğu belirtilmektedir.

En Pahalı Ürün Listesi – Antilla

Yacht History Supreme – 45 Milyar Dolar

Dünyadaki en pahalı ürün listemizin en pahalısına sıra geldi. Bu lüks yatın yapımında 1 ton altın ve platin kullanılmıştır. Bunun yanı sıra nesli tükenen dinazorların en vahşisi olan T-Rex kemiğinden yapılma heykeller, 18 karat elmas kaplı kadehler ve saçma sapan birçok değerli eşya bulunmaktadır. 2011 yılında bu yatın tamamen hayal ürünü olduğu dedikodusu yayılmış olsa da 2014’te var olduğu kanıtlanmıştır.

En Pahalı Ürün Listesi – Süper Yat

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi