Ünlülerin Gereksiz Yere Harcadıkları Paralar

Ünlüler nereye yatırım yapıyor sorusundan ziyade bizim sizinle paylaşmak istediğimiz ünlüler boş yere nelere para harcıyorlar. Listemizde o kadar gereksiz ürünlere binlerce dolar vermişler ki şaşıracaksınız.

İnsanların şanı, şöhreti artınca, zenginlik seviyeleri de artıyor. Fakir olanlar zengin, zengin olanlar ise ultra zengin oluyorlar. Haliyle para harcama alışkanlıkları da değişiyor. Saçma sapan ürünler alıyorlar, kişisel bakımlarına aşırı harcama yapıyorlar.

Genellikle gereksiz harcama yapanlar çoğu zaman yabancı ünlüler. Çünkü onların ülkemizdeki ünlülere nazaran daha çok seçeneği bulunuyor. Başka bir sebebi ise onların, ülkemizdeki ünlülerden kat ve kat fazlasını kazanıyor olmaları. Bu listemizde dünyaca ünlü isimlerin gereksiz harcamalarını, saçma sapan ürünlere verdikleri paraları listeliyoruz.

Ünlülerin Gereksiz Yere Para Harcadıkları Şeyler

Bono Uçak Bileti – 1.700 Dolar

Başlığı ilk okuduğunuzda “ne var bunda, uçak bileti mesafe ve hava yolu şirketlerine göre değişebilir” diyorsunuz. Ancak Bono uçak biletini şapkası için satın almış. İşin aslı şudur; Bono İtalya’ya gittiğinde şapkasını otelde unutuyor ve başka hiç bir şapkası olmayan Bono :), unuttuğu şapkasının Amerika’ya dönmesini için paralar harcıyor. Otelden taksi ile hava alanına getirilen şapka için 1.700 dolara uçak bileti alınıyor ve Bono’ya kavuşturuluyor. Düşünsenize uçaktasınız, hostes yanınıza gelip şapka bırakıyor.

Justin Bieber Diş Aksesuarı – 5000 Dolar

Dünyanın en genç yaşta zenginliğe kavuşmuş ünlülerinden biri olan Justin Bieber, ülkemizde dahil bir çok genç kızın hayallerini süsleyen bir sanatçı. Bir çok genç erkeğinde saydırdığı bir isim. 🙂 Ne var ki Justin Bieber’da saçma sapan şeylere paran veren ünlüler arasında. Yurt dışındaki sanatçılar arasında moda olan bu diş aksesuarına 5000 dolar verecek kadar zengin. Zevkler göreceli tabi ki ama bizce hiç yakışmayan bir şeye bu kadar para verilmesi biraz garip doğrusu.

Kelly Rowland Swarovski Küvet – 5.200 Dolar

Bir zamanlar “Destiny’s Child” grubu üyesi olan Kelly Rowland, yine o zamanlar aynı grubun üyesi Beyonce’nin bebeği için satın aldığı Swarovski kristalleri ile kaplı bir küvet hediye etti. Küvette 44.000 adet pembe Swarovski kristal bulunmaktadır.

Daniel Radcliffe Yatak – 17.000 Dolar

Harry Potter filmi ile paranın dibine vuran Daniel Radcliffe, o kadar çok para kazanmış ki 17.000 dolara yatak satın almış. Uykusuna çok değer veren ve asla bölünmemesini isteyen Daniel Radcliffe, Savoir marka bir yatak satın almıştır.

Victoria Beckham Altın Telefon – 36.000 Dolar

Dünyanın en seksi, en yakışıklı ve orta derecede futbol oynayan David Beckham’ın eşi olan Victoria, 24 ayar altın kaplama Stuart Hughes marka cep telefonu kılıfına 36.000 dolar veriştir. Sonuçta bir telefon, yani anneni, babanı arıcaksın, arkadaşına mesaj atıcaksın. Başka ne yapabilirsin ki telefonla da, 36.000 dolar para veriyorsun diye sorarlar adama.

Beyonce Altın Tayt – 100.000 Dolar

Amerika’lı Beyonce, şarkılarının yanı sıra vücud hatlarıyla da kendinden söz ettiren bir artist. Jay-Z ile evlenmesi, iki taraf açısından da zenginliklerini arttıran bir faktör. Bu sebeple para onlar için çokta değerli değil, zaten bir tayta 100.000 dolar vermeside bunu destekliyor. Altın rengi taytı, 2007 yılında ödül gecesinde giyen Beyonce, adından oldukça fazla söz ettirmeyi başarmıştır.

Mike Tyson Bengal Kaplanları – 140.000 Dolar

Dünya ağır siklet boks şampiyonu Mike Tyson, 2 adet beyaz Bengal Kaplanına 140.000 dolara satın almıştır. İşin garip yanı bu kaplanların bakımı, yemekleri yılda 200.000 dolara mal oluyormuş. Kimisi evde kuş besler adam evde kaplan besliyor. Hatta Hangover filminde de Mike Tyson ve kaplanları rol almıştır.

Justin Bieber’ın AVM Kapatması – 475.000 Dolar

Yine Justin Bieber yine gereksiz harcamaları. Bir zamanlar sevgili olduğu Selena Gomez için Staples Center alış merkezini kapatan Justin Bieber, 20.000 kişilik sinama salonunda  Titanic seyretmek ve yemek yemek için 475.000 dolar harcamıştır.

Rihanna’nın Saç Bakımı – 1 Milyon Dolar

Barbados asıllı ünlü şarkıcı Rihanna, kendine bakmayı seven ve bunun için düşünmeden para harcayan bir isim. Şimdiye kadar sadece saçlarına 1 milyon dolar harcamıştır. Yaptığı her saç modeli, dünya da moda olmasının değeri demek ki 1 milyon dolarmış.

Kim Basinger’ın Kasabası – 20 Milyon Dolar

Bir zamanlar popülaritesinin zirvesinde olan Kim Basinger, hiç emlakla, evle, apartmanla uğraşmamış olayı kökünden halletmiş. Gitmiş kendine kasaba satın almış. Bir gün trafikteyken “Burada yaşamış olsaydınız, şimdi evinizdeydiniz” sloganını görmüş ve gitmiş tüm kasabayı satın almış. Bin bir umutla aldığı kasabanın değerlenmesi beklediğinden uzun sürmüş ve iflasını vermek zorunda kalmış. Kasabayı da 1 milyon dolara satmak zorunda kalmış.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi