Evde Ek İş Fikirleri İle Ek Gelir Kazanın

Evde Ek İş Fikirleri İle Ek Gelir Kazanın | Evden Yapılacak İşler Nelerdir?

Evde ek iş bugünlerde birçok kişinin yaptığı veya yapmak istediği bir iş modelidir. Evde iş imkanı sayesinde aylık sizi rahatlatacak miktarlarda ek gelir sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz? Bizde bu yazımızda evden yapılacak işler nelerdir bunları sizin için derlemeye çalıştık.

Hayat şartları o kadar pahalılaştı ki ve salgın her sektörü vurdu diyebiliriz. Evde ek iş fırsatlarını takip edip ve yapmanız özellikle bir şirkette çalışıyorsanız ay sonuna doğru tabir-i caizse ilaç gibi gelecektir. Evden yapılacak işler neler olduğunu birazdan sizlere açıklayacağız ama merak etmeyin bu işlerin bir çoğu basit, hızlı yapılabilen ve herhangi bir bilgi birikimi gerektirmeyen işlerdir. Bu sebeple ben yapabilir miyim düşüncesinden ziyade ben günde kaç tane yapabilirim ve nasıl daha fazla ek gelir sağlarım sorusuna yoğunlaşmanızı tavsiye ederiz.

Evde Ek İş Fikirleri | Evden Yapılacak İşler Listesi

Biraz öncede bahsettiğimiz gibi birazdan listesini yapacağımız işler için bilgi birikimine gerek yoktur. Öncelikle bu tarz evde iş imkanı sağlayan ve eve iş veren firmalar hangileri onları takip etmelisiniz. Eve iş veren firmalar konusunda da kısa bir şekilde nereden bulabilirsiniz yazımızın sonunda bahsedeceğiz. Hadi bu evde ek iş fikirleri nelermiş onları paylaşalım.

Evde Ürün Paketleme İşi

Evde ek iş fikirleri, imkanı veya fırsatları dendiğinde ilk akıllara gelen oturduğunuz yerden bir ürün paketleme işi olacaktır. Bu iş modeli oldukça basit ve hatırı sayılır miktarlarda ek gelir elde etmenizi sağlayacaktır. Peki bu işler arasında neler var diye kısaca yazacak olursak;

 • Evde kürdan paketleme işi
 • Evde kına paketleme işi
 • Evde galoş paketleme işi
 • Evde kalem paketleme işi
 • Evde pipet paketleme işi
 • Evde sabun paketleme işi
 • Evde tarçın paketleme işi
 • Evde poşet çay paketleme işi

Gibi oldukça fazla sayıda ve belki de daha bir bu kadar daha ürün paketleme işi yapabilirsiniz.

Evde Ürün Paketleme İşi Nasıl Yapılır?

Yukarıda listelediğimiz tüm iş kollarını tek tek açıklamanın bir faydası yok bizce, hem yazı uzamaya başlar hem de siz sıkılamaya başlayabilirsiniz. Hepsinin de mantığı aynı olduğu için tek seferde anlatacağız.

Evde ürün paketleme işi yapmak istiyorsanız ve nasıl yapılacağınız merak ediyorsanız baştan söyleyelim oldukça basittir. Firma tarafından ne paketleyecekseniz o ürün size gönderilir. Sizin tek yapmanız gereken firmanın istediği şekillerde ürünleri paketlemek olacaktır. Mesela bir örnek vermek gerekirse; evde galoş paketleme işi aldınız, firma sizden 50’li veya 100’lü miktarlar halinde galoş paketlemenizi isteyecektir. Sizde tıpkı firmanın istediği gibi paketleyip yine firmanın vermiş olduğu kutulara koyacak ve işi tamamlayacaksınız.

Evde Ürün Paketleme İşi İle Aylık Ne Kadar Kazanılır?

Bu tabi önemli bir konu, sonuçta eğer siz istediğiniz ve beklediğiniz miktarlarda para kazanamazsanız yapmanızın bir mantığı yok. Ortalama olarak bahsetmek gerekirse evde ürün paketleme işi ile aylık 800 TL ile 3000 TL arasında bir ek gelir kazanma imkanınız var. Tabi bu birazda sizin performansınızla doğru orantılıdır. Ne kadar iş yaparsanız o kadar para kazanırsınız.

Evde Üreterek Para Kazanma

Evde ürün paketleme işi dışında bir şeyler üreterek de kendinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Nedir bunlar;

 • Evde yemek yapma işi
 • Evde örgü örme işi
 • Evde taç yapma işi
 • Evde tesbih yapma işi
 • Evde börek yapma işi
 • Evde kutu yapma işi

Bunlar gibi iş modellerini sıralayabiliriz. Bu iş kollarını da genellikle ev hanımlarının tercih ettiği modellerdir. Bu işleri de eve iş veren firmalar sayesinde bulabilirsiniz ancak şöyle bir avantajları var; bir şeyler yaparak para kazanmak için sadece firmalarda değil kendiniz bireysel olarak da satış yapabilirsiniz. Örneğin sosyal medyada ürününüzün reklamını yapıp, insanlara satabilirsiniz.

Eve İş Veren Firmalar Nasıl Bulunur?

Gelelim bir önemli konuya daha, siz karar verdiğiniz evde ek iş yapacaksınız ama bu firmaları nereden bulacaksınız. Çoğu web sitesi sizlere bu firmaların isimlerini ve adreslerini vermez. Çünkü güvenlik açıkları doğabilir hem firma için hem iş isteyen kişi için. O yüzden yapılabilecek en güzel şey İŞKUR’un resmi internet sitesi veya bazı mobil uygulamalar vasıtasıyla firmalara ulaşabilirsiniz.

Evde ek iş konusu ne zamandan beridir yazmayı düşündüğümüz bir konuydu ve doğru bir kaynak bulduktan sonra yazmayı tamamlayabildik. Belki Lüks Yaşam Rehberi’ne uymadığını düşünebilirsiniz ancak bizce gerekli ve bilinmesi gereken bir konuydu. Umarız sizin de yararınıza olur.

Evde Ek İş Fikirleri İle Ek Gelir Kazanın yazımızı beğendiyseniz Para kategorimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kaynak: paraekstra.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Tamam Daha Fazla Bilgi